wmaraci reklam

LinuxMint Nasıl Kurulur?

4 Mesajlar 1.495 Okunma
wmaraci reklam

Edward Edward Cirilla Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 38 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. LinuxMint nasıl kurulur, yardımcı olabilecek var mı? Linux Mint 18 "Sarah" - Cinnamon (64-bit) indirdim ancak kurmak garip geldi. Detaylı anlatabilecek var mı? ya da seçtiğim bu linux sürümü uygun mu?

wmaraci
reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
https://wmaraci.com/nedir/linux-mint

Linkindeki kurulum talimatlarını uygulayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Kullanması oldukça zevkli. Ancak AMD ekran kartlarıyla bazı sorunlar yaşanabiliyor. Bir de açılması diğer Linux sürümlerine göre zaman alıyor.

seyitalidogan seyitalidogan hosting solutions Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 77 / 163
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba, araştırma içindeyseniz, veya araştırma içerisinde olanlara kurulumu aşağıdaki gibi özetleyerek ileteceğim.

Linux Mint Nedir, Diğer Linux Dağıtımlarından Farkı Nedir?

Linux Mint Debian ve Ubuntu tabanlı bir işletim sistemidir. Linux Mint 27 Ağustos 2006 tarihinde duyuruldu ve ilk sürümü olan 1.0 Ada KDE Masaüstü ortamı ile çıktı. Linux Mint diğer Linux işletim sistemlerininde olduğu gibi açık kaynak işletim sistemidir. Linux Mint diğer Linux dağıtımlarının yanı sıra kolay, güçlü ve sade bir işletim sistemi olarak tanınır. DistroWatch sitesinde en popüler linux dağıtımları altında ilk sıralarda yer almaktadır.

Linux Mint işletim sistemi birçok Linux dağıtımları yerine tercih edilen bir işletim sistemidir, kaldı ki bir çok Ubuntu kullanıcısı Linux Mint’e yönelmiş durumda çünkü Ubuntu’dan daha stabil ve hızlı.

Linux Mint Cinnamon, MATE, KDE ve XFCE masaüstü ortamlarını kullanıcıya sunmakta ve desteğini her zaman devam ettirmektedir.
Linux Mint Kurulumu

Linux Mint →internet sitesinden istenilen masaüstü ortamı seçilip 32-bit veya 64-bit varyasyonu indirilir.

İndirilen .iso dosyası, uNetbootin veya Rufus programı ile flash belleğe yazdırılır.

Bu aşamaları tamamladığımızı varsayarsak; taşınabilir diskimizi takıp First Device olarak BIOS’tan seçilir.
Ardından Linux Mint kurulum ekranı yüklenir.

Install Linux Mint seçeneğine tıklanır ve aşağıdaki gelen ekrana dil seçip Continue tıklanır.

Bu aşamayı geçtikten sonra seçtiğiniz dile göre aşamalara devam edilir.

Bir sonraki adıma geçilir. Eğer tüm diski silip kurmak istiyorsanız Erase disk and install Linux Mint seçilir ve continue ile bir sonraki adıma geçilir.

Bu aşamada kurulum yapılacak disk seçilir ve Install Now tıklanır. Bu aşamadan sonra sizden klavye ayarları, giriş bilgileri gibi ayarların yapılması istenir ve Linux Mint kurulumuna geçilir.

Linux Mint kurulmuştur, güle güle kullanın. Kurulumda herhangi bir sorun yaşarsanız yorum kısmından bildirebilir, →linux mint türkiye forumuna kayıt olup bilgi alabilirsiniz.

Şunu asla unutmayın, Linux Özgürlüktür!
Edward

kişi bu mesajı beğendi.

Hostapot.com
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al