Nedir.Com tarzı bir proje ne kadara mal olur?

21 Mesajlar 2.941 Okunma
smmexpress

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

fevzib adlı üyeden alıntı

Hocam böyle bir projenin ne kadara mal olacağını bilmiyorum bu sebeple sorunuzu cevaplayamıyorum lütfen kusura bakmayın, eğer izniniz olursa bu site hakkında kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum? (kısa cevaplı tek bir soru için ayrı konu açmak istemedim)

Hocam ben bu sitenin nasıl seo yaptığını anlamıyorum her açtıkları nedir sayfası, tek sayfalık bir subdomain olmasına rağmen ilk sırada çıkıyor. Subdomainler ayrı bir internet sitesi olarak görülmesine rağmen tek sayfalık içerikle nasıl ilk sıraya oturabiliyorlar merak ediyorum?

Tek sayfalık sitenin Google'da çıkması mantıksız değil zira site-rank diye birşey yok "pagerank" var.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/
wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Wildcard subdomain wordpress plugin diye aratın eklentiler var hocam.

Cenkay Cenkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Wildcard subdomain wordpress plugin diye aratın eklentiler var hocam.

Mesajınız için teşekkürler,
Dediğiniz şeye baktım, uyguladımda ancak oluşturduğum sayfalara ulaşılmıyor.
"Bu web sayfası kullanılamıyor" Bu hatayı veriyor.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
nedir.com asıl işi yapan domain bu muhtemeler 100 bin flndır.Sonrası içerik girme wp ile hallederim fln diye basit düşünme bu işler sistemli olmazsa olmaz

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

sacmaliyoruz adlı üyeden alıntı

nedir.com asıl işi yapan domain bu muhtemeler 100 bin flndır.Sonrası içerik girme wp ile hallederim fln diye basit düşünme bu işler sistemli olmazsa olmaz

Aynı mükemmeliyette benimde bir domainim var. Ve bu subdomain işini halledebilirsem benzer projelerim var. Bir kaç arkadaşa eklenti yazdırma konusunda görüşmelerim var. Bakalım ne olacak.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
eklentimi yazdırırsın bot mu yazdırırsın orasını bilemem

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Hocam hangi eklentiyi bile kullandığınızı söylemeden sorununu nasıl çözelim yapmayın ya, ne yüklediniz ne yaptınız anlatırsınız sonra tahmin yürütürüz. Belirteyim hiç bir o tarz eklentiyi kullanmadım, bu tarz eklentilerin var olduğunu hatta birinin codecanyon da satıldığını belirtip size yol göstermek istedim.

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)
teknik terimleri yazmak istiyorum demişsiniz. O zaman "nedir" değil, "ne demek" daha etkili olacaktır. Nedir kelimesinin aranma hacmi ortalama 20.000 iken, ne demek kelimesinin aranma hacmi ortalama 60.000 dir. Elimde nedemek.co domain'i var. Forumda konusu da vardı bir ara açmıştım düşünürseniz görüşürüz.

• Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Hocam hangi eklentiyi bile kullandığınızı söylemeden sorununu nasıl çözelim yapmayın ya, ne yüklediniz ne yaptınız anlatırsınız sonra tahmin yürütürüz. Belirteyim hiç bir o tarz eklentiyi kullanmadım, bu tarz eklentilerin var olduğunu hatta birinin codecanyon da satıldığını belirtip size yol göstermek istedim.

Codecanyon'da araştırma yaptım ancak yazıadı.siteadı.com şeklinde eklenti bulamadım. Subdomain oluşturanlar şu şekilde: kategori.siteadı.com ancak böyle olması benim için bir şey ifade etmiyor. Böyle scriptin dahi olmaması gerçekten çok garip. Biraz araştırma yaptım, böyle bir sistemi arayan çok kişi var ancak satan.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Cenkay adlı üyeden alıntı

Codecanyon'da araştırma yaptım ancak yazıadı.siteadı.com şeklinde eklenti bulamadım. Subdomain oluşturanlar şu şekilde: kategori.siteadı.com ancak böyle olması benim için bir şey ifade etmiyor. Böyle scriptin dahi olmaması gerçekten çok garip. Biraz araştırma yaptım, böyle bir sistemi arayan çok kişi var ancak satan.

Evet dediğiniz gibi bir kategori subdomaini oluşturucusu var, fakat araştırmanız gereken yer imlerimde veya eski okuduğum makalelerin birinde bulmuştum. Hatta kendisini konuya çağırayım en iyisi. Araştırmanız gereken şey wildcard subdomain oluşturma, google'da yarım saatlik bir arama ve okuma ile kaliteli veri elde edilebilir diye düşünüyorum. Sonuçta yapılabilecek bir şey, önemli olan yapmaya duyulan istek :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al