wmaraci reklam
lidertakipci

Bu dosya ne anlama geliyor?

17 Mesajlar 4.404 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ninja Ninja Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

Vetch adlı üyeden alıntı

Güç içinde mail sunucumdan bir sürü mail atılmış. Bu dosyaları sildim ve tekrar açtılar şuanlık sorun olmadığını söylediler.

Tahmin ettim, iyi yapmışsın yine aynı şey olursa detaylı bir incelenmesi gerek.

wmaraci
reklam

emotionx emotionx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi bu bahsettiğin sayfa hangi sistem hangi web sitesinde yer alıyor biraz konuyu detaylandırırsan yardımcı oluruz tabi. Neden gereksiz olduğunu varsayıyorsun ki. Emin ol o dosyayı sildiğin için hiç farkında olmadığın bir uygulama özelliği hata verecektir.

Vetch Vetch WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 22 / 36
  • Ticaret 16, (%100)

emotionx adlı üyeden alıntı

Şimdi bu bahsettiğin sayfa hangi sistem hangi web sitesinde yer alıyor biraz konuyu detaylandırırsan yardımcı oluruz tabi. Neden gereksiz olduğunu varsayıyorsun ki. Emin ol o dosyayı sildiğin için hiç farkında olmadığın bir uygulama özelliği hata verecektir.

Hocam http://techoyun.com sitesinde oldu bunlar. Ben haftada 1 yedek alırım. Bir önceki aldığım FTP yedeğinde bu dosya yok. Arada herhangi yeni birşey de yüklemedim siteye. O yüzden kıllandım biraz. Üstüne mail spam yaptıgım iddiasıyla hosting firmasıda uyarınca tam oldu.

- Vetch

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Kullandığınız sistem nedir. Sanıyorum ki Wordpress de otomatik güncelleme olayı var bu sistemde otomatik güncelleme yapmış olabilir eğer hazır sistemse. Zaten hazır sistem olduğu belli. Şimdi hosting firmasından aldığınız uyarı neydi tam olarak neye sebep oluyormuş ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 22 / 36
  • Ticaret 16, (%100)

Kullandığınız sistem nedir. Sanıyorum ki Wordpress de otomatik güncelleme olayı var bu sistemde otomatik güncelleme yapmış olabilir eğer hazır sistemse. Zaten hazır sistem olduğu belli. Şimdi hosting firmasından aldığınız uyarı neydi tam olarak neye sebep oluyormuş ?

Hocam aşağıda gözüken uyarıyı aldım. Verdikleri örnekte gözüken dizini de temizledim. Hatta o dizin wordpress'in kendi temalarının dizini. Wordpressin varsayılan temalarının hepsini sistemden kaldırdım. Şuan logları takip ettiğimde mesela, o bölgeye ulaşmaya çalışıp 404 alan botlar var.

Merhaba,

Göndermiş olduğunuz yığınsal epostadan kaynaklanan usulsüz kullanım doğrultusunda alan adınıza ait bütün servisler tarafımızca durdurulmuştur. Eposta gönderimleriniz
/httpdocs klasörü altından gönderilmektedir.Yazılımınız üzerinde eposta gönderim gerçekleştiren verilerinizi kontrol etmenizi öneririz.
Bu ihlalin tekrarı halinde alan adınıza ait bütün servislerinizin sınırsız süreli olarak durdurulacağını üzülerek bildiririz.

IHS nin yığınsal eposta konusundaki yaptırımlarını http://www.ihs.com.tr/kks.jsp adresinde bulabilirsiniz. (bkz: İletişim Servisleri ile ilgili hükümler)

Received: (qmail 7891 invoked by uid 10553); 7 Aug 2014 21:42:16 +0300
Date: 7 Aug 2014 21:42:16 +0300
Message-ID: <20140807184216.7889.qmail@ns1.ihsdnsx23.com>
X-Additional-Header: /var/www/vhosts/******/httpdocs/wp-content/themes/twentyfourteen/languages
To: maikeldavissmith@yahoo.ca
Subject: LOL =) http://www.anumita.in/ror.xml
From: "Robert Rasmussen"
Reply-To: "Robert Rasmussen"
X-Priority: 3 (Normal)
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-1"
Content-Transfer-Encoding: 8bit

- Vetch

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Bu dediğin dosya senin temana ait dosyamıydı yoksa wordpress in kendine ait dosyasımıydı kendine ait temasının yani ?

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 22 / 36
  • Ticaret 16, (%100)

Bu dediğin dosya senin temana ait dosyamıydı yoksa wordpress in kendine ait dosyasımıydı kendine ait temasının yani ?

wordpressin kendisine ait varsayılan temalarından biri. o yüzden kaldırdım.

şuanda log lardan takip ettiğim kadarıyla bir bot
/wp-content/themes/twentyfourteen/languages/view.php

dosyasına erişmeyi deniyor zaman zaman. fakat ben silerken de o dizinde view.php diye bir dosya yoktu. yada bi şekilde gizlenmişti.

- Vetch
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al