Şimdi ben videoyu baştan sona izledim. Bir öncekini izlememiştim fakat gödüğüm kadarıyla bu video aslında bir önceki videoya gelmiş olan yorumlara cevap niteliği taşıyor. İçinde herhangi bir bilgi unsuru taşıdığını söyleyemeyiz. Ancak benim bir önerim olacak, belki bu yolu izlemek hem size hem videoları takip etmek isteyenler için optimum bir yol olabilir.

Benim anladığım kadarıyla bir video serisi yapmak istiyorsunuz. Şimdi online veya yazılı derslerde veya ders anlatma mantalitesinde bir "program akışı" vermek gerekir. Atıyorum 10 tane konu başlığı belirleyin ve bunları video isminde sırasıyla birlikte belirtin. (ör: SEO Konuşmaları 1/10 - Temel SEO Bilgileri) gibi. Bunu çekin sonra burda konu açıp açıklama kısmında toplam kaç konuşmadan hangisi izliyoruz ve bu videonun içeriği nedir bilmiş olalım. Şimdi burda 50den fazla etken var demişsiniz, fakat hiç bir etkenden bahsetmemişsiniz. Altta açıklamayı okuyunca sanki hepsini test ettiniz ve farklı web sitelerinde ölçümlemeler yaptınız havası oluşuyor. Zaten etkenleri bilmek önemli de değil bence. En son bi SSL "ranking signal" olarak duyuruldu. Mesela varsa bunla ilgili bilginiz çekin bi video hemen, rakam veya pozisyon bilgisi ile örneğin örnekler vererek (varsa tabi) anlatın, SSL önemini anlatabilirsiniz, Google neyini beğeniyor bu SSL olayının vb. Demem o ki yüksek beklenti yaratmış olup hayal kırıklığı yaratmak negatif bir imaj oluşturur. Bunun da yansımasını yorumlarda görüp demoralize olabilirsiniz.