Merhaba, bir kaç hafta önce şu başlıkta bir yardım talebinde bulunmuştum. Uzun zamandır her şey yolundaydı fakat sanırım son zamanlarda bir tür saldırı ya da zararlı yazılım peydahlandı. Sayfaların yavaş yüklenmesinin farkındaydım ancak bugün Turhost'tan bir mail aldım. Mail aynen şu şekilde :

Tarafımıza düşen uyarılarda aşağıdaki sitenize ait link yolu üzerinden spam mail gönderimi gerçekleşmektedir.
Bu mail gönderimleri sunucu üzerinde mail kuyruğu oluşmasına neden olmaktadır ve hem sizin hem diğer müşterilerimizin gerçek mail trafiğini olumsuz yönde etkilemektedir. Ve bu mailler spam olarak algılanmaktadır.
Spam mail gönderimi yapıldığında sunucu ip numaraları spam listelerine girmekte ve bu da diğer müşterilerimizin tabi aynı zamanda sizin de mail gönderimlerinizde sorunlara neden olmaktadır.
Müşterilerimizin mail gönderimlerinde sorun yaşamaları bazı durumlarda hosting paketlerini iptal ettirmek istemelerine ve bu da bizim maddi açıdan zarara uğramamıza neden olmaktadır.
Aynı şekilde ip numaralarının spam listesinden çıkarılmasının da hem maddi hem de zaman boyutu bulunmaktadır.

Spam yapan dosya yolu aşağıdaki gibidir.Tabi bu tür zararlı yazılımlar sitelerin farklı alanlarıada bulaşmaktadır.
Bu nedenle site içi dosyalarınızı /eski klasörüne alınmıştır.

xxx.com/wp-content/cache/supercache/www.xxxxx.com/xxx/xxxx.html/xml.php

Siteniz için en sağlıklı çözüm, web siteniz için güncel versiyonlar kullanarak ve güvenilir,eklenti,temalar ile yeniden yapılandırılmasıdır.

Konuyla ilgili tarafınızdan bilgilendirme beklemekteyiz.

Şu an site askıda, zararliyazilim diye bir klasör açıp dosyaları buraya taşımışlar. Temayı ve web sitesini eklentileriyle birlikte yeniden kurmam çok zor olacak bu bulaşma her neyse nasıl kurtulabilirim acaba? Şu an dosyaları bilgisayarıma çektim Eset ve Malwarebytes ile tarama yapacağım. Acilen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.