wmaraci reklam
lidertakipci

WM Forum Projesi bilgi alışverişi

4 Mesajlar 827 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Sverdlov Sverdlov Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar açıkçası webmaster forumu açma gibi bir projem veya düşüncem yok.

Bu konuyu açmamın tek amacı sadece bu forum üzerinde değil genel internet ortamında webmaster forumu açma gibi bir düşüncesi olan kişiler görmekteyim. Böyle bir proje gerçekleştirmek, gereklilikleri ve proje kapsamında bütçe ve detaylar konusunda bir beyin fırtınasının bu düşüncede olan kişileri aydınlatacağını düşünmekteyim.

Şöyle başlamak istiyorum öncelikle Türkiye üzerinde en aktif ticareti ve bilgi alışverişi olan webmaster forumları şunlar; "***, WMARACI ve FUUB" aslına bakarsanız daha fazla webmaster forumu bulunmakta zira en aktif 3 site bu forumlardır.

İnternet ortamında bulunduğum ve webmaster forumlarına üye olduğum tarihten bu yana yaklaşık 10'a yakın açılıp kapanan forum gördüm.

Bunun nedeni aslında rakibi fazla olmayan fakat rakiplerinin bir tık önüne geçebilmek için ciddi çaba sarfedilmesi gerekilen bir alan şöyle ki bir film sitesi açıp piyasada 1 numara film sitesi olmaktan belkide daha kolay bir sektör.

Şöyle bir konuyu toparlarsak.
Öncelikle bu sektöre giriş için minimum bütçe hesaplamalarım doğrultusunda 10-15 bin lira. Belki daha düşük bir bütçe ile giriş yapılıp başarı sağlanabilir fakat *** veya WMARACI gibi forumlar ile eşdeğer konuma gelmek isteniliyor ve hedefleniliyor ise gerekilen bütçe bu.

1. Öncelikle domain seçimi
2. Sıkı bir altyapı.
3. Bütçenin bir çoğunun yatırılacağı (Profesyonel SEO Çalışması) bu anahtar kelimelere göre değişse de 5-6 milyardan fiyat açılacaktır.
4. Diğer forumlardan fark yaratacak bir forum ortamı mesela forum içinde profesyonel bir özel kodlama ticaret sistemi (bu daha önce oxxi ve ***'da yapıldı zira daha sıkı bir beyin fırtınası ile çok daha iyi ve üyeler tarafından takdir edilecek sistem yapılabilir.)
5. Son söylediğim 4. seçenek ve 3. seçenekler uygulandıktan sonra forumda aktiflik başlayacak ve ticaret işlemeye başlayacaktır mutlaka. Daha sonrası tamamen akla gelebilecek yenilikler ve farklılıklar ile ilerletilebilir.

Son bir ekleme yapmak istiyorum açıkçası şu yazı çok içimde kalmıştı çünkü, uzun zamandır cidden açılan ve kapanan boşa giden bir sürü para görüyorum.
Bu yüzden belki de bu sektöre giriş için düşüncesi olan arkadaşlara yardımcı olabilirse ne mutlu.

Sizin fikirleriniz nedir?

wmaraci
reklam

mrblithe mrblithe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam Türkiye'de en son gireceğiniz sektör , wm forumu olsun.

Sverdlov Sverdlov Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 5, (%100)

mrblithe adlı üyeden alıntı

Hocam Türkiye'de en son gireceğiniz sektör , wm forumu olsun.

Benim düşüncem yok hocam sadece bilgilendirme, bu sektöre girmeyi düşünen bu forumda olmasa bile Türkiye üzerinde emin olun yüzlerce insan var zira hepsi düşük bütçeler ile giriş yapıp 1 bilemedin 2 ay sonra çöküyor bu yüzden biraz bilgilendirme ve beyin fırtınası yapmak amaçlı bir konu açtım.

Birde açıkçası WM Forumlarının getirisini bilmiyorum ama WM Forumu ile yakalanacak günlük aşağı yukarı 4-5K tekil hit ile bir blog veya başka bir sektörde çok daha iyi para kazanılır burası kesin. WM Forumu açmak aslında gelir kapısından çok zevk veya tutku işi gibi birşey.

mrblithe mrblithe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 1, (%100)

Sverdlov adlı üyeden alıntı

Benim düşüncem yok hocam sadece bilgilendirme, bu sektöre girmeyi düşünen bu forumda olmasa bile Türkiye üzerinde emin olun yüzlerce insan var zira hepsi düşük bütçeler ile giriş yapıp 1 bilemedin 2 ay sonra çöküyor bu yüzden biraz bilgilendirme ve beyin fırtınası yapmak amaçlı bir konu açtım.

İlk olarak kendinize soracaksınız, neden *** , fuub, wmaraci v.s. varken , insanlar benim siteme gelsin ? Bunun cevabını verebiliyor ve bu cevaptan siz ve çevrenizdekiler tatmin olabiliyorsanız ,doğru yoldasınız demektir.Popüler wm forumlarına gelince ; ***'un köklü geçmişi var , wmaraci seo araçları , fuub ise tamamen seohocasi.com ve bir çok kampanya sayesinde (bir ara scooter bile vermişlerdi yanlış hatırlamıyorsam) popülerleşti.Bundan sonra yapılacak girişimlerde öyle bir şey olmalı ki saydığım siteler gibi farklılık yaratmalı.Yoksa istediğiniz kadar SEO yapın , Adwords basın hatta TV reklamı verin.Farklılık olmazsa , inovasyon olmazsa tüm paranız boşa gider.Zaten tutacak bir fikir bulursanız , sermayeyi sorun etmeyin , elbet destek çıkan olur.Fakat amaç para kazanmak ise bu sektörden uzak durulması tavsiyemdir.İnsanlar alışkanlıklarından kolay vazgeçmemektedir.

Saygılar.
Sverdlov

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al