freelance iş ilanları

Üniversiteyle İlgili

14 Mesajlar 1.833 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mediaoyun mediaoyun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest Girişimci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar ben meslek lisesi otomasyon bölümlü son sınıf öğrencisiyim. Meslek lisesi olduğumuz için şimdiye kadar hiç kimse anlatmadı herhangi birşey. Çocukluğumdan beri özel öğretmenler ve dershanelere gittiğim için lise boyunca hiç bir yere de gitmedim.

Üniversite ilgili çok bi beklentim yok. Ama olursa iyi olabilir. Gelelim soruma

Meslek lisesi olduğum için çok yüksek bir puan alabilceğimi zannetmiyorum. O yüzden 210 230 arası yeter diye düşünüyorum. Kırmızı ile olan seçeneklere giriş yapabilmem için ne gerekli olduğunu ufak bi ayrıntı ile anlatabilir misiniz. Yada matematik dersi görmeyen birisi için nasıl bir taktik uygulanabilinir.

Lütfen link vermeyin anlatırsanız benim için iyi olur...

www.mediaoyun.com

www.onerifim.com
wmaraci
reklam

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Aman kardeşim ingilizcen "en az" orta seviye ise ingilizce oku. Sana o bölümde Türkçe ders anlatmazlar. Tercih kurbanı olma

• Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ya arkadaşım okuyayım da nasıl okuyayım :) onu anlatcak biri yok mu bana ?

www.mediaoyun.com

www.onerifim.com

Sueda Sueda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 223 / 118
  • Ticaret 25, (%100)
Meslek liselisin :) Yüksek mesleğe gidebilirsin. Bunun için barajı geçmen yeterli.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Otomasyon okuyorum ve meslek yüksek okulu istemiyorum :)

www.mediaoyun.com

www.onerifim.com

Sueda Sueda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 223 / 118
  • Ticaret 25, (%100)
O seçtiğin bölümleri okumak istiyorsan :) iyi ingilizce bilmen gerek yoksa boş hayallere kapılma.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Bak sana düz bir mantık hesabı yapacağım. Diploma notun iyi ise git 2 yıllık meslek yüksekokuluna "tam burslu." 75-80 arası diploma ile tam burslu gidebiliyorsun. 2 sene okursun, son sene biraz inek olursun. Gene istediğin mühendislik için en az %50 burslu müh. yazarsın. 4 sene para ödemektense 2 sene ödersin. Hemde 2. senende çalışırsan 400 civarı yaparsan dgs'de devlet okuluna veya tam bursluya gitmek içinde bir şansın olur. 2 senelikler zannedildiği kadar kötü okullar değil.

• Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ya siz beni anlamadınız herhalde ben iyi ingilizce bilmeyen biri olsam onları işaretler miyidm ? arkadaşlar bana bunları değil buraya girmek için kaçar soru çözmem lazım yada 214 alabilmek için ne yapmam tarzı şeyleri söylemenizi isitoyurm....

www.mediaoyun.com

www.onerifim.com

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
O puanı havada karada alırsın kardeşim takma kimseyi sen. İngilizce gerekmişte cartmışta curtmuşta. Anadolu lisesinden mezun olan adam bile kendini ifade edecek kadar ingilizce bilmiyor bu ülkede. Üniye gidince hazırlık sınıfından başlarsın paşalar gibi öğrenirsin ingilizceni merak etme. Çok arkadaşım var benim ingilizcesi 0'ken şuan ingilizce bölüm okuyan. Senin durumuna göre kura atarlar seni halledersin yani.

Kazanma kısmına kafanı çok takma bence. Okuldan zaten baya bir puan gelir. 100 puan en taban puandır onu sana devlet verir. geriye 50-60 puan kalıyor. 50-60 puanına öyle uçuk bir çalışmaya gerek kalmadan alırsın. Çalışma konusunda pek bilgin olduğunu sanmıyorum çünkü meslek liselerinde çok nadir olur böyle insan. Bunuda dert etme kendine bir rehberlikçi bul sana yapabileceğin konuları listelesin. Kendini az çok tanırsın zaten. Matematik yapamıyorsan türkçe yap sosyal yap ygsde. Ygs matematiğinden de kafadan 10 soru basit çalışmayla yapılır.

Yani diyeceğim o ki kendini tüm konulara çalışmaya zorlama. Kendine bir liste belirle en çok çıkan konuları bul. Ben bu konuyu yapabilir miyim de? Yapabilirim dediklerini al. Sadece onlara çalış :) Allah yardımcın olsun diyelim inşallah istediğin yerde olursun :)

Ek Olarak: Ha işin birde lys kısmı var. Bana kalırsa sen güzel bir ygs ile lysnin sadece sınavlarına girip -ye düşmeyerek dahi o puanı alırsın. Çünkü uçuk bir puan istemiyorsun :)

• Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

political adlı üyeden alıntı

O puanı havada karada alırsın kardeşim takma kimseyi sen. İngilizce gerekmişte cartmışta curtmuşta. Anadolu lisesinden mezun olan adam bile kendini ifade edecek kadar ingilizce bilmiyor bu ülkede. Üniye gidince hazırlık sınıfından başlarsın paşalar gibi öğrenirsin ingilizceni merak etme. Çok arkadaşım var benim ingilizcesi 0'ken şuan ingilizce bölüm okuyan. Senin durumuna göre kura atarlar seni halledersin yani.

Kazanma kısmına kafanı çok takma bence. Okuldan zaten baya bir puan gelir. 100 puan en taban puandır onu sana devlet verir. geriye 50-60 puan kalıyor. 50-60 puanına öyle uçuk bir çalışmaya gerek kalmadan alırsın. Çalışma konusunda pek bilgin olduğunu sanmıyorum çünkü meslek liselerinde çok nadir olur böyle insan. Bunuda dert etme kendine bir rehberlikçi bul sana yapabileceğin konuları listelesin. Kendini az çok tanırsın zaten. Matematik yapamıyorsan türkçe yap sosyal yap ygsde. Ygs matematiğinden de kafadan 10 soru basit çalışmayla yapılır.

Yani diyeceğim o ki kendini tüm konulara çalışmaya zorlama. Kendine bir liste belirle en çok çıkan konuları bul. Ben bu konuyu yapabilir miyim de? Yapabilirim dediklerini al. Sadece onlara çalış :) Allah yardımcın olsun diyelim inşallah istediğin yerde olursun :)

Ek Olarak: Ha işin birde lys kısmı var. Bana kalırsa sen güzel bir ygs ile lysnin sadece sınavlarına girip -ye düşmeyerek dahi o puanı alırsın. Çünkü uçuk bir puan istemiyorsun :)

Heh işte bunu istiyordum çok teşekkür ederim abim sağolasın. Bende böyle düşünüyordum ama çevremde kiler çok saçmalamaya başlayınca buraya bi yazayım dedim. Çok teşekkürler...

www.mediaoyun.com

www.onerifim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al