wmaraci reklam
lidertakipci

Google Organik Hit Kazanma Yolları ( Garantili )

13 Mesajlar 2.666 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

beytullahyilmaz beytullahyilmaz www.ilyadaharita.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Harita ve Kadastro
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 77 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Google Organik Hit Kazanma Yolları

Size google’ın bir sırrını vereyim. Google hikayeci anlatım makalelere bayılıyor. İlla ki yazmış olduğunuz makalelere delil ve belge aramayın. Yapmış olduğunuz araştırmaları öykü yazar gibi hikayeci anlatım ile kayda geçirin. Unutmayın yazacağınız belgeli konularda google’da çok delil ve belgeli makaleler var. Sizin sunduğunuz belgeli makaleleri daha ileri sayfalara atacaktır.

Şimdi gelelim google dostu makale nasıl yazılır?

Google dostu makale yazmanın en önemli püf noktalarından biri de rekabeti daha düşük makalelere yer vermeniz olmalıdır. İnternet ortamındaki müthiş rekabette herkes kendi web sayfasındaki içeriklerin ilk sıralarda çıkmasını istemektedir. Bu mümkündür. Yalnız konu seçerken ana konulardan ziyade ana konuların alt konularına daha çok önem vermeniz gerekmektedir. Kendi sektörümüzden örnek vermek gerekirse, daha doğrusu emlak üzerine yazılmış bir makaleyi emlak ile ilgilenen müşterilere okutup, ilgi çekip, sitemize yönlendirmek istiyoruz; öncelikle Emlak sektörünün bulunduğunuz il hatta ilçedeki durumu, veya ek yansımaları neler olacak bu konuda makale yazarak hem kendi sitenizin hiti artırmış olacak, hem de bu konu ile ilgilenen ziyaretçiler, diğer bir deyiş ile yeni müşteriler kazanacaksınız. Örneğin; Ülkemizde emlak sektörünün durumu ve son gelişmeler üzerine bir makale yazacaksınız; siz genel olarak yazı bütünlüğünde emlak sektöründeki gelişmeler diye bir yazı kaleme aldığınızda bu yazı rekabeti çok yüksek bir konu olacak google arama motorunda arandığı anda yüzlerce bu konu hakkında yazı çıkacaktır. Ziyaretçiler daha köklü ve oturmuş sitelerden bilgiyi alıp kaçacaklar sizin emlak sitenize bunun artı bir getirisi olmayacaktır. Ama siz konuyu şöyle gündeme alırsanız; Balıkesir’de emlak ve gayrimenkul sektörüne ilgi her geçen gün artıyor konulu bir makale kaleme aldığınızda Balıkesir’de emlak ile ilgilenen yüzlerce ziyaretçiyi sitenize çağıracak eğer doyurucu bir bilgi sunmuşsanız ziyaretçiler sitenizden memnun bir şekilde ayrılacak hatta sizin sitenizde satılık, kiralık emlak ve gayrimenkulleriniz ile ilgilenecektir. Bunu daha da alt konulura indirdiğimizi düşünelim. Balıkesir ilinin Havran ilçesinde emlak ve gayrimenkul üzerine iş yapıyoruz. Sitemize ziyaretçi veya müşteri gelmiyor, sitemize yeni müşteriler kazanmak istiyoruz. O zaman makalemizin ana fikrini ; Havran’da emlak ve gayrimenkul sektörü büyük ivme kazandı.veya Havran’da bu topraklara yatırım yapan kazanıyor. Başka bir ana fikir önerisi daha Havran Emlak sektöründe Edremit Körfezinin en önemli ilçesi gibi ana fikir üzerinde makaleler yazabilir, kendi sitenizde sunmuş olduğunuz satılık emlak ve gayrimenkullerinizi yeni müşterilerinize inceletip onlar ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunacaksınız. www.ilyadaharita.com.tr adında Balıkesir ilinin Havran ilçesinde Haritacılık ana alanının yanında emlak ve gayrimenkul sektörü üzerine çalışan firmanın makale yazdığını düşünelim; şöyle bir makale yazılabilir; Havran’da ilk emlak ve gayrimenkul sitesi açıldı. Veya Havran Emlak sektöründe altın çağını yaşıyor, veya Körfezin meyve bahçesi Havran’da emlak ve gayrimenkul sektörüne ilgi her geçen gün artıyor.Bunun benzeri konuları daha özele indirdiğinizde google robotları size daha öncelik verecek makaleniz ile google indeksleri arasında bir korelasyon olacaktır.

