wmaraci reklam

50.000 Lira İle Ne Yapılabilir?

85 Mesajlar 8.683 Okunma
smmexpress

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Bence cafe açın. Triblex villa kiralayın. İçinde PES cafe, nargile vs. olsun. PES cafeler bence uzun bir süre popülerliğini korur. Bunun yanında içinde cafede işletirsiniz. Gençler gelirler, yerler, içerler, eğlenirler ve giderler.

wmaraci
reklam

yuem yuem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
genelde arkadaşlar siteye uygun olarak web-bilgisayar üzerine önerilerde bulunmuş.bence 2. el eşya dükkanı olabilir..çok iyi yerden dükkan açmanıza gerek yok.depo gibi de olabilir.insanlar eşyaları yanına götürmektense ucuza elden çıkarıyor.üni yakınlarında olabilir.öğrencilere,bekar çalışanlara vs.satabilir.akarı kokarı yok bozulmaz.fazla bi maliyeti de yok.üstünde az çizik olan masaı alırsın az zımpara cila satarsın.

geçen arkadaş masa sehpa eski tüplü tv halı kitaplık 1 çekyatı sattı 2.elciye 250 tl ye bilsem ben alır köye getirirdim:))
4-5 bine dükkan kirası 8-10 2.el eşya alaırsınız.sende babana site açarsın adres cep telefonu eklersin vs...

2 yıl önce bi arkdaştan 4 yıllık bulaşık mak. aldım halen daha kullanıyorum.150 tl ye aldım.2. elci en fazla 50 tl verirdi ona 200 e satardı

murataydiner murataydiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Tüm site sakinlerine merhaba;
Konuyu okudum ondan sonra üye oldum bu yazıyı yazmak için;

Baştan sonra tek tek bütün mesajları okudum ancak maalesef içler acısı bir durum ile karşı karşıyayız. Bir çok farklı fikir var bir tane mantıklı bir fikir yok, alışmışız kolay para kazanmaya açalım bir tane play station, internet cafe ayda 3-5 10 ne kazanırsak.

Sonrasını ileriyi düşünen kimse yok, hepimiz günü kurtarma derdindeyiz.
Peki bir iş yaptık, örneğin play station cafe açtık 4 sene çalıştırdık. 4 sene para kazandık sonra kapattık. Sizce burada para kazanmış mı oluyoruz yoksa Zaman Kaybetmiş mi oluyoruz. 4 yıl herhangi bir imalat sektöründe emek sarfedip doğru müşteriler edinmek mi mantıklı yoksa cafe açmak mı ?

Para kazanmıyor tamamen zaman kaybediyoruz. Her ne iş yapılacak olursa olsun sürekliliği olan ilerisi olan sistemi olan kurumsallığı düşünerekten çoluğumuza çocuğumuza bırakacağımız bir iş yapmamız gerekiyor. İleride yanımızda en az 10-15 kişiye ekmek verebileceğimiz bir iş yapmamız gerekiyor.

50.000 TL ile böyle bir iş yapılır mı elbette yapılır yeterki doğru işi seçelim, üretelim üretim seçelim tüketmeyelim. Düzgün esnaf zamanında iş teslimi ve dürüstlük ile zaten istediğimiz herşey yavaş yavaş olur. Belli bir süre sonra siz işi değil iş sizi yönlendirir.

Not.: Tecrübe ve yaşanmışlık ben ve çevremdeki bir kaç arkadaşlarım dahil.

Arkadaşa tavsiyem araştırın imalatı sonra konu ile ilgili gidin çalışın çıraklık yapın gerekirse, kursa gidin eğitim alın, KOSGEP başvurun yavaş yavaş işe atılın. Sektör çok siz belirleyin.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

murataydiner adlı üyeden alıntı

Tüm site sakinlerine merhaba;
Konuyu okudum ondan sonra üye oldum bu yazıyı yazmak için;

Baştan sonra tek tek bütün mesajları okudum ancak maalesef içler acısı bir durum ile karşı karşıyayız. Bir çok farklı fikir var bir tane mantıklı bir fikir yok, alışmışız kolay para kazanmaya açalım bir tane play station, internet cafe ayda 3-5 10 ne kazanırsak.

Sonrasını ileriyi düşünen kimse yok, hepimiz günü kurtarma derdindeyiz.
Peki bir iş yaptık, örneğin play station cafe açtık 4 sene çalıştırdık. 4 sene para kazandık sonra kapattık. Sizce burada para kazanmış mı oluyoruz yoksa Zaman Kaybetmiş mi oluyoruz. 4 yıl herhangi bir imalat sektöründe emek sarfedip doğru müşteriler edinmek mi mantıklı yoksa cafe açmak mı ?

Para kazanmıyor tamamen zaman kaybediyoruz. Her ne iş yapılacak olursa olsun sürekliliği olan ilerisi olan sistemi olan kurumsallığı düşünerekten çoluğumuza çocuğumuza bırakacağımız bir iş yapmamız gerekiyor. İleride yanımızda en az 10-15 kişiye ekmek verebileceğimiz bir iş yapmamız gerekiyor.

50.000 TL ile böyle bir iş yapılır mı elbette yapılır yeterki doğru işi seçelim, üretelim üretim seçelim tüketmeyelim. Düzgün esnaf zamanında iş teslimi ve dürüstlük ile zaten istediğimiz herşey yavaş yavaş olur. Belli bir süre sonra siz işi değil iş sizi yönlendirir.

Not.: Tecrübe ve yaşanmışlık ben ve çevremdeki bir kaç arkadaşlarım dahil.

Arkadaşa tavsiyem araştırın imalatı sonra konu ile ilgili gidin çalışın çıraklık yapın gerekirse, kursa gidin eğitim alın, KOSGEP başvurun yavaş yavaş işe atılın. Sektör çok siz belirleyin.

Hocam makale yazmışınız iyi hoş da öncelikle o KOSGEP değil KOSGEB. Ayrıca KOSGEB max. 15.000 TL Veriyor 50.000 verse bile imalata girilmez. PS Cafe Açmasın ama Kalkıp 50.000 TL'ye Ben İmalathane Kuruyorum da Diyemez, Dememeli.

.
wmaraci
wmaraci

murataydiner murataydiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Harf hatalarına takılmayalım hocam, 50.000 TL ile günümüzde nasıl imalathane açılacağını yazayım.

herhangi bir sanayi sitesinde örneğin ankara ostim küçük bir imalathane kirası ara sokaklarda tenha bir yerde 600 tl tutarsın ufaktan.
bir tane boru bükme makinesi bir tane kesim bir tane kaynak ikinci eli taş çatlasa 15.000 hepsini alırsın.
alamadıklarını komşulardan diğer esnaflardan parası karşılığında işini götürür orda yaptırırsın. Yani yapabildiğini sen yapamadığını dışarıdan destek alarak. örneğin çöp kovası üret sat akmaz kokmaz.

Ayrıca ha Kosgep, ha kosgeb harf hatalarına takılmayalım.
Kosgebin yeni bir iş desteği değil üretici kredilerine bakın ne kadar makina destedeği veriyor. 300.000-400.000 alan arkadaşlarımız var. Lütfen araştıralım
Ayrıca ben burada işkembeden fikir sallamıyorum bunların hepsi yaşanmış tecrübe edilmiş başarıya ulaşılmış veya ulaşılmamış.
Sonuç olarak : Hedef var ortada bir tane

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al