wmaraci reklam

Yönetimin güzel öngörüsü

26 Mesajlar 3.092 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Bu foruma bir ara ugurcan kiliç diye bir eleman üye olmuştu niche site cart curt konuları açıyordu hatırlarsınız kısa bir süre içinde de şüpheli bilgilerden banlanmıştı. Yönetimin bir bildiği vardır desem de neden banlandığını kestirememiştim. Diğer forumda çok sağlam işler alıyordu vs.. baya güveniyordu insanlar

Ben bir haltlar karıştırdığını çalıştığı elemanlardan anlıyordum fakat referansları sağlamca dizince bir şey diyemiyorsunuz haliyle. Az önce baktım vurgun yapıp kaçmış. Orada da ban yemiş

Ailesi bile evlatlıktan reddetmiş. Bunun makalecisi falan da vardı onlar da ban yemiş.
Sağlam tezgah kurmuş. Milletin güvenini kazandı sonra vurgun yapıp kayıplara karıştı.

Bana yaptığı niche sitelerde kurduğu tezgahı biraz anlatmıştı zaten koreli mi çinli mi bir elemanla yazılım vasıtasıyla 100lerce paravan kurmuş kelimeleri bu paravanla yükseltiyormuş vs.. vs.. Muhtemelen o adamla ilişkisi kesilince bir halt yapamdığından milleti ortada bıraktı ya da plana dahil bir şekilde vurgun yaptı kaçtı

Bu forumdaki ismi PadThai idi.

Edit: dolandırdığı kişilere bakın çok büyük meblağlar geçirmiş
https://www.***.net/off-topic/2014377-sadece-ugurcan-kilic-magdurlari-yazabilirmi-2.html

Ekşideki bir entry
söylenenlere göre hem çocukluk arkadaşlarını hem akrabalarını dolandırıp bu paraları taylandda içkiye ve kızlara harcamış kız kardeşinin tehdit edildiğini bile bile bu paraları rahatça yiyebilecek bi karakterde insanmış. yetmemiş internet sektörüne girmiş sahibinden, wmaraci ve son olarakta diğer forum da vurgun yapıp hong kong a kaçmış.

Bir başka entry
Sanıldığından daha çok vurgun yapmış ve zamanında turkcelli bile dolandıran esaslı bir vurguncuymuş bu. ülkenin tosunları bitmiyor.
Inchredible enerjiveguc ea35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
😀 😀 😀
Ne desem bilemedim.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

😀 😀 😀
Ne desem bilemedim.

Bu şahısın baglantili oldugu kisilerden biri forumda cirit atiyor onu da gerekli kanitlarla birlikte yarın yönetime bildirecegim. 200k üstü para dolandirmis adam. Ahh ahh benim hazir paraci, kolay yoldan köseyi donmek isteyen milletim. Ne diyeyim size.
melankolia sterk FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Benim anlamadığım nokta bu karaktersize dava açılmadı mı ? Bu kadar mağdur varken yatağından almaları gerekir bunu.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
https://wmaraci.com/forum/itrader_detail.php?ir=64152&u=94993

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Ee? Bu yorum neyi amaçlıyor şimdi? Tic puaninin atilma tarihine bakın. Foruma üye olduğu günden itibaren benim icin kasım aralık 2018e kadar gayet güvenilir bir imaj çizdi kendisine 4 5 kez backlink calismasi yaptim aninda ücreti yatirdi. Sonrasinda ref yorumu istedi normal olarak ref yorumunu da geçtim.

Kasım aralık 2018da yine bir is verme esnasinda biraz sohbet ettikten sonra ben bu adamin tokatçi oldugunu anladim. Cunku yaptigi isten anlamiyordu ancak güzel pazarliyordu. Iyi bir sosyal muhendis yani.

Simdi 50 40 tic puanlik hatta yonetimden isimlerin olumlu tic puani verdikleri kisilerin bile ban yediği halde bu yorumu yapmaniz talihsiz olmuş. Benden tic veya ref isteyen kisiye birkac calisma sonra yorum geçerim. Bu bir seyi kanitlamaz. Bak moderatörlerden biri de olumlu tic vermis mesela :) bir insan sizden tic puanı rica edince ödemelerde vs.. problem de yoksa tic puanı geçiyorsunuz bu kadar basit.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Heisenberg0133 adlı üyeden alıntı

Benim anlamadığım nokta bu karaktersize dava açılmadı mı ? Bu kadar mağdur varken yatağından almaları gerekir bunu.

Toplanıp dava açmışlar galiba hocam. Asıl garip olan ne biliyor musunuz adam asya ulkelerinde yaşiyor fakat Türkiyede belirli sayida kisiyle irtibat kurup tezgahina dahil ediyor vs.. dedigim gibi adamin bir halttan anladigi yok fakat cok iyi bir sosyal muhendis en azindan bir kesim için. Kendisinden site vs.. almayi asla dusunmedim. Biraz sohbet ettik kasim aralik 2018 gibi bana siteleri nasil yukselttigini vs.. anlatmaya baslayinca dedim bu tokatçi. Program vs.. ile paravan ağı falan kuruyor fakat legal bir şekilde değil anlik kelimelere pump yapiyor. Siteyi alan kisi 1 ay ooo ne guzel hemen gelir geliyor falan diyor fakat bir muddet sonra haliyle inorganik bir calisma oldugundan site hitleri surunuyor kelimeler dusuyor adsense banlaniyor.