Örneğin daha önce “ Sakız Ağacı Havran Kocadağ’ı sevdi.” Ana fikirli yazmış olduğum makale radikal ulusal haber sitesinde yer aldı. Bunun yanında yerelgundem.com sitesi bu yazıya yer verdi. Yine diğer bloglar bu yazıya bayıldı. Çok yüksek ulusal hit sağlayan, tam doyurucu bir bilgi oldu. Bu makalede ne yaptık! Sakız Ağacı hakkında bilgi yazmaktan ise bu ağacın Havran Kocadağ’da yetiştiği üzerinde durduk. Hatta bu ağaca süsleme yapıp altın damlayan ağaç diye tabir ettik. Çünkü bu ağacın ürünün kilosu 500 dolardan satıldığı için… Bu yazıyı netten bulup okumanızı tavsiye ederim. Yazı tamamen hikayeci bir anlatım ile kaleme alınmış. Eğer ben bu makaleyi belgeci yaklaşım ile yazmış olsaydım google robotları belki de bu kadar popüler yapmayacaktı. Çünkü belgeci yaklaşım ile zaten rekabeti yüksek bir makaleden benim makalenin sıyrılması biraz zor olacaktı. Başta dediğimiz gibi google’ın şu anki sırrı ‘’ google hikayeci makaleleri çok seviyor’’ en azından şu anki durumu öyle.

Google indeks atsın diye makale yazmayın

Öncelikle makale google indeks değeri olsun diye yazılmaz. Gerçekten herkes istediği her konuda makale yazabilir. İllaki sayfalarca yazı olması da gerekmiyor. Bildiğiniz hemen hemen her konuda makale yazabilirsiniz. Kopyala yapıştır yapıp veya mevcut makale üzerinde kelime değiştirme yöntemi yapmaktansa bir paragraf makale yazın size ait sizin malınız olsun… Hatta google news yani google haberler bölümünde bile google indeks değerini haber değil makale olarak almaktadır. Google bu bölümü haber sitelerine ayırmış olup, haber sitesi değeri taşımayan sitelere bu alanda yer vermemektedir. Ama google news yani google haber bölümünde çıkan bir makalenin diğer indeks değerlerine göre çok daha fazla okunma oranı vardır. Google haberler bölümünde çıkan makaleler hit değeri en yüksek makalelerdir.

Google dostu makale yazmaya başlayalım; Öncelikle makale yazarken özgün olunuz. Eğer web sitenize sırf hit gelsin diye makale yazıyorsanız yazmış olduğunuz makaleye google robotları rağbet etmeyecektir. Eğer böyle bir makale yazmış iseniz, hiç olmazsa yazdığınız yazı doyurucu ve bilgi verici olsun. Sayfanıza gelen ziyaretçiler girdiği anda direk çıkmasın. Çünkü google robotları insan kadar akıllı. O yazının okunma süresini dahi ölçüp, ilk anda büyük hit aldığınız yazınız sonraki zamanlarda google robotlarını yanıltma olarak algılanıp sitenizin cezalandırılmasına yol açacaktır. Bu cezalandırma sitenizin kendi rakiplerinize göre daha ileri sayfalarda yer almasına sebep olacaktır.

Özgünlük her şey diyoruz. Olabildiğinizce özgün olunuz. Çünkü google daha önce yazılmış makaleleri kopyala yapıştır yapan veya aynı metin üzerindeki kelimeler ile oynayıp tekrar aynı yazıyı yayınlayan sitelere pek itibar etmiyor. Zaten halihazırda yer alan bir bilginin ikincisine birinci sayfada gerek yok diyerek sizin önem derecenizi azaltıyor. Hiç makale yazmasını bilmeyen biri bile yazabildiği kadarı ile kendi cümleleri ile üç beş cümle yazıp sitesinde yayınlasa google için daha muteber sayılmaktadır. Makalelerinize delil gerekmiyor. İllaki her yazdığınız makalenin ispatını aramaya çalışmayın. Bildiğiniz bir konuda hikayeci anlatım ile makale yazabilirsiniz. Size google’ın bir sırrını vereyim. Google hikayeyi çok seviyor. Anlatımlarınızı bol bol hikayeci tarzda anlatınız. Bazen hikayeci yaklaşım ile yazmış olduğunuz makaleler tavan yapacak, aldığınız hitler sizi bile şaşırtacaktır.

