wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress mi Yavaş Hosting mi ?

24 Mesajlar 2.692 Okunma
wmaraci reklam

ilkaya ilkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** İ**
  • Mesajlar 438
  • Beğeniler 7 / 30
  • Ticaret 5, (%100)
iyi günler torrentmerkezi.org sitem var wordpress bu site yavaş açılıyor. Bunun nedeni hosting - tema - resimler bunun yavaş açılma sebebi nedir ? WP Super Cache eklentisi kurdum durum aynı 10 - 15 saniye sürüyor bir sayfanın açılması

wmaraci
reklam

ugurlokmacioglu ugurlokmacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** L**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Kendi wordpess sitem ile karşılaştırdım , sitemin ana sayfası neredeyse tamamen resim ve en ufak bir eklenti yok (wp super cache vs.). Sitenizin yavaş açılmasının birinci nedeni bence hostinginiz , yani kb başına ortalama hız. Bir de buna sayfa boyutunuz eklenince hepten yavaşlıyor.

Özellikle logonuzun hem yüklenmesi uzun sürüyor hem de görüntülenemiyor. Logonuzu kaldırıp bir deneyin derim.

not: aynı şekilde imzanızda bulunan erciyestohum.com sitesi de çok yavaş..

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

ugurlokmacioglu adlı üyeden alıntı

Kendi wordpess sitem ile karşılaştırdım , sitemin ana sayfası neredeyse tamamen resim ve en ufak bir eklenti yok (wp super cache vs.). Sitenizin yavaş açılmasının birinci nedeni bence hostinginiz , yani kb başına ortalama hız. Bir de buna sayfa boyutunuz eklenince hepten yavaşlıyor.

Özellikle logonuzun hem yüklenmesi uzun sürüyor hem de görüntülenemiyor. Logonuzu kaldırıp bir deneyin derim.

not: aynı şekilde imzanızda bulunan erciyestohum.com sitesi de çok yavaş..

Hocam yanlışsam söyleyin ama arkadaşın sitesi daha hızlı çıkmamış mı?

Bende arkadaşın sitesi gayet hızlı açıldı ancak sizinki baya uzun sürdü. Arkadaşın sitesinin hızındaki sorun ise bence hostingi ile alakalı. Ancak temada sorun olma ihtimalini göz önünde bulundurarak başka bir tema ile denemenizi de öneririm.

• Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** İ**
  • Mesajlar 438
  • Beğeniler 7 / 30
  • Ticaret 5, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Bende arkadaşın sitesi gayet hızlı açıldı ancak sizinki baya uzun sürdü. Arkadaşın sitesinin hızındaki sorun ise bence hostingi ile alakalı. Ancak temada sorun olma ihtimalini göz önünde bulundurarak başka bir tema ile denemenizi de öneririm.

ben sitemi başka bir tema ile denediğimde de sorun aynı

wmaraci
wmaraci

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam siteniz bende sorunsuz 2 sn içerisinde açılıyor. Fakat logo ve yanındaki resim her neyse yüklenmiyor

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** L**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

brown adlı üyeden alıntı

Hocam yükleme zamanına göre kıyaslamayın derim , burada hostingin hızı dediğimiz şey kb başına ortalama hızdır. Hem hosting yavaş olunca hem de arkadaşın sayfa boyutu epey bir yüksek olunca arkadaşın sitesi yavaş açılıyor. Bana asıl problem logoda gibi geldi temadan ziyade.

Yükleme zamanları ile değerlendireceksek zaten bir mantıksızlık olduğu çok açık , benim sitemin yüklenme zamanı arkadaşın sitesinin 44 katı fakat benim sitem 79 alırken onunki 0 almış google sayfa hızından :S

• Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** İ**
  • Mesajlar 438
  • Beğeniler 7 / 30
  • Ticaret 5, (%100)

ugurlokmacioglu adlı üyeden alıntı

Hocam yükleme zamanına göre kıyaslamayın derim , burada hostingin hızı dediğimiz şey kb başına ortalama hızdır. Hem hosting yavaş olunca hem de arkadaşın sayfa boyutu epey bir yüksek olunca arkadaşın sitesi yavaş açılıyor. Bana asıl problem logoda gibi geldi temadan ziyade.

Yükleme zamanları ile değerlendireceksek zaten bir mantıksızlık olduğu çok açık , benim sitemin yüklenme zamanı arkadaşın sitesinin 44 katı fakat benim sitem 79 alırken onunki 0 almış google sayfa hızından :S

ironsoft adlı üyeden alıntı

Hocam siteniz bende sorunsuz 2 sn içerisinde açılıyor. Fakat logo ve yanındaki resim her neyse yüklenmiyor

brown adlı üyeden alıntı

Logo ve yanından ki resimi kaldırdım ben aynı siz yine bi denermisiniz hızlımı

• Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** L**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

ilkaya adlı üyeden alıntı

Logo ve yanından ki resimi kaldırdım ben aynı siz yine bi denermisiniz hızlımı

Sayfa boyutu 14 kb düşmüş ama hala yine de bir ağırlık var , hangi eklentileri kullandığını eksiksiz olarak yazar mısın?

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
bende gayet hızlı açıldı bir sorun yok sitede.. Sanırım kendi bağlantınızdan kaynaklanan bir durum..

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

• Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** L**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

HoRoZz adlı üyeden alıntı

bende gayet hızlı açıldı bir sorun yok sitede.. Sanırım kendi bağlantınızdan kaynaklanan bir durum..

Site hızlı açılıyor fakat arkaplanda bir şeyler yüklemeye devam ediyor bir süre..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al