Yazdığım yazı

Hayatınızın İlkleri Sonlarınız Olmasın

Merhamet dahil her duygu bir kez yaşanılma malıdır bence. Tek yaşamayla derinlere inemezsiniz ki , içindeki sırları öğrenemezsiniz. Her duygunun bir çok giriş kapısı olduğu gibi bir çok çıkış kapısı da vardır. Önemli olan içeriye girmek değil , her girişte farklı kapıdan çıkmaktır…

Hayat herkese aynı oyunu oynuyor. Herkes de her seferinde bu oyuna aynı cevabı veriyor. İlklerinizi hatırlayın . Ne kadar özeldirler ne kadar büyüleyicidirler . İlk aşkınız , ilk arabanız , ilk eviniz . Sizler hep onların özel olduklarına inandınız . Bir daha bulunmayacak kalitede varlıklar & duygular olduğuna inandınız. Hayatın oyunu da tam bu anda girdi devreye . Aslında onlar özel değillerdi sadece ilklerdi. Hala onları hatırladıkça içine öküz oturanlar , iç dünyasında çiçekler açanlarınız var . Ama onlar bir başlangıç yeni çıkış kapıları görmek için bir fırsat bunu gören hayattan zevk alan adamdır ki o büyük acıyı yaşamadan da görenine rastlamış değiliz…

Mesela bir gondola binişinizi ele alalım. İlk binişte o hızla aşağıya inmenizin verdiği heyecanı unutmazsınız . Yukarıda kalma size korku / heyecan / mutluluk verir . İndiğinizde ” Abi çok güzeldi yaa ” , ” Bir daha binersem var ya !…..!” tarzı laflar edersiniz. İkinci binişte artık o heyecan olayı kalmaz . Kalsa da baştaki gibi olmaz , işte o binişte yukarıdan şehrin ne kadar güzel olduğunu anlayan adam hayattan zevk alanınızdır.

Sakın ha ben buna bindim başkasına binicem deyip açılmamış kapı bırakmayın. Yada girip acı çekerek çıktığınız kapılardan uzak durmayın. Çünkü onlarında bir başka çıkışı var çünkü onların tek girişi de yok …

Bir kızdan gelen yorumlar :

Ada : böle düşünüyor olmanız ne acı bence ilkler her zmn en güzel anlar en güzel duyguların yaşandıgı zamanlardır. bence sizin hiç ilkiniz olmamış herşeyinizi ölesine bir başlangıç kabul etmişsiniz.

Ben : İlkleri düşünüp önüne bakamayanlardan daha iyi durumdayım ama :)

Ada : bilmez miyim:)

Ben :Hayat içinde sizin için en iyi olanını saklıyor. Eskilerde kalıp onu kaçırmamalısınız . Yorumunuz için teşekkür ederim. Daha fazla konuşmak isterseniz ” caglarkeskinn@hotmail.com ” Görüşmek üzere

Ada : sizi sabhtan beri merak eden bi kıza bile cevap vermeye tenezzül etmeyen biriyle ilkleri konuşmayı ben tenezzür etmem merak etmeyin hoşçakalın.

Ben : Hoşçakalın

yorumları incelermisiniz? Oradaki kişinin ne anlatmaya çalıştığını anlayamadım açıkcası. Kişiliğime de laf dokunduran bu şahısın ne anlatmaya çalıştığını anlamak istiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum..