lostyazilim

Instagram' dan Urun Satışı

5 Mesajlar 727 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Skala Skala https://mekasosyal.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İletişim Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
Arkadaşlar aktif olarak instagram kullanıcısıyım. Bazen fotoğrafların altına işte gozluk şu fiyata, kıyafet şu fiyta vs. Şimdi aklımda takılan soru şu;

Bu insanlar burdan satışını yapıyor ama faturasını kim kesiyor. Yani bunlar yasal yollarlamı satış yapıyorlar. E fatura denilen bir sistem var bu sistemden kesebiliyorlar mı faturayı?

wmaraci
reklam

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Nasıl sattıklarını tam olarak anlayamadım Instagram'da satış açıyorlar fotoğrafın altına fiyatı koyarak sonra nasıl yapıyorlar ona göre fatura kesilip kesilmediğini belirtelim.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Nasıl sattıklarını tam olarak anlayamadım Instagram'da satış açıyorlar fotoğrafın altına fiyatı koyarak sonra nasıl yapıyorlar ona göre fatura kesilip kesilmediğini belirtelim.

Hocam demek istediğim o değil yani urunun fotoğrafını koyuyorlar tamam satışını yapıyorlar oda tamam da örneği urunu aldım bana kargoladılar fakat fatura kesimini nasıl yapıyorlar. Çoğu kişisel satış olarak yapıyor yani firma değil. Devlet bu konuda birşey demiyor mu? Yani bende urun fotoğrafı koyup satış yapayım o zaman ? Yasak falan değilmi ?

Ek Olarak: Tam olarak anlatamadım yani bu kişisel satış yapan kişiler fatura nasıl kesiyor ? Kesmeseler bile yasal mıdır?

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Şimdi şu şekilde özet geçelim; Ben ahşap boyama yapıyorum ve bunu Instagram içinde yayınlayıp satışa çıkartıyorum. Sen sipariş ediyorsun ve ben sana gönderiyorum ürünü ama eğer fatura kesemiyorsam bunu sana bildiriyorum sende kabul edersen alışveriş gerçekleşiyor. Yada illa fatura istersen benim eş dosttan kesme imkanım varsa KDV'sini verip onlara bir fatura kestiriyorum sende bunu kabul edersen yine gönderiyorum. Tabii bunlar sadece bireysel satış için geçerli.

Kurum yada kuruluş varsa zaten sorun değil adrese ürün ile gönderiyor.

*WMA üzerinden SEO yada makale alışverişi gibi düşünebilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

Kaplan adlı üyeden alıntı

Şimdi şu şekilde özet geçelim; Ben ahşap boyama yapıyorum ve bunu Instagram içinde yayınlayıp satışa çıkartıyorum. Sen sipariş ediyorsun ve ben sana gönderiyorum ürünü ama eğer fatura kesemiyorsam bunu sana bildiriyorum sende kabul edersen alışveriş gerçekleşiyor. Yada illa fatura istersen benim eş dosttan kesme imkanım varsa KDV'sini verip onlara bir fatura kestiriyorum sende bunu kabul edersen yine gönderiyorum. Tabii bunlar sadece bireysel satış için geçerli.

Kurum yada kuruluş varsa zaten sorun değil adrese ürün ile gönderiyor.

*WMA üzerinden SEO yada makale alışverişi gibi düşünebilirsiniz.

Anladım hocam sağolun bilgi için :) instagram ticarethane gibi oldu o yüzden meral etmiştim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al