wmaraci reklam

Yeter artık.! PRİM YAPMAYIN!

30 Mesajlar 4.577 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sospas sospas www.mustafasevinc.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sales and Technical Manager
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1292
  • Beğeniler 356 / 550
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba,arkadaşlar..

Öncelikle yazacağım konu kesinlikle yanlış anlaşılsın istemiyorum ama artık yetti. GINA GELDİ.

Tak getiren konu şu. Facebook'ta veya diğer sosyal medya mecralarında dini veya bazı unsurları kulanarak prim kasanlardan nefret ediyorum, sinir oluyorum.

Örnek ;

Neymiş efendim, Allah yazacak kadar müsait değilsek yaşamayacakmışız!
Ulan yazsak ne yazmasak ne. Gelde sövme.. Niye prim yapıyosun ? Yazmayınca dinden mi çıkıyoruz! BU TÜR ŞAHISLARI GÖRDÜKÇE SİNİRLERİM HOPLUYOR. YETTİ ARTIK.

Başka bir örnek.. 1 beğeni 1 dua. 1 beğeni 1 amin. Beğenip yorum atınca Facebook bu kişiye maddi yardım yapıyor! Daha dur bitmedi . ıvır zıvır....

HE BİRDE SON ZAMANLARDA PAYLAŞILAN RESMİLEŞTİ DİKKAT VAR.

Resmileşmedi Dikkat Etmeyin.

Yahu haddimi aşmak istemiyorum ama buna nasıl inanıp bir de duvarınızda paylaşıyorsunuz. Öyle bir şey yok arkadaşlar, abiler, ablalar kardeşler. Yok Mit bilmem nesi yok facebook'u uyarmalar falan. Komik olmayın lütfen. 3 - 5 tane sözlük şerefsizinin sizleri komik duruma düşürmek için yaptığı aptal şeyler bunlar. O yalan dolan şeyi patır patır paylaşıyorsunuz. Nolur bu dediğimi paylaşın bari de insanımız bilinçlensin. Resmileşti dikkat paylaşımları tamamen oyundan ibaret.

DİNİ KULLANARAK PRİM YAPANLARIN ARTIK BİLEMİYORUM.. ALLAH ONLARI BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN. BU TARZ PAYLAŞIMLARI GÖRDÜKÇE ÇILDIRIYORUM!!
NETEOR sterk TeamScriptim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Fazlasıyla katıldığım bir konu . Ticarete ve gereksiz konulara din karıştırılmaz. Dua edersin amenna tabi ki ama yok bu dua için orada paylaş bunu etiketle şurada paylaş ya nasıl bu kadar din tüccarı olabildik. Allah affetsin farkında olmadan gerçekten bir hata yapıyoruz.
sospas

kişi bu mesajı beğendi.

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)
Bunları paylaşanlar kadar yorum yapanlara ne demeli ya? :) Kaç kişi amin yazar falan, bakıyorsun amin yazmış herkes.
sospas

kişi bu mesajı beğendi.

sospas sospas www.mustafasevinc.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sales and Technical Manager
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1292
  • Beğeniler 356 / 550
  • Ticaret 37, (%100)
Aynen öyle. Çevremde gördüklerime söylüyorum zaten. Denk geliyor arada. Cidden yani affedersiniz ama milietimiz mi cahil bu konularda yoksa ne anlamadım gitti. suskun009
halitkara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Katılıyorum hocam.
sospas

kişi bu mesajı beğendi.

prestij

catlakkorsan catlakkorsan WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 65 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
vallahi çok haklısın hocam ulan adam sırf prim için dini kullanıyor. facebook sponsor oldu 1 beğeni 1 lira :D sonra noktada olsa yorum yap sayfayı pkk şikayet ediyor :D
sospas

kişi bu mesajı beğendi.

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
İnsanlar dini zaten prim yerine insanlık adına kullansaydı, bu ülke bu halde olmaz ve insanlarımız da bu kadar g*rizekalı olmazdı.
sospas kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Bunları, boş iş, olarak nitelendirmek lazım. Fakat dediğin gibi insanların bu kadar cahil olması hoş değil. Geçen bu forumda adam hem müslümanım diyordu hemde faiz kişisel tercihtir bence sakınca yok diye konuşuyordu. Allah ile zıtlaşarak nasıl müslüman olacaksa. En az bu amin yazanlar kadar cahilce bir durum. Diğer bir durum da dinin sadece ibadet unsuru olarak görülmesi cahilliği. Keşke dini anlayabilseydik ve ticaretten tutun da sosyal yaşamınıza kadar her türlü alanda Allah'ın emirlerine uyulması gerektiğini bilseydik. O zaman belki kandilde, ramazanda, cumada, camide vs olduğumuz kadar tüm hayatımızda dürüst olurdu.

Rabbimiz bize,

“İşinizi güzel yapın; Allah işini güzel yapanları sever” Bakara 195 buyuruyorken tanıdığınız hangi müslüman bunu dinliyor. Bu nasıl müslümanlık? Çünkü dini yukarıda ki bir arkadaşın algıladığı gibi camiye ve duaya hapsettiler.

“Allah her şeyde ihsanı farz kılmıştır” Buhari İman 37 buyurdu Peygamber efendimiz. Peki ihsan nedir biliyor muyuz?

İhsan bir davranışı en güzel biçimde yapmak demektir. iyi davranma, iyilik etme, bağışta bulunma, bağışlama.

Nerede bu müslümanlar? Yoklar çünkü İslam dinini toplumsal bir din olduğunu değil kişisel bir din olduğunu herkese inandırdılar. Yazık!

“Yüce Allah, yaptığınız işi sağlam ve iyi yapmanızdan hoşnut olur” da bir hadistir fakat nerede işini sağlam yapan?

“Müslüman, eliyle ve diliyle başka Müslümanlara zarar vermeyen kişidir.” hadistir fakat nerede müslüman?

İşte kardeşler “İş, ehil olmayana verildiği zaman kıyameti bekleyiniz’’ hadisinin tam olarak idrak edildiği şu zamanda dininizi kulaktan duyma değil okuyarak, araştırarak öğrenin. Nefsinize uysa da uymasa da kabul edin. Zira inanmak zorunlu bir davranış değildir fakat inandığını uygulamak karakter meselesi ve zorunluluktur. :)

Selametle...
3525 halitkara Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Valla kardeşim bu prim falan değil kusura bakma. İnsanların ne kadar mal olduğunu gösteriyor bu durum. Aklı başında biri bunlarla uğraşır mı kurban olayım? Ben ilahiyat fakültesi okuyorum, bu kafada yüzlerce adamla yan yanayım. Hani derler ya dindarsın sen yobazsın falan diye, buna karşı çıkardım önceden. Şimdi çıkamıyorum, beyinler sıfır, ilk sahibinden az kullanılmış.
sospas

kişi bu mesajı beğendi.

I Love Yandex Money

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
Katılıyorum kesinlikle. Ama şu varki insanımızın kafası herzaman çalışmıyor, o suretle yönlendirme ile yapıyorlar diye tahmin ediyorum. Zaten adam öyle bi gaza geliyorki ona diyorlar " diyer tarafta iyi olacaksın huriler falan bekliyor" gibi ;) yoksa başka bi açıklaması olamaz
sospas

kişi bu mesajı beğendi.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al