Merhaba dostlarım,

İnternet alemine girdim gireli ***** kullanıcısıyım. 1 ay kadar şehir dışındaydım. Memlekete döndüğümde internet bağlantımın sürekli düştüğünü ve net hızımın 100 kbs/sn bile zor olduğunu gördüm. ***** aradım. Güncelleme yaptıklarını sorunun düzeldiğini söylediler. Lakin sorunum devam ediyordu. Ertesi gün tekrar aradım. Bu sefer arıza kaydı açtılar 48 saat içerisinde arayacaklarını söylediler. 3 gün geçti 4.gün aradılar. Onda da yardımcı olmadılar. Baya sinirlendim. Müşteri Hizmetlerini arayıp iyi bir fırça attım açıkçası. Sorunumu ertesi gün çözdüler. Sabah 09,00'da Türk ******* 'dan yetkililer geldi. *****'den gün içerisinde 5-6 kez aradılar; Sorun devam ediyor mu ? diye. Türk *******'dan ise 10'dan fazla arama yapıldı. 4 adet de sorunun çözüldüğüne dair SMS geldi. Bu sefer dikkatimi çeken şeyin indirme ve yükleme hızımın %50 oranında arttığıydı.

Sorunu yaşamadan önce ki indirme hızım min/max : 800 kbs/sn -- 950 kbs/sn
Sorunu yaşamadan önce ki yükleme hızım min/max : 40 kbs/sn -- 70 kbs/sn

Sorun çözüldükten sonra ki indirme hızım min/max : 1300 kbs/sn -- 1800 kbs/sn
Sorun çözüldükten sonra ki yükleme hızım min/max : 70 kbs/sn -- 95 kbs/sn

İnternet paketim 1-8 mbit arası. 5 yıldan fazla *****'deyim ve aynı paketteyim. İnternet hızımı 1,000 kbs/sn olarak dahi göremedim. Şimdi aynı pakette bu kadar yüksek indirme hızım var. Sizce paketimi değiştiler habersiz, yoksa artırdılar mı? Aradığımda ise paketimin aynı olduğunu söylediler. Görüşlerinizi bekliyorum.