wmaraci reklam

Yurtdışına çalışmaya gitmelimiyim sizce ?

26 Mesajlar 2.917 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaş ben İstanbul'da ailesi ile yaşıyan 90 doğumlu biri olarak aşçılık yapıyorum şuanki bulunduğum ortam pek iyi sayılmaz ama aman aman çok kötüde değil yani boşa gidiyor zaman diyebilirim akrabalarım var Almanya'da bana yardımcı olun geliyim dedim tamam olur dediler şimdi zaman yaklaştı sizce gitmelimiyim imkanlar trden daha iyi olduğu kesin parasal olarak ama ailemden uzak ve evimden uzakta olucam tamam kız değilim bu konular o kadarda önemli değil ama iyi kötü bir ortamım var ama nereye kadar Almanya'da biraz kaldıktan sonra gözüm açılınca ABD giticem diyorum kendi kendime ama bunlar kafamdan geçenler şuan varya kafa allak bullak.

wmaraci
reklam

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
denemeen bilemessin , korkanın çocuğu olmaz bence git
Turkgucu21

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

pubhane pubhane Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)
Selamlar
Öncelikle zorlu bir sınava girmişiniz. İl değiştirmek bile insanlara zor gelirken, refah bir yaşam için ülke değiştirmek nasıl bir duygu yaşamadığım için bilmiyorum. Ancak nacizane yaşıtın olarak ve bugüne dek ülkemizde isim yapmış kendi sektöründe zirvede olan 1-2 firmada yöneticilik yaparak özel sektör çalışmasını tamamlayan bir kardeşin olarak fikirlerine yön verecek bazı düşüncelerin var.
Öncelikle belirttiğiniz ülke kişi başına düşen milli hasılat ile ülkemize göre refah standartlarının çok üzerinde bir ülke. Çalışmalarınız sonucu birikim yapacağınız gelirler ile ülkemizde kısa vadede ev araba arsa almanız mümkün olacaktır. Hepimiz görüyoruz ki gurbetçi olan tanıdıklarımız Avrupa'daki fakir Türkiyede zengin konumda yer alıyorlar. Tabi bu kazancın zorluklarıda oldukça fazla. Bilmediğiniz bir ülkede yaşamaya başlıyorsunuz. Yeni çevre yeni insanlar adaptasyon sürecini çok iyi yönetmeniz gerekiyor. Dil bilgisi almanız gerekiyor. Eğer giderseniz eğitime mutlaka odaklanın. Dil kurslarına gidin. Bunlar özlem dışında söylenebilecek büyük zorluklar. Bu arada toprak toprağı gurbette düdükler bunu unutmayın. İstediğiniz kadar yakınınız olsun kimseye güvenmeyin.Son tavsiyem ise Almanya sizin için sadece geleceğinizi planlamada yol almanız için bir basamak olsun. Bunu beden söylüyorum giden gelmiyor çünkü. Almanya basamak olarak kullanıp Amerika gitmeyi deneyin. Saygılar.

ciko ciko r00t Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 4 / 130
  • Ticaret 1, (%0)
"Almanya'da biraz kaldıktan sonra gözüm açılınca ABD giticem diyorum"

kesinlikle gitmelisin

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)

ciko adlı üyeden alıntı

"Almanya'da biraz kaldıktan sonra gözüm açılınca ABD giticem diyorum"

kesinlikle gitmelisin

Zaten küçüklükten beri hayalimde ABD o iki katlı dubleks evler varya Bahçeli olan garajı olan evler var filmlerde gördüğümüz araştırdım baya 7 yıl çalıştıktan sonra alabilecek seviyeye geliryormuşsun:)

pubhane adlı üyeden alıntı

Selamlar
Öncelikle zorlu bir sınava girmişiniz. İl değiştirmek bile insanlara zor gelirken, refah bir yaşam için ülke değiştirmek nasıl bir duygu yaşamadığım için bilmiyorum. Ancak nacizane yaşıtın olarak ve bugüne dek ülkemizde isim yapmış kendi sektöründe zirvede olan 1-2 firmada yöneticilik yaparak özel sektör çalışmasını tamamlayan bir kardeşin olarak fikirlerine yön verecek bazı düşüncelerin var.
Öncelikle belirttiğiniz ülke kişi başına düşen milli hasılat ile ülkemize göre refah standartlarının çok üzerinde bir ülke. Çalışmalarınız sonucu birikim yapacağınız gelirler ile ülkemizde kısa vadede ev araba arsa almanız mümkün olacaktır. Hepimiz görüyoruz ki gurbetçi olan tanıdıklarımız Avrupa'daki fakir Türkiyede zengin konumda yer alıyorlar. Tabi bu kazancın zorluklarıda oldukça fazla. Bilmediğiniz bir ülkede yaşamaya başlıyorsunuz. Yeni çevre yeni insanlar adaptasyon sürecini çok iyi yönetmeniz gerekiyor. Dil bilgisi almanız gerekiyor. Eğer giderseniz eğitime mutlaka odaklanın. Dil kurslarına gidin. Bunlar özlem dışında söylenebilecek büyük zorluklar. Bu arada toprak toprağı gurbette düdükler bunu unutmayın. İstediğiniz kadar yakınınız olsun kimseye güvenmeyin.Son tavsiyem ise Almanya sizin için sadece geleceğinizi planlamada yol almanız için bir basamak olsun. Bunu beden söylüyorum giden gelmiyor çünkü. Almanya basamak olarak kullanıp Amerika gitmeyi deneyin. Saygılar.

