wmaraci reklam

Google Analytics Kodu Hakkında ?

18 Mesajlar 2.268 Okunma
smmexpress

ibrahimgun ibrahimgun ibrahimgun.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)

MertKoseoglu adlı üyeden alıntı

Pardon hocam siteme analytcis eklemek istiyorum diyince grafigini cekmek istiyorsunuz sandim. Kolay gelsin hallettiginize sevindim.

Kodu hallettimde veriler hala 0 . Ya siteye gelen olmuyo :) Yandex Metricayı aynı yere mi koyacağız acaba ?

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Veriler ancak gün içerisinde kendine gelir. Aslında Google daha hızlı olduğunu iddia ediyor ama ilk eklemede o iş öyle olmuyor ;) Neyse, Yandex Metrica analytics'ten farklıdır. Kod gizli olmadığı için bunu ya sitenin en altına yani footer.php dosyasına daha önce anlattığım şekilde ama bu defa istediğin herhangi bir yere veya araç çubuklarında yani sol ve sağ barlarda gözükmesini istiyorsan, yönetim bölümününde (admin paneli) Görünüm > Bileşenler altında sağda gördüğün kenar çubuklarından birisinin altına soldaki METİN (Altında; seçime bağlı metin ya da HTML yazan) alanını fare ile tutup araç çubuğuna bıraktıktan sonra, artık oluşturduğun metin alanında başlık bölümünün altına kodu ekleyerek yapabilirsin.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)
Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Fakat sağ alta footer bileşenlerine ekledim. Yine görünmez olsu metrica. Yandex'tende onaylama gelmedi kodda hata diye. İlginç. Bi daha deneyeyim o zaman.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Bence buraya bir bakabilirsin.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
wmaraci

tiwaly tiwaly NodeJS / PHP / NoSQL Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad i** A**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 135 / 104
  • Ticaret 7, (%100)
Nacizane bir tavsiye olarak; yeni açılmış sitelere google analytics eklemeyin. 1-2 ay yandex metrika yada sayyaç kullanın. Az çok hitinizin çoğaldığını gördükten sonra google analytic e geçin. Etkisini görürsünüz.

• Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)

bilgive adlı üyeden alıntı

Bence buraya bir bakabilirsin.

Uyguladım hocam kodu headerin en üstüne koydum metricadan aldığım uyarı: Sayaç kodu ana sayfada bulunamadı kodu eski sürümü yüklenmiş olabilir ancak veriler alınıyor. Hala çözüm yok anlayacağınız metrica konusunda.

tiwaly adlı üyeden alıntı

Nacizane bir tavsiye olarak; yeni açılmış sitelere google analytics eklemeyin. 1-2 ay yandex metrika yada sayyaç kullanın. Az çok hitinizin çoğaldığını gördükten sonra google analytic e geçin. Etkisini görürsünüz.

Aslında hocam bende Metrica kullanmayı düşünüyordum da google bot falan gelsin index hızlansın diye kodunu tutuyorum diyebilirim. Metrica websivor özelliği çok hoşuma gidiyor galiba aktif olarak onu kullanacağım.

Ek Olarak: Tamam arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Sayfayı yenileme manyağı yapınca düzeldi :)
iyi çalışmalar herkese.

tiwaly tiwaly NodeJS / PHP / NoSQL Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad i** A**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 135 / 104
  • Ticaret 7, (%100)
Düşündüğünüzün tam aksine indexi yavaşlattığını düşünüyorum.

blogdoktoru blogdoktoru WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Sorunun hallolduğuna sevindik. Ayrıca benzer durumlarla karşılaşacak Wordpress kullanıcıları için de şunu tavsiye edebilirim. Tek tıkla bir Google Analytics eklentisini yükleyip (bir kaç tane var, tavsiyem Google Analytics by Yoast) sorunu böyle de çözebilirler.

BlogDoktoru.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al