wmaraci reklam

YKC Hukuk Nedir? Telefon Numarama Göre Telefon Kazanmışım

18 Mesajlar 15.785 Okunma
wmaraci reklam

webtegez webtegez İstersen Milyoner Olursun Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektronik Teknikeri - PHP'ci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Bugün saat 2 gibi telefonuma YKC Hukuk başlığı altında SMS geldi. SMS'te telefon numaramı belirterek yaptığım alışverişten Samsung Galaxy S6 kazandığımı vs. söylüyordu.
Gelen mesaj aşağıda.

Ben tabi şaşırdım. Bilgi için arayın denilen numarayı aradım. Sadece müzik çalıyordu kimse açmadı. 2 kere aradım yarım saat sonra onlar beni aradı 1 kere çaldıktan sonra kapandı. Ben tekrar aradım açtılar.
Dedim "Nedir bu YKC Hukuk. Kimsiniz siz ben alışveriş yapıpta telefon almışım. Böyle bir şey yapmadım". dedim.
Onlar bunun üzerine adımı soyadımı sordular. Bende salak gibi söylememem gerekirken sinirden bi anda söyledim.

Onlarda bir saniye diyerek "Batuhan bey, YKC Hukuk bir hukuk bürosudur. Numaralar arasında çekiliş yaptık çekilişte sizin numara çıkmış. Verdiğiniz adrese telefonunuzu göndericez PTT şubesine. Güvenliğiniz açısından telefonu orada açıp kontrol edip eğer hiçbir sıkıntı yoksa sadece ÖTV parası (150 TL küsüratlı bir rakam söyledi) ödeyerek hediye çekilişinden kazandığınız telefonunuzu alabilirsiniz" dedi.

Bende kızgın bir şekilde "Siz kimsiniz benim haberim olmadan benim numaramı çekilişe katıyorsunuz. Ayreten numaramı kimden alıyorsunuz. Bana hediye mediye bir şey göndermeyin. Ben sizden hiçbir şey istemiyorum bir şey de göndermeyin kimsiniz siz." dedim.

Bunu der demez telefonu suratıma kapattılar. Şimdi bundan bir sıkıntı olurmu. Baıma bir sıkıntı çıkar mı ve benim yapmam gereken bir şey varmı? Rica ediyorum bana bir yardım edin.

Batuhan P. | SoftVore.com
wmaraci
reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Banada geçen onay başlığı ile mesja geldi telefona xxx numaraya tanımlı 2200tl lik samsung s6 telefonu 3 iş gününde onaylamadıgınız taktirde iade olacaktır.Bilgi 0212 925 59 92 nolu telden bizim ailedekilere daha çok geliyor okadar yasa çıktı izinsiz mesaj atılmıcak diye halen gönderiyor adamlar.

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
melankolia bunlar ************** değil mi? Bunlar yasalara bakmaz ki. Şuan halen arıyorlar açmıyorum. En sonunda açıcam ana avrat sövücem ama az kaldı. Bi sıkıntı çıkarmı ondan korkuyorum sadece.

hcmls hcmls WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 573
  • Beğeniler 90 / 166
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam bana da günde 2-3 tane geliyor bu tür mesajlardan. Hala bu tür mesajlara inanlar var mı bilmiyorum...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
hcmls hocam çevremde ve ailemde hayatım boyunca hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım ve hayatımda ilk defa bana böyle geldi. Bende inanmadım tabi ki doğal olarak. Adım soyadımdan başkada hiç bir bilgi de vermedim zaten. Demek istediğim sadece, bundan haberim olmadan başıma bir sıkıntı çıkarmı? Polisi aramama gerek varmı?

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Aynı mesaj banada geldi gerekli yerlere ileteceğim.

Yandexer Yandexer Yandex Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 58 / 84
  • Ticaret 4, (%100)
Bir tanıdığıma da başka bir versiyonu geldi,

''telefonu teslim almazsanız yasal işlem başlatılacaktır'' diye.

Dedim zirveyi yapmış adamlar :D
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

glofrum glofrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tasarım , Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 634
  • Beğeniler 160 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Bunların 2 tipi var aslında birileri ************** tayfa onlar direk dolandırıyor size hıyar, parfüm vs. gönderiyor telefon diye diğerleri ise çakma telefonları kakalıyorlar. Beni de aradılar bir keresinde piyasa değeri 1.500 lira olan S6 telefon kazandınız diye, s6 ney samsung galaxy s6 mı diyorum hayır beyfendi s6 model telefon piyasa değeri 1500 lira siz sadece 139 lira kdv sini ödeyeceksiniz diyor :D Lan diyorum piyasada 1.500 lira olan samsung olmayan s6 diye telefon mu var :D
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgi için aramimizi söyleyen telefon numarasini internette araştırdım. Anlaşılan **************lık işlemine bugün başlamışlar o numaraya. Bir sürü şikayet vardı hepsi benimkiye aynı sorun yaşamış, hepsine de bugun gelmiş.

mustafa94 mustafa94 o_0 Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Emekli Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 283 / 283
  • Ticaret 240, (%100)
Hocam hiç bir sıkıntı olmaz daha önce akrabamın başına gelmişti.Bunlar **************dır inanmayınız öncelerden bu tarz yazı yazmıştım.Buradan bakabilirsiniz bunlar hep isimlerini değiştirerek **************lık yapıyor.Bu tarz mesajlara itibar etmeyiniz.

Memleket mi, yıldızlar mı, gençliğim mi daha uzak?
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al