lostyazilim

Nedir.Com tarzı bir proje ne kadara mal olur?

21 Mesajlar 3.148 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Cenkay Cenkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
İlaaki nedir.com'u bir arama sonucunda görmüşsünüzdür. Benimde aklımda 2 tane proje var. Amaç ve işleyiş olarak aynı olacaklar. Elimde keyword alan adları var, her yazdığım yazı subdomain olarak eklenecek. Sizce böyle bir projeyi yapabilmek için ne kadar maliyet gerekli?

Yazarlar sorun değil, forumlardaki yazar arkadaşlar tutulacak.
Reklam almayı şu an için düşünmüyorum, amacım biraz daha teknik terimleri yazmak. Dolayısı ile arama sonuçlarından ciddi bir ziyaretçi akımı olacağını düşünüyorum.
Bu sitedeki gibi bir script yazdırmam gerekli.
Ortalama olarak böyle bir proje bana ne kadar patlar?

wmaraci
reklam

Ninja Ninja Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)
Script yazdırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. WordPress tabanlı oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde sade bir tema yaptırabilirsiniz. Hem WP her açıdan daha mantıklı olur.
burakaltmisoglu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
Mantıklı olur ama yazıları nasıl subdomain olarak ekleyebilirim? Asıl sorun burda. Örneğin;
yazi.nedir.com gibi

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Hocam böyle bir projenin ne kadara mal olacağını bilmiyorum bu sebeple sorunuzu cevaplayamıyorum lütfen kusura bakmayın, eğer izniniz olursa bu site hakkında kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum? (kısa cevaplı tek bir soru için ayrı konu açmak istemedim)

Hocam ben bu sitenin nasıl seo yaptığını anlamıyorum her açtıkları nedir sayfası, tek sayfalık bir subdomain olmasına rağmen ilk sırada çıkıyor. Subdomainler ayrı bir internet sitesi olarak görülmesine rağmen tek sayfalık içerikle nasıl ilk sıraya oturabiliyorlar merak ediyorum?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

Cenkay adlı üyeden alıntı

Mantıklı olur ama yazıları nasıl subdomain olarak ekleyebilirim? Asıl sorun burda. Örneğin;
yazi.nedir.com gibi

Şu iş görebilir ya da özel eklenti yazılabilir; http://wordpress.org/plugins/wp-subdomains-revisited/

• Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 1, (%100)

fevzib adlı üyeden alıntı

Hocam böyle bir projenin ne kadara mal olacağını bilmiyorum bu sebeple sorunuzu cevaplayamıyorum lütfen kusura bakmayın, eğer izniniz olursa bu site hakkında kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum? (kısa cevaplı tek bir soru için ayrı konu açmak istemedim)

Hocam ben bu sitenin nasıl seo yaptığını anlamıyorum her açtıkları nedir sayfası, tek sayfalık bir subdomain olmasına rağmen ilk sırada çıkıyor. Subdomainler ayrı bir internet sitesi olarak görülmesine rağmen tek sayfalık içerikle nasıl ilk sıraya oturabiliyorlar merak ediyorum?

Direk keyword domain. Bence bu şekilde ilk sıradalar. Bunun yanında isimler çok kısa. Mesela seo.nedir.com tüm domain bile çok kısa. Adamlar her bakımdan avantajlı. Aynı zamanda yazılar dolu dolu.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

fevzib adlı üyeden alıntı

Daha önce de sorulmuş;

http://wmaraci.com/forum/698818-mesaj2.html
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

batii batii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 167 / 67
  • Ticaret 47, (%100)
Bu alanda rakip cok hocam. Mesela benimde var sitem. Wp tabanli. Ama nedir com gibi olmuyor linkler subdomain degil link yapisi o sanirim scriptin özelliği. Aradim bulamadım wp de

serdar462 serdar462 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 131 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Bu iş için bildiğim kadarıyla en az vps olması lazım

ALEXIS ALEXIS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** F**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 7, (%100)
Orta seviye bir framework ile bir hafta içinde yazılabilir görünüyor, yazarlara yazılım üzerinden ücret ödenmiyorsa. Subdomain işini de wildcard DNS ile yapıyoruz.

Yüksek kazanç elde edebileceğiniz link satış sitesi
http://bit.ly/2sM8XPZ
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al