lostyazilim

Seo ile ilgili birkaç sorum

8 Mesajlar 933 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TalhaAzam TalhaAzam www.talhaazam.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 14 / 172
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,
Öncelikle ben yıllardır bloglarım sayesinde google reklamlarından gelir elde etmekteyim. Şuan elimde birsürü yeni ve eski site bulunmakta, benzer içerikte olan site sayımda baya fazla.

Sorularıma geçeyim;

1 ) Hiti azalmış fakat pr si ve indexi iyi olan sitelerimden yeni sitelerime link çıkışı yapsam ne kadar etkili olur ?

2 ) İp adresi mevzusu var bunu çözebilmiş değilim, yani siteleri ben yaptığım için ip adresleri aynı olabilir ve zararı olur mu ?Engellemek için ne yapabilirim ?

3 ) Yeni siteleri daha garantili ve hızlı yükseltmem için önerileriniz var mı ?

Ek Olarak: Arkadaşlar bilgisi olan yok mu ?

wmaraci
reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar,

Sorunuza ben cevap vereyim.

1 - PR değerlerinin çok düşük yada yüksek olması sıralamanızı etkilemeyecektir. Buna eski bir domain olarak bakıp değerlendirebilirsiniz.

2 - Aynı anahtar kelimelerde rekabet kuracaksanız farklı IP adreslerinde olmanız daha doğru olacaktır.

3 - Sosyal medya paylaşımları, özgün içerik, düzgün site içi SEO kriterleri ve site açılış hızı :)

• Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 14 / 172
  • Ticaret 1, (%100)

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Sorunuza ben cevap vereyim.

1 - PR değerlerinin çok düşük yada yüksek olması sıralamanızı etkilemeyecektir. Buna eski bir domain olarak bakıp değerlendirebilirsiniz.

2 - Aynı anahtar kelimelerde rekabet kuracaksanız farklı IP adreslerinde olmanız daha doğru olacaktır.

3 - Sosyal medya paylaşımları, özgün içerik, düzgün site içi SEO kriterleri ve site açılış hızı :)

Hocam cevapların için çok teşekkür ederim ip işini merak ediyorum bana ait olan sitelerin iplerini nasıl farklı gösterebilirim özellikle blog tabanlı olanları ?

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
C clasa ip hizmeti veren seo hostinge taşınarak veya hosting firmandan özel ip talep ederek, o önemli sitelerin için.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

myth2012 adlı üyeden alıntı

Hocam cevapların için çok teşekkür ederim ip işini merak ediyorum bana ait olan sitelerin iplerini nasıl farklı gösterebilirim özellikle blog tabanlı olanları ?

Bunu manuel olarak gösteremezsin. Eğer ortak anahtar kelimelere sahip değilse;

Örnek veriyorum. 3 adet site açıp, 3 site de inşaat sektörü üzerine, 3 tanesinin de ortak kelimesi inşaat ise aynı IP'de olan site hacmi varsa bu siteler birbiriyle çakışacağı için sıkıntı çıkaracaktır.

Yine örnek devamında 1 siteniz inşaat, bir siteniz müeahhit ve diğer bir siteniz yapı malzemeleriyse herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.

• Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 14 / 172
  • Ticaret 1, (%100)

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

Bunu manuel olarak gösteremezsin. Eğer ortak anahtar kelimelere sahip değilse;

Örnek veriyorum. 3 adet site açıp, 3 site de inşaat sektörü üzerine, 3 tanesinin de ortak kelimesi inşaat ise aynı IP'de olan site hacmi varsa bu siteler birbiriyle çakışacağı için sıkıntı çıkaracaktır.

Yine örnek devamında 1 siteniz inşaat, bir siteniz müeahhit ve diğer bir siteniz yapı malzemeleriyse herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.

Anladım hepsi birbirinden farklı içerikler, sizce tanıtım yazısımı yazayım footer link mi vereyim, birde tanıtım yazısını 1 le sınırlamalımıyım fırsat buldukça yazmalımıyım teşekkürler.

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

myth2012 adlı üyeden alıntı

Anladım hepsi birbirinden farklı içerikler, sizce tanıtım yazısımı yazayım footer link mi vereyim, birde tanıtım yazısını 1 le sınırlamalımıyım fırsat buldukça yazmalımıyım teşekkürler.

Tanıtım yazısı alın, footer linkten uzak durun. Tanıtım yazısı içerisinden en fazla 3 adet link alın. Makale yazımlarını ise düzenli bir şekilde yapın. Haftada 1, 2 yada 3 gün belirleyin. 3 günde, 2 günde 1 makale ekleyin.

Ertem Ertem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Seo & E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 5, (%100)
1- eğer eski siteleriniz ile yeni siteleriniz aynı google webmaster tools hesabında yer alıyorsa aralarında link çıkmanın hiçbir faydası olmayacaktır. diğer türlü elbette faydası olur. tabiki benzer içeriğe sahiplerse.

2- ip google nin dikkate aldığı bir konudur. şahsen biz çalışmalarımız sırasında a class iplerden link veya tanıtım yazısı alıyoruz. fazla link çıkılmayacaksa zararı olmaz heralde.

3- sağlam sosyal medya hesaplarından düzenli paylaşımlar etkili olacaktır. hızlı şekilde yükselmek isteyenlerin en fazla yaptığı hatalardan biri seo ya aşırı yüklenmedir. linklere ve seo çalışmalarına aşırı yüklenmeyin faydadan çok zarar görürsünüz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al