wmaraci reklam
lidertakipci

DMOZ Sitemi kabul eder mi ?

20 Mesajlar 2.150 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
merhabalar arkadaşlar.

sitemi dmoz eklesem kabul ederler mi ?

etmezler diyorsanız ne yapmalıyım ? önerilerinizi bekliyorum

[önerilere teşekkür. Konu kilitlenebilir.]

wmaraci
reklam

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
vallah ben 2 kere başvuru yaptım ne bir yanıt ne bir kabul edilme var çökmüş gibi resmen

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
eğer dmoz editörlerinin para ile aldığı bir site yoksa o kategoride yani sizi rakip görecek site yoksa şansa alabilir. artık çok zorlaştı.

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Dmoz siteni kabul eder etmesine de editörleri y.sak kardeşim. Sinirlerim yine tepeme çıktı. Dmoz'a kayıt oluyorum, rakip sitenin sahibimi editör artık bilmiyorum başvuru yapıyorum 2 dk sonra iptal maili geliyor. Adamlar mail atıyor parayla kabul ederiz diye.

Kuva-i Kafsinkaf
wmaraci
wmaraci

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Ne zaman Dmoz ile alakalı konu açılsa illaki polemik oluşuyor. Arkadaşlar ben size şu kadarını anlatayım. Herkes sitesini Dmoz da görmek ister. Kim sitesinin eksiklerini sayıp da Dmoz da olamıyorum der ? Hiç biriniz belki de.. Tek suçlama Dmoz editörleri, Para karşılığında, Kendi sitesi ve benzeri cümleler kullanarak yaklaşımlarda bulunuyorlar. Tamam Ben demiyorum ki şöyledir böyledir. Bir zamanlar bana da Mail atarak Kendisine dönmemi isteyen bir Editör vardı. Döndüm kendisine ve 500 TL isteyerek ekleyeceğini söyledi. Ardından o ücreti vermeyeceğimi ifade ettim. Sonra İlişkiyi kestim. İstemiş olduğum Kategori editörü idi, sonrasında Sektör de Reklamlar vermeye başlamış. Dmoz'da sitesini görmek isteyenler 250 TL vermeleri karşısında ekleniyor diye..

Fazla geçmeden 1 Hafta içerisinde Kategoride bulunan tüm siteler ve Editör silindi.. Olay bundan ibaret arkadaşlar.

Tamam Dmoz'un eksik bir yanı var eklenen sitenin neden kabul edilmediği ile alakalı bir geri dönüş yapılması gerek. Bu yapılmıyor, zaten dmoz editörleri para karşılığında orada editör değiller, Onlar Gönüllü kişilerdir. Günde en az 50 Sitenin karşısına geldiğini düşünürseniz eğer, Hangisine dönüş yapacak ? Yani biraz hak veriyorum..

Bir konuda şu ifadeyi kullandım. ''Dmoz ardık Editör tarafından değil, Robot sistem tarafından yönetilmeli, Eklenen siteleri ve eklenmeyen sitelerin de neden eklenmediğini kurallarını, politikalarını geri dönüş yapacak bir sistem yazılmasını dile getirmiştim..''

İşte olay bundan ibaret :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Bizde senin bahsettiğin şeyin olmasını istiyoruz lakin o sistem olmadığı için dmoz'a kabul edilmeyen her site bence kabul edilmeme durumu o bölümde ki editörün bence benzer bir siteye sahip olması ve belli bir para ile kabul etmesinden kaynaklanıyor. Ve tüm suç dmoz editörlerin de 1.5 yıldır eklemek istediğim kategori de ne bir site eklenmiş ne de çıkarılmış durum da, 15 adet site var o kategori de 1.5 yıldır hiç değişmedi.

Kuva-i Kafsinkaf

blogdoktoru blogdoktoru WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Dmoz maalesef kalitesini yitiriyor. Ben de geçmişte 2 firma sitem için başvurmuştum ve olumsuz yanıt aldım. Aynı sektördeki rakibim onaylıydı. Ve benim sitem özgündü.

BlogDoktoru.com

Berke Berke Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1097
  • Beğeniler 2 / 208
  • Ticaret 1, (%100)
%95 edilir fakat artık değeri kalmadı

kenanagkurt kenanagkurt arama motoru optimizasyonu Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek arama motoru optimizasyonu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 1, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Dmoz siteni kabul eder etmesine de editörleri y.sak kardeşim. Sinirlerim yine tepeme çıktı. Dmoz'a kayıt oluyorum, rakip sitenin sahibimi editör artık bilmiyorum başvuru yapıyorum 2 dk sonra iptal maili geliyor. Adamlar mail atıyor parayla kabul ederiz diye.

Hocam o maili gönderen kişiyi ve gönderdiği maili bana gönderirseniz yardımcı olurum.

Dmoz çalışıyor arkadaşlar sorunsuz, genelde gönderilen siteler yanlış kategoriye gönderildiği için bir kısmı kopya içerik ve farklı nedenlerden iptal ediliyor veya farklı kategoriye taşınıyor. Ve tabi ki heryerde olduğu gibi editörler içinde de çürükler var. Ama çürük var diye sistemin tamamını çürük görmek editörleri yav. sak olarak görmek te olmaz. 2 dk içinde iptal maili geliyorsa farklı bir problem var demek. Çünkü yaptığınız kayıt işlemi yaklaşık 1 hafta sonra o editörün hesabına düşüyor.

r10 - kenanagkurt | EmirWebTasarim.com

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam o maili ben dmoza gonderdim maili atan editor adi ile beraber baya oldu dönüş saglanmadi ve mail domaine bagli olan maildeydi o domanide satinca mail fln gitti. 1.5 yildir tüm olmasi gereken icerik ile sitemi eklememe ragmen hic bir sekilre kabul görmüyor dmoz editörleri direk iptal ediyor. Simdi birine mail attim.tekrardan bakalim inceleyecegim 2 gune hbr veririm dedi. Bekliyorum

Kuva-i Kafsinkaf
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al