mavci adlı üyeden alıntı

Aynı yazı banada geldi :) hatta bluecity arkadaşım senin sitene yollayacağı mailide bana yollamış amcam gözünü kapamış önüne gelene yolluyor.Anlaşılan biz artık bu işi yapamayacağız.Şimdi bir çok forumda ve burada bu ve benzeri konular açılmış.Kimisi diyor ki ;
-Bildirimi yapılan filmleri 3 gün içerisinde kaldırın geri dönüş sağlayın sorun çıkmaz
Tamam ama gelen yazıda ekteki yapımlar deniyor ama ekte yapım v.s hiç birşey yok,konuda da yok ve bu iletişim türü e-mail ile değil İletişim alanına Yorum şeklinde gelmiş.Bende konuya istinaden cevap verdim ekte birşey yok konuda link yok bildirimi yaparsanız kaldırım diye 3 gündür dönüş de yapmadı Gökhan Bey

-Kimisi bildirim yapsan da yapmasan da içerikleri kaldırsan da kaldırmasan da dava açabilir tamamen insafına kalmış diyolar

Sonuç itibariyle hangisi doğru şayet kaldırdığımda dava açılacaksa neden uyarı yaparlar ?
Kaldırmak için iletişim bilgisi olarak mail adresine yazılmasını istiyor hangi içerikler kaldırılmalı diye yazıyoruz cevap gelmiyor.

- Ceza konusunda bu işten başı yanmış bir arkadaşımla görüştüm.Şuanda ilk defa yakalanıyorsan tüm cihazlarına el konulur üzerine 8-9 bin tl ceza kesilir hapis cezası olmaz diyor.Ama bu söylediği %100 böyle olur değil tabiki hakimin vicdanına kalmış diyor.

- Son olarakta domain değiştirmek v.s gibi konular kendimizi kandırmaktan öteye gitmeyeceği için ya aynen devam dicez yada ya herro ya merro vallahi başıma ağrılar saplandı.Bilemiyorum

İçerikleri kaldırsanız da dava açma hakları malesef var. Ancak avukatları çok çok nadiren film sitelerine dava açtıklarını söyledi.