lostyazilim

ddos saldırısı mybb ?

12 Mesajlar 2.732 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
Arkadaşlar, bugun ddos saldırısı alıyoruz gibi, sabahtan beri ne ftpye giriş yapabiliyoruz nede sitelere.

Sorunu hosting yöneticilerine bildirdim, cevap bekliyorum.

Bu esnada sizlerede danışmak istedim sizce ne yapmalıyım ?
Cpanelden birşeyler yapabilirmiyiz?

Şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Gbps fazlaysa pek bişey yapamazsın. Normal host ise imkan daha da kısıtlanıyor. Sunucu kontrolü elinizde olsa bazı yöntemler uygulamak olurdu. Cloudflare kullanın derim ama oda pek fayda etmeyebilir. En iyisi ddos korumalı sunuculardır.

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Gbps fazlaysa pek bişey yapamazsın. Normal host ise imkan daha da kısıtlanıyor. Sunucu kontrolü elinizde olsa bazı yöntemler uygulamak olurdu. Cloudflare kullanın derim ama oda pek fayda etmeyebilir. En iyisi ddos korumalı sunuculardır.

Hiç basıma gelmemişti, Cloudflare kurdum ama sonradan kurduğum için pek bi faydası olacağını düşünmüyorum.

Hostingden gelecek yanıtı beklemekten baska çaremiz yok sanırım?

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

uslanmaz91 adlı üyeden alıntı

Hiç basıma gelmemişti, Cloudflare kurdum ama sonradan kurduğum için pek bi faydası olacağını düşünmüyorum.

Hostingden gelecek yanıtı beklemekten baska çaremiz yok sanırım?

Ddos analiz etme imkanları varsa, veya korunma yöntemleri varsa yardımcı olurlar. Ama çoğu firmanın koruması yok ne yazıkki. Ddostan korunma yöntemleri büyük masraflar talep ettiği için firmalar yapmıyor bunu. Ddos saldırı durmayana kadar siten kapalı kalabilir. Bekle açılsın ondan sonra çaresine bakarsın. Belkide atak durmuş. Fakat firmalar atak aldığı zaman otomatik makineyi kapatıyor.
uslanmaz91

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)

Ddos analiz etme imkanları varsa, veya korunma yöntemleri varsa yardımcı olurlar. Ama çoğu firmanın koruması yok ne yazıkki. Ddostan korunma yöntemleri büyük masraflar talep ettiği için firmalar yapmıyor bunu. Ddos saldırı durmayana kadar siten kapalı kalabilir. Bekle açılsın ondan sonra çaresine bakarsın. Belkide atak durmuş. Fakat firmalar atak aldığı zaman otomatik makineyi kapatıyor.

Bu saldırıların belli bi süresi varmı hocam peki, sabahtan beri giriş yapamıyoruzda :/ Kullanıcılar epey rahatsız bu durumdan.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

uslanmaz91 adlı üyeden alıntı

Bu saldırıların belli bi süresi varmı hocam peki, sabahtan beri giriş yapamıyoruzda :/ Kullanıcılar epey rahatsız bu durumdan.

nette ddos atack programlari çok :) program açik kaldigi sürece siteye giriş mümkünsüz oluyor ne yazikki. sitenizi sevmeyen birisi yapiyor rakipler felan. önerim site açildiktan sonra ddos korumasi olan firmaya geçmenizdir. ovh mesela. klasik vps paketleri çok ucuz ve ddostan korumalı. 2 eurodan başliyor

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
anasayfaya index.html e al. html içeriğine index.php ye yönlendir html sayfalara ddos işlemez.
basit bir soru sor siteye giriş için tıklayın vs. tabi ftp giremiyorum diyorsun nasıl yaparsın bilemem..

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)

nette ddos atack programlari çok :) program açik kaldigi sürece siteye giriş mümkünsüz oluyor ne yazikki. sitenizi sevmeyen birisi yapiyor rakipler felan. önerim site açildiktan sonra ddos korumasi olan firmaya geçmenizdir. ovh mesela. klasik vps paketleri çok ucuz ve ddostan korumalı. 2 eurodan başliyor

Rakipler vardı yeni olmamıza rağmen ne yazıkki :/ Onlardan gelmiş olabilir bu saldırı.

cagman adlı üyeden alıntı

anasayfaya index.html e al. html içeriğine index.php ye yönlendir html sayfalara ddos işlemez.
basit bir soru sor siteye giriş için tıklayın vs. tabi ftp giremiyorum diyorsun nasıl yaparsın bilemem..

Zaten giriş indexi vardı hocam sitede öyle birşeyden söz ediyorsanız eğer?

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
hayır index.html içine basit bir soru ile yönlendirme yapın hocam.
site ismini yazınız ve yazınca session oluştur üyeye .

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer http olarak direk sitenize geliyor ise tüm dosyaları rastgele bir klasör açarak içine taşıyın sonrada boş index koyun sitenin kendisine gelmesine bekleyin. Sonra cloudflare den saldırı alıyorum seçeneğini açın 30 dakika sonra cpanel ile klasör şifreleme yöntemi ile sifreleyin şifreyi açıklama yerine yazın. Örnek : Bu web sayfası şifre istiyor. Sunucudan gelen bilgi : ID : 000 şifre 000000 gibi. Böylece saldırı etkisiz kalır. Bu islemleri public_html vb sayfaya konulacak şifre. Daha sonra klasordeki dosyaları tekrar eski yerine taşıyan kullanıcı caysın. Uzun süre devam ederse saldırı konudan yeniden bildirin yardımcı olacağım..

Ek Olarak: Eğer http olarak direk sitenize geliyor ise tüm dosyaları rastgele bir klasör açarak içine taşıyın sonrada boş index koyun sitenin kendisine gelmesine bekleyin. Sonra cloudflare den saldırı alıyorum seçeneğini açın 30 dakika sonra cpanel ile klasör şifreleme yöntemi ile sifreleyin şifreyi açıklama yerine yazın. Örnek : Bu web sayfası şifre istiyor. Sunucudan gelen bilgi : ID : 000 şifre 000000 gibi. Böylece saldırı etkisiz kalır. Bu islemleri public_html vb sayfaya konulacak şifre. Daha sonra klasordeki dosyaları tekrar eski yerine taşıyan kullanıcı caysın. Uzun süre devam ederse saldırı konudan yeniden bildirin yardımcı olacağım..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al