Makale: Beytullah Yılmaz

wmaraci
reklam

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Ellerine, Kalemine ve yüreğine sağlık.

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

bugrahanisbakan bugrahanisbakan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 59 / 108
  • Ticaret 6, (%100)
Teşekkürler.Güzel bir yazı olmuş.

elbistanli elbistanli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek webtasarım
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 498
  • Beğeniler 102 / 87
  • Ticaret 17, (%100)
cok saolun harika anlatım olmuş

wmaraci
wmaraci

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
"Google hikayeci anlatım makalelere bayılıyor." ile "Google dostu makale" arasında çok fark var.

ben google dostu makale yazabiliyorum ve googleın bunu sevdiğini biliyorum ama hikayeci anlatım kısmını google nasıl anlıyor bunu anlamadım. sevdiğini nereden biliyorsunuz?

google çalışanımısınız?

Cenkay Cenkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
Mesajım bulunsun.

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Ben kaynak linke takıldım. Yazıyı mesajı attıktan sonra okuyacağım daha. Emlak sitesinde bu ve yayınladığınız(sitenin sizin siteniz olduğunu farz ediyorum) diğer makalelerin ne alakası var. Sektörel yazılar olsa eyvallah ama emlak sitesinde seo yazısı çok saçma geldi.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 77 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
çoğu emlak sitesi google ilk sayfada çıkamadığı için sahibinden kullanıyor. çünkü sadece ilan girip ikin gün sonra ilan silmek ile çıkamıyorsun. böyle çalışmalar yaparak kendini google kabul ettirebiliyorsun. yoksa sahibindene devam.

Ek Olarak: çoğu emlak sitesi google ilk sayfada çıkamadığı için sahibinden kullanıyor. çünkü sadece ilan girip ikin gün sonra ilan silmek ile çıkamıyorsun. böyle çalışmalar yaparak kendini google kabul ettirebiliyorsun. yoksa sahibindene devam.

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

beytullahyilmaz adlı üyeden alıntı

çoğu emlak sitesi google ilk sayfada çıkamadığı için sahibinden kullanıyor. çünkü sadece ilan girip ikin gün sonra ilan silmek ile çıkamıyorsun. böyle çalışmalar yaparak kendini google kabul ettirebiliyorsun. yoksa sahibindene devam.

Ek Olarak: çoğu emlak sitesi google ilk sayfada çıkamadığı için sahibinden kullanıyor. çünkü sadece ilan girip ikin gün sonra ilan silmek ile çıkamıyorsun. böyle çalışmalar yaparak kendini google kabul ettirebiliyorsun. yoksa sahibindene devam.

Öylede bu şekilde haberler yerine sektörel yaılar yazılsa da daha faydalı ve ciddi bir görüntü oluştursa olmaz mı? Sektörel içerikler ile google'da amaca uygun kelimelerde daha üst sıralara çıkabilirsin. Şimdi senin seo yazına gelen adam napsın emlak işini. Adam seo için geliyor. Ziyaretçi gelir bu şekilde ama nitelikli ziyaretçi gelmez. Boşa kürek çekmiş olursunuz bence.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 77 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.ilyadaharita.com.tr/haberler sektörel haberlerde var. ben ekstra bildiğim konularda da yazıyorum. yazılarımın özelliği hiç bir yerde olmaması tamamen benim kendi malım olması . böylelikle ekstra hit sağlıyorum. çünkü özgün bir yazı kopyala yapıştır değil. bizim ilçede arkadaşaların sitesin günlük 5 kişi zor giriyor. onlar sahibindene devam. ama ben kendi sitem ile sahibinden den sonra hemen çıkıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al