wmaraci reklam
lidertakipci

Sorularla SEO + Uzmanından Seo kitaplarını almalı mıyım?

21 Mesajlar 2.989 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RUZGARBERAT RUZGARBERAT WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 42 / E
    • Meslek Webmaster | Graphic designer |
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad R** B**
    • Mesajlar 132
    • Beğeniler 40 / 24
    • Ticaret 0, (%0)
    O kitabı alma ''o parayi bir yoksula ver'' bu linki oku biraz birkac site uzerinde deneme yap daha faydalı olucaktır

imkansız diyenler hep yanıldılar...
    wmaraci
    reklam

Ody Ody WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 24.04.2014
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek xxx
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Y** K**
    • Mesajlar 258
    • Beğeniler 123 / 71
    • Ticaret 8, (%100)

ahmetcem96 adlı üyeden alıntı

çoğunluk oranı alma dediği için vazgeçtim. bir bildiğiniz vardır heralde. google dan araştırmaya devam.

Kesinlikle almayın, öyle size çook çook detayını anlatmıyor kitaplar.

Teori, strateji bile anlatmıyor.

Genel bilindik konu başlıklarını okur okur durursunuz :)

xxxxx

huseyintemizyurek huseyintemizyurek WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.03.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 /
    • Meslek Yazılım geliştirici
    • Mesajlar 506
    • Beğeniler 29 / 25
    • Ticaret 1, (%100)
    Yorum yapanlardan kimler kitabı okudular onu da belirtirlerse ne kadar samimi olduklarını da anlamış oluruz.
    Ben 2 kitabı da baştan sonra okudum ve Kaan Gülten SEO'yu Türkiye'ye öğreten kişidir. Belki 2011 de çıkan kitabı için artık o bilgiler her yerde var diyebiliriz. Ancak ilk olarak bu bilgileri ondan öğrendiğimiz de kesindir. Yine de sorularla seo kitabının henüz hiçbir yerde yer almayan bilgiler içerdiğini söylemek yanlış olmaz.

ozguraksoy ozguraksoy WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek SEO Manager
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Ö** A**
    • Mesajlar 18
    • Beğeniler 2 / 0
    • Ticaret 12, (%100)
    Öncelikle kitabı alma diyen arkadaşları anlamıyorum acaba o kitapları alıp okudular mı piyasada ki SEO uzmanlarının büyük bir bölümü bu 2 kitabı okuyarak uzman oldular. Önemli olan oradaki mantığı ve stratejiyi kapmak kitaptan pr9 link nereden alınır gibi bir bilgi beklemekte saçma olur. Önemli olan algoritmaların gelişimi ve doğru stratejiyi yakalamak bu 2 kitabı okuyan zaten bunu rahat kavrar.

wmaraci
    wmaraci

yildirims yildirims WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 01.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek seo uzmanı
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 4
    • Beğeniler 0 / 0
    • Ticaret 0, (%0)
    Bir seo uzmanı olarak başlangıç seviyesinden ileri düzey bilgiye kadar bir çok konu mevcut kitapda. Anlatım yalın bunun dışında soru cevap şeklinde öğrenme şekli kolay. Ben 3 adet aldım kitaptan sizinde almanız size seo için bilgi katacaktır.

Skateboard Skateboard Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
    • Üyelik 23.04.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek üniversite
    • Konum Edirne
    • Ad Soyad M** B**
    • Mesajlar 260
    • Beğeniler 0 / 26
    • Ticaret 1, (%100)
    buradan son mesajlar dışındaki diğer almayın yazanlara sesleniyorum

Kaan Gülten (kitap yazarı) Türkiye'nin en önde gelen seo'cularından biridir ki google'ye seo yazarsanız bunu anlarsınız.şahsen 2 kitabınıda alıp bitirdim buradaki çoğu alma diyen kişinin kitabı bitirdiğini düşünmüyorum bile.Herşeyi geçtim adamın biri internettekilerle aynı yazıyor diyor kendi kendime sordum bir an dedim bu arkadaş acaba ne içmiş?. Türkiye'nin en iyi seo'cularından birisi gidecek internettekilerle aynı kitap yazacak.o bilgileri başka yerde DÜZENLİ halde bulabileceğinizi sanmıyorum.Kaan Gülten ile bir ara sohbetimde oldu kendisi gayet iyi birisi ve kitabınında kötülenecek bir tarafı yok.Tavsiyem 2 kitabıda alıp okuyun en azından buradaki "çakma" seocular ile uğraşmazsınız bilmem anlatabildim mi.

