KraL41 adlı üyeden alıntı

Şimdi anlatmak istediğim şu;

Normal de elde edilen her gelirden bizim devletimiz vergi ister. Fakat, ben bugüne kadar çok nadir firma olarak seo işlemi yapan kişi gördüm.

Siz, kendinize blog tarzında site açıp, oradan seo işlemi yaptıracak kişilere hitap edeceksiniz.

Ben sanmıyorum ki, birisi gelip size bana seo işlemi yap ama, faturasını isterim diyeceğini.

Fakat, Siz gider bir firmaya " size seo işlemi yapalım " diye bir teklifte bulunursanız, bu firma/firmalar sizden fatura talep ederler. Çünkü o firmalar da bu faturaları cari olarak işler ve o dönemin gideri olarak gösterirler.

Yani, şahıs olarak seo işlemi yaptığınız taktir de fatura kesmeniz gerekeceğini zannetmiyorum.

Ek Olarak:

Aynen katılıyorum.

Çünkü, bu firmalar bu malları aldıkları zaman depolarına girdi olarak gösterirler. Bu mallar da satıldığı zaman çıkış yapmak zorundalar.

Kimisi, yer değişimi gibi " Taşıma irsaliyesi " olarak gönderir, kimisi sevk irsaliyesi düzenler ve o irsaliye ye istinaden fatura düzenler.

Mağazadan satış yapıldığı taktirde, Şayet irsaliyeli fatura değilse, İş yerinden teslim alindiği için, sevk irsaliyesi düzenlenmemiştir " ibaresi ile fatura teslim edilebilir.

arkadas dogru demis fakat maliye xenon diye bot aldi satis yapan siteleri buluyo vergi vermeyeni opuyorlar sizce seoda yakalamazmi ? bu bot