wmaraci reklam

Profesyonel, Özgün Yemek Tarifleri

9 Mesajlar 1.947 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

anthuan anthuan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 4, (%100)
Merhabalar elimde şöyle bir liste var:

Edit:

60 adet yemek tarifini toplu olarak 50 TL'den satmaktayım. Toplam kelime sayısı 5750'dir. Referans yazılar aşağıdadır. Kendi sitemde yayınladığım tarifler. Satış paypal veya havale yoluyladır.

Sütlü Ciğer Dolması
Gerekli malzemeler

[*]Yarım kilo dolmalık biber
    [*]Yarım kilo orta yağlı koyun kıyması
    [*]İki baş orta boy soğan
    [*]Yarım demet maydonoz
    [*]4 adet domates
    [*]Bir kahve fincanı pirinç
    [*]2 su bardağı süt
    [*]Yarım çorba kaşığı sıvıyağ
    [*]tuz ve karabiber

Hazırlanma Süresi: 30 dakika
Pişirme Süresi: 30 dakika
Hazırlanışı
İnce doğranmış soğanları yağda pembeleşene kadar kavurup içine kıymayı ekleyin. Pirincini de katarak birkaç dakika daha kavurun. Sonra, kabuğu soyulmuş ve küp şeklinde doğranmış domates, ince kıyılmış maydonoz, tuz ve karabiberi içine ekleyin. Hepsini iyice karıştırıp içi çıkartılmış biberlerin içine doldurun. Dolmaların üstlerini domatesle kapatın. Pişireceğiniz kaba dizip üzerine sütü dökün. Orta sıcaklıktaki fırında sütü çekene kadar pişirip sıcak servis yapın.

Hamsili Pilav
Balıklar arasında çok özel bir yeri vardır hamsinin.Hamsi üzerine yapılan çeşitli espriler bir yana, gerçekten lezzetli ve pek çoğumuzun sevdiği bir balık türüdür.Yurdumuzda çok çıkan hamsiyi, aynı zamanda her ilimizde bulmak da mümkün.Tatlıdan çorbaya kadar çeşitli yemekleri yapılan hamsinin, bu ay pilav tarifini ... olarak sizlerle paylaşıyoruz.
Gerekli Malzemeler

[*]35 cm çapında ince kenarlı bir tepsi
    [*]2 kilogram kılçıkları temizlenmiş hamsi
    [*]350 gram pirinç
    [*]50 gram kuşüzümü
    [*]1 adet orta boy havuç
    [*]1 demet dereotu
    [*]2 adet orta boy soğan
    [*]1 çorba kaşığı kuru nane
    [*]150 gram tereyağı
    [*]tarçın karabiber ve yeterince tuz

Hazırlanışı

Bir tencereye kıyılmış soğanı, rendelenmiş havucu ve tereyağını koyarak pembeleşinceye kadar kavurun.Sonra içine pirinci ilave ederek 15 dakika daha kavurun.
Bu arada tuz, kuşüzümü, nane , kıyılmış dereotu, tarçın, karabiber ve bir fiske şekeri de içine ekleyin.Kaynatılmış olan suyu içine katarak, pirinçler iyice suyunu çeene kadar pişirin.Ağzını kapatıp hiç açmadan 20 dakika kadar demlendirin.Ayıklamış olduğunuz hamsileri yaprak gibi açın.Tepsinin tabanına hamsilerin sırtı gelicek şekilde döşeyin.Hazırlamış olduğunuz pilavı hamsilerin üzerine koyarak iyice yayın.Hamsileri, pilavın altında olduğu gibi sırtları üstte kalacak şekilde üzerini tamamen örterek döşeyin.Yüksek hararetli fırına sürerek 25 dakika kadar pişirdikten sonra servis yapın.

Bu iki tarif diğer 60 tarifle aynı kaynaktan alınmıştır. Cevabınızı bekliyorum, iyi akşamlar.

EDİT: FİYAT KISA BİR SÜRELİĞİNE 30 TL OLARAK GÜNCELLENMİŞTİR. ACİL NAKİT İHTİYACIMDAN DOLAYI.

wmaraci
reklam

Croulias Croulias Bilgem İçin ! Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimci / Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 118 / 62
  • Ticaret 12, (%100)
https://www.google.com.tr/#q=Balıklar+arasında+çok+özel+bir+yeri+vardır+hamsinin.Hamsi+üzerine+yapılan+çeşitli+espriler+bir+yana%2C+gerçekten+lezzetli+ve+pek+çoğumuzun+sevdiği+bir+balık+türüdür.Yurdumuzda+çok+çıkan+hamsiyi%2C+aynı+

söyle bakarsanız hiçte özgün olmadığını anlarsınız. Saygılar.. =)

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 4, (%100)

Aslında cevap vermemem gerekirdi fakat yanlış anlaşılmalara sebep olmamak için bir de saygıda kusur etmemek için(!) yazmak istiyorum. Attığınız linke baktım ve özgünlüğünü bir kez daha anladım. O site zaten benim. Örnek yazı olarak paylaştım. Oradaki iki tarifin kendi sitemde yayınlanmış örnek yazılar olduğunu da yazıda belirttim. İyi forumlar ;)

Croulias Croulias Bilgem İçin ! Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimci / Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 118 / 62
  • Ticaret 12, (%100)
Yazıdaki kısımı yanlış yorumladım demekki. ben wmaracında 2 yazıyı göstermek amaçlı koydunuz sandım.. sitenizdede olduğu anlamını çıkaramadım.. benim hatam özür dilerim, iyi satışlar (Saygılar( :) ) )

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

championur22 championur22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 44 / 63
  • Ticaret 20, (%100)
Benim kafama şu soru takıldı acaba kos koca edirne meşhur acı badem kurabiyesini nasıl oldu da 111 kelimede anlatabildin. Helal olsun o tarifi okuyupta acı badem yapan varsa gelsin bir de beni ....

Ek Olarak: Edirneli olduğum için sadece o makale kafama takıldı. Kişisel bir fikirdir.
denizmisirli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam sırf sizin merakınızı giderebilmek için o tarifi kendi siteme koydum :)
Acı Badem Kurabiyesi
Buyrun hocam, afiyet olsun :)
denizmisirli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 44 / 63
  • Ticaret 20, (%100)
Açılmıyor
denizmisirli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 4, (%100)
Host sağlayıcımda bir sıkıntı var 1 saattir ne onların sitesine ne de kendi siteme ulaşamıyorum. Hocam siz de yani bana karşı bir gareziniz mi var anlayamadım 8 gün önce yazmışım. 8 gündür herhangi bir sıkıntı yokken girip bakamadınız da şimdi mi baktınız? Neyse, yarına sorun çözülür muhtemelen. Tarife bakar, yaparsanız afiyetle yersiniz. İyi forumlar.
edit: Site şuanda açık, sorun giderildi. Bakabilirsiniz hocam.

Ek Olarak:

Hocam baktın mı? Bir yorumunu alalım...

Ek Olarak:

İkinci kez alıntılıyorum kusura bakmayın yorumunuzu çok merak ettim o yüzden.

• Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 44 / 63
  • Ticaret 20, (%100)
Kurabiye tarifinizi okudum. Edirneliyim. Bu kadar basit olduğunu gerçekten bilmiyordum. Tarif güzel ama buna acıbadem kurabiyesi dersen veya diyen varsa aklına şaşarım. Her şey bu kadar basit değil.
anthuan

kişi bu mesajı beğendi.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al