Adam prof logo site sosyal ağlar falan kurdu güven kazanmak icin onlarca insan da kandi. Bu adama kanip site alanlar arasinda senelerce tic yapan insanlar bile var. Yani sosyal mühendisliği iyi adamın. Yapamadigi seyleri bile yapacakmis gibi sunuyor. Az bir para değil +200k para. Hong kong a kaçmiş diyorlar. Kasim aralik 2018 gibi çin vatandasligi falan diyordu muhtemelen tayland dan Çine geçti. Profil resmine cocugunu falan koydugunu iddia ediyordu ki cocuk kendine birazcik bile benzemiyordu :) eşi diye koydugu kisi de kimbilir kimdi.

Adam 8 9 ayda 200k+ para kaldirdi boylece. Yakalanacagini pek sanmam. Ama yine de pesine dusulmesi gerekir. Bu türden dolandiricilar cok artti ulke de. Insanlar da dikkatli olmali.

Taylandda bir bankanin siber guvenlik bolumunde calisiyorum koç unisi mezunuyum yurt disi degisim programiyla önce abdye ordan asyaya geçtim diyordu. Koc unisine vs.. sorgu yapilmali ben mezun oldugunu zannetmiyorum fakat bir ihtimal...
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Backlinkcigeldi tokatladığı miktar dövize çevirince pek bişey etmiyor ama dediğiniz gibi çin veya vb ülkelerden birine geçtiyse 5-10 yıl sonra dava süre aşımına uğrar sonra döner Türkiyeye

Dolandırılan arkadaşlara geçmiş olsun, ben sonuç alabileceklerini düşünmüyorum.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Ee? Bu yorum neyi amaçlıyor şimdi? Tic puaninin atilma tarihine bakın. Foruma üye olduğu günden itibaren benim icin kasım aralık 2018e kadar gayet güvenilir bir imaj çizdi kendisine 4 5 kez backlink calismasi yaptim aninda ücreti yatirdi. Sonrasinda ref yorumu istedi normal olarak ref yorumunu da geçtim.

Kasım aralık 2018da yine bir is verme esnasinda biraz sohbet ettikten sonra ben bu adamin tokatçi oldugunu anladim. Cunku yaptigi isten anlamiyordu ancak güzel pazarliyordu. Iyi bir sosyal muhendis yani.

Simdi 50 40 tic puanlik hatta yonetimden isimlerin olumlu tic puani verdikleri kisilerin bile ban yediği halde bu yorumu yapmaniz talihsiz olmuş. Benden tic veya ref isteyen kisiye birkac calisma sonra yorum geçerim. Bu bir seyi kanitlamaz. Bak moderatörlerden biri de olumlu tic vermis mesela :) bir insan sizden tic puanı rica edince ödemelerde vs.. problem de yoksa tic puanı geçiyorsunuz bu kadar basit.

Biliyorum hocam, demek istediğim kimseye belli olmuyor. Burada çıkıp 2 gün sonra sizinde **************lık yapmayacağınızın garantisi yok, benimde yok, 80 itrader puanına sahip kişininde.. referans olma açısından dikkatli ve seçici olmak gerekir. Durum ilk bakışta abest kaçtığı için bu bağlantıyı paylaştım, bu kadar ciddiye almanıza gerek yoktu hocam :) tarihler belli ediyor.. Yani İlk bakışta; ulan adam böyle böyle demiş, kendisi güvenilir ve refim diye puan atmış tepkisi oluşturacak. sonrasında ise tarihlere baktığında ulan ozaman böyle bir olay yaşanmamış ki deyip geçecek. Sırf bu tepki için attığım bomboş bir post.

Diğer arkadaşa gelince sadece yazık diyorum.. paranın kölesi olmuş.. aynı şekilde bunlara inan arkadaşlarada..

Git kendi kendine araştır, uğraş, çabala. Adam sana neden hazır para gelen siteyi satsın? Kolay yönden, çabalamadan, emek vermeden kazanma isteklerinden dolayı böyle..

Ben alırım bu siteyi, zaten ilk ayında sattığım parayıda çıkartırım, sonra aksın paralar..

************** arkadaşı çok fazla incelemedim, çok fazla fikir sahibi değilim. Aynı siteleri bir çok farklı kişilere satmış 😂

Şimdi düşününce 4 5 gün boyunca uyumadım bundan kısa bir süre önce.. müşterilerin sitesini yetistireyim diye.. adamlar bana parayı vs. yollamış, ya o işi bitiricem, halledicem yada iade edicem.

Açıkçası üzülüyorum böyle durumlara.. çünkü boyleleri freelancer çalışan bir çok kişiye karşı güven problemi oluşturuyor.

Velhasıl kelam, güzel tezgah kurmuş. Bu halk ne zaman çabalamadan, fikir üretmeden, uğraşmadan, emek vermeden kazanamayacaklarını öğrenirse anca o zaman dolandırılmazlar..
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Dolandırılan arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum.Backlinkcigeldi hocam dolandırdığı toplam tutarmı 200 bin tl yoksa sadece 1 kişidenmi tam anlayamadım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al