Yorumun için teşekkür zaten orada aşçı maaşı ilk başta Türk veya Kürtlerin yanında çalışacağım için pek bir beklentim olmayacak en önceliğim dil olacak zaten Videolar izliyorum şu yorumu yağıyorlar kendi alanında çok iyi olabilirsin ama dili bilmedin mi dil bilen vasıfsız biri senden daha değerlidir diyorlar bende mesai saatleri dışında dili öğrenene kadar kursa gidicem. Öğrendikten sonra bu sefer İngilizce öğrenicem ve öğrendikten sonra ABD gidicem orada ne bekliyor beni bilmiyorum ama asıl amacım oraya gitmek olacak güven konusuna gelince ben kendimi bilinci bir insan olarak görüyorum orada olabildiğince pratiklik yaparak geçinmeye bakıcam köprüyü geçene kadar artık :) tabi burada bu olanları yazık ama bu yazdıklarım yıllarımı alacak olurda eylem gerçekleşirse yıllar sonra gelip buradan son durumu yazıcam :)

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Burda bütün gün kuru pilav kaynatıp 1400TL kazanıcağına git kardeşim git fırsat varken..
Okeskin Turkgucu21

kişi bu mesajı beğendi.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

ahmtdemr ahmtdemr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
İspanya konuşunda ne diyorsunuz ? hayat şartları nasıl, ev fiyatları nasıl ?

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Bence seçimleri bekle kardeş. Eğer ki sağlam bir parti gelirse kal her şey düzelir, gelir düzeyide, rafahta artar kanısındayım. Yok bir şey olmazsa git. Tavsiyem bu.

noktapanel noktapanel ben buraya neden çıktım Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 535 / 265
  • Ticaret 19, (%100)
Babam ve abim ırağa gitmişti inşaat için aylık 2.5k$ dolar aldılar kesinlikle gidilmeli benim düşüncem tabi aynı yer değil sonuçta şartlar farklı , ırak 42° :)

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

sterk adlı üyeden alıntı

Bence seçimleri bekle kardeş. Eğer ki sağlam bir parti gelirse kal her şey düzelir, gelir düzeyide, rafahta artar kanısındayım. Yok bir şey olmazsa git. Tavsiyem bu.

Öncelikle siyasi olarak yaptığı tahminleri %90nını tutturmuş biri olarak bu ülkenin başına kim gelirse gelsin minimum 5 sene toparlanamaz. Bunu bir başka siyasi parti başa gelince göreceksiniz. Kasa bomboş,eğitim berbat sırf 5 milyon genç issizi eritmek bile seneler alacak. Satılan yerleri geri alma süreci,çiftciye destek olma ihracat italat oranıni dengeleme alım gücünü arttırma, sanayileşme vs.. derken 10 sene geçer. Bunu geçmiş tarihlere bakarak da öğrenebilirsin. ATATÜRK gibi bir deha bile bu ülkeyi senelerce uğraşıp anca toparlabildi şu anki durum osmanlının çöküşunden bile beter bir durum. Amerika krizi ev fiyatlarının düşmesiyle başladı Türkiyede de böyle olacak. Abdnin farkı şuydu milyarlarca doları piyasaya sürecek kadar güçlü bir ekonomisi vardı her şeye rağmen. O şekilde ancak krizden kurtuldu. Lakin Türkiyenin böyle bir şansı yok. En az 10 sene toparlanma surecine gireceğiz. Başa gelen kişi bir enkaz alacak, 25 haziranda başa gelen kişi 1 2 ay sonra ülkeye dair bir açıklama yaptığında o zaman korkunç tabloyu herkes görecek. Ev fiyatları yakında düşer. 1 senelik seçimi 2 ay sonraya almanın sebebi iyi parti vs.. değil. Büyüyerek cığ gibi gelen ekonomik kriz. O yüzden arkadaş bu fırsatı kesinlikle kacırmasın gitsin hayatını kurtarsın 10 sene sonra duruma göre gelip Türkiye de yaşamını kurmaya başlar. Lakin görünen köy kılavuz istemez. Zenginler avrupada ev alma rekoru kırıyor. Binlerce holding iflasıni ilan etti. Velhasıl şu anki durumdan çok çok daha zor günler bizi bekliyor. Bu cevap da burda kalsın. Daha sonra ben demiştim diye güncellerim :)

Mehmetyaser adlı üyeden alıntı

Babam ve abim ırağa gitmişti inşaat için aylık 2.5k$ dolar aldılar kesinlikle gidilmeli benim düşüncem tabi aynı yer değil sonuçta şartlar farklı , ırak 42° :)

Arap yerlerde veya rusya ukrayna gibi yerlerinde çalışan inşaat işçileri ve ustalar 2500 ile 5000 dolar arası maaş alırlar. Dubai vs.. gibi yerlerde bu daha da artabilir. 1 sene orada çalışıp Türkiye de 1 tane ev bir araba alan kişiler biliyorum
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al