yemrekoc yemrekoc Php Dev. Kullanıcı
    • Üyelik 14.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek E-Ticaret Uzmanlığı
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Y** K**
    • Mesajlar 171
    • Beğeniler 29 / 42
    • Ticaret 5, (%100)
    Seo'yu analiytics Dönüşüm oranına kadar anlatmak bir insanın o işten vazgeçirmek gibi birşeydir temel şeyleri bilmeden kesinlikle ileri dereceye geçilmez ki Kaan bey lazım olan ve size en ideal seoyu sunmuş açıklamış tek tek sıkılmadan soruları cevaplamış yaklaşık 1 1,5 sene önce aldım takıldığım anlamadığım yerde bile hemen bakıyorum alın gerçekten kalitelidir Seo'nun öncüsü olan bir insan fikirlerine ihtiyacınız olacak.
    huseyintemizyurek

kişi bu mesajı beğendi.

fatihuzuner fatihuzuner WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 19.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek bilgisayar mühendisi
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 86
    • Beğeniler 2 / 13
    • Ticaret 0, (%0)
    Şimdi şöyle bir durum da var. Eğer sen x konusunda uzmansan x konulu kitapları almak yada başlangıç orta seviye x kitapları almak senin işine yaramaz. O yüzden arkadaşa direk alma demek yanlış olur. İki kitapta bende var. İkisinde de emin ol iyi bilgiler var. Zaten bu forumda Kaan Bey'i küçümseyen yada yaptığı işi küçümseyen kişilerde var. Kendisiyle çalışma fırsatım da oldu, çokta iyi birisidir, işinde de iyidir. Zamanında bir araç yazdım. O araç için çok iyi bir matematiksel analiz bile yapmıştı, şaşırmıştım. Çünkü diğer çoğu araçlar git Google, Facebook sayfalarına, veri sorgula getir şeklinde. Ne bir analiz var ne de başka birşey. Sırf rekabet için de burada karalama peşinde olanlar var ne yazık ki. Burada kaç arkadaş var acaba Kaan Bey gibi aynı sektördeki kişilere yardım eden. Herkes ben kazanayım diğerleri kazanmasın derdinde. Bazı şeyler öğretilebilmek için kitap yazılmış. Bu kitap yada kitapları da karalamak mantıksız.

Tavsiyemi soracaksan al. Yararını görürsün. Öyle Wikipedia'dan bilmem ne blog yada forumda alınmış kopyala yapıştır içerikler yok içerisinde emin ol.
    huseyintemizyurek

kişi bu mesajı beğendi.

VNOkyanus VNOkyanus Research Analyzer Kullanıcı
    • Üyelik 18.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Research Analyzer
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad T** A**
    • Mesajlar 270
    • Beğeniler 64 / 58
    • Ticaret 8, (%100)
    Kitabın içinde detaylı anlatım bulunmuyor diyen arkadaşımız eminim ki okumadan bu yorumu yazmaya tenezzül etmiştir. Kitap piyasada bulunan copy paste kaynaklar ile karıştırılıyor sanırsam. Her satırında anlatılmak istenilenin yanı sıra alın teri ve emek olduğunu öncelikle kabullenmek lazım. Zira zaten kitap 5.seriyi çoktan bitirdi.

Şahsi görüş: Kitap piyasada bulunan kitaplardan çok daha değerli ve bilgileri bir o kadar açıklayıcı anlatıcıdır. Footer, toplist kasmaya benzemez :)
    huseyintemizyurek ozguraksoy

kişi bu mesajı beğendi.

freak7 freak7 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 09.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 80
    • Beğeniler 14 / 14
    • Ticaret 55, (%100)
    Kaan gülten bu işin uzmanlarından biri. Bu tarz kitaplar aslında temeli olmayanlar için iyi bir fırsat. Ben genel olarak bu konuda bilgili olsam da almayı düşünüyorum çevremdeki insanlar da bu kitabı çok övdü açıkçası. Yanlış bildiğimiz bazı konuların farkına varmamıza yarayabilir.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al