Roots adlı üyeden alıntı

İşte biz bu yüzden hep kayıp ediyoruz, şöyle birşey olsa hem ülke kalkınır hemde w.arez olanağı kalkar herkes belli bir para vererek satın alsa o ürünü sonra o adam da o kazancıyla yeni film çıkartsa atıyorum ilk aldığın film 30 liraysa şimdi aldığını onun karıyla zaten atıyorum 20 liraya satar bu sayede hem o kalkınır hemde vergi zamları vb gibi bir olanak olmaz herkes nerden ücretsiz bulacağım diye düşünüyor ama halbuki adamın emeğini verse herkes katkıda bulunsa böyle bir durum olmaz atıyorum ilk 1 tane film çekildiyse ve herkes satın aldıysa o 1 tane film olur sana 3 tane kimse almazsa adam batar çıkar gider nolacak sonrada ülke battı olacak bu tarz düşünceler hep yanlış bence.

Bir gün gelir dünya sana uymazsa:) Yaşınız genç daha, çok şey göreceksiniz, göreceğiz. Şuan asgari ücret 891 lira. İstanbul'da en kötü evin kirası 600 lira. Kaldı geriye 291 lira. İnternet, su, elektrik, telefon, doğal gazıydı derken oldu sana 180-200 lira. Gelir gider bu haldeyken filme 30 lira vermesini nasıl bekleriz bu arkadaştan? O da bu fakirlikle izlemeseniz derseniz başka tabi:) Türkiye'de 15 milyon kişi asgari ücretle çalışıyor. Hal böyleyken dedikleriniz ne kadar güzel şeylerde olsa ülkemizde hayata geçirilmesi çok zor. Sanata ve sanatçıya verilen değer konusunda ben de dertliyim ancak insanların sanata yönelmesi için öncelikle belli bir refah seviyesi gerekir.