wmaraci reklam

Türkiye LGBTİ Birliği lgbti.org adı altında kuruldu

85 Mesajlar 11.743 Okunma
wmaraci reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Allah katında tek din İslam'dır. Müslümanlık ise semavi dinlerdendir ve bozulmayan tek dindir. Hristiyanlıktan örnek vereyim. Şuanki Hristiyanlık ile Hz. İsa'nın görevlendirildiği Hristiyanlık aynı mıdır? Şuan nedir? Baba, oğul ve kutsal ruh. Baba kim? Allah. Oğul kim Hz. İsa. Nasıl bir muhal düşüncedir bu. Hz. Muhammed'i yok sayarlar mesela Hristiyanlar. Necip Fazıl'ın şuan okumakta olduğum kitabından bir kesit paylaşayım.

Şu Avrupalı bir nevi zekâ içinde ne muhteşem ahmaktır! Babasız çocuk olmasını muhal görür de, din ona bu muhali kabul ettirince bu defa muhallerin muhaline kaçar; yani Allah'ı baba kabûl eder. Ve babasız yaratıldığını kabul ettiği Adem peygamber hakkında böyle düşünmez.

Konu biraz dağıldı. Hemen toplayalım. Allah neden tek peygamber değil de birden çok peygamber indiriyor? Neden tek kitap değil de birden çok kitap? Çünkü kavimler düzelmiyor. Hristiyanlık değişiyor. İncil bozuluyor, tevrat bozuluyor. Ve son peygamber Hz. Muhammed bize doğru yolu gösteriyor.

Umarım anlatabilmişimdir. Merak ettiğin bir şey olursa çekinmeden sor. Özelden de sorabilirsin.

Tamam dostum biz malız siz lordsunuz. Uzatmayın konuyu.

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)

Burası Hollanda değil, ben de Hollanda'da yaşamıyorum. Araştırıp etmeden demişsiniz de neyini araştıralım? Alenen her şey ortada. Ben bir Müslümanım ve gerek Kuran'da gerek hadislerde gerekse din alimlerinin söylemlerinde bu yasaktır. Ki yadırgamak da en doğal hakkım, tutup boyunlarına ip asmıyorum veya bu sebepten dolayı recm etmiyorum.

sence bu yolda olanlar bunu kendileri mi seçtiler?

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

sedat5453 adlı üyeden alıntı

Geçenlerde bir haber vardı, birisi damacanaya tecavüz ederken yakalanmış. Bu da bir cinsel yönelimdir. Cinsel yonelimlere örnek vermek gerekirse bunun ucu açıktır, kapsamı geniştir. Eger siz her cinsel yönelimi meşru kabul ederseniz vay sizin halinize.

damacana,bardak gibi materyalleri tatmin olmak amacıyla kullanmak bir çeşit masturbasyon.bir kadının vibratör kullanması gibi.

Benimde zaten Atatürkçü olupta şeriat isteyen arkadaşlarım var :)
Bu ne saçma bir örnek oldu lezbiyen olupta namaz kılan arkadaşları varmış :)

evet var. fuhuş & zorunlu seks işçiliği yapıp ta ramazan ayında oruç tutup çalışmayan travestiler,kurban bayramında kurban kesen,namaz kılan lgbti bireyler var. din kimsenin tekelinde değil

Kuran'da Lut Kavmi'nin helak edildiğine dair ayetlerin bulunduğunu biliyorsundur heralde. Allah Lut Kavmi'ni neden helak etmiş bunu bir araştır derim. 6666 ayetten bir ayeti bana gösterip de (ki ayet de göstermedin) bak Allah insanlara sevgiyle yaklaşın diyor dersen orada bozukluk vardır. Kuran insanın işine geldiği gibi okunan bir kitap değildir. Tamamiyle okuyun.

Lut, kavmine dedi ki: "Siz gerçekten, sizden önce alemler içinde, hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (sapkınlığı) mı yapıyorsunuz?
[ANKEBUT (29)/28-35]

EŞCİNSELLİK LÜT KAVMİNDEN ÖNCE DE VARDI

içlerinde primatlardan bağırsak solucanlarına kadar birçok canlının yer aldığı 500'ü belgelenmiş, yaklaşık 1500 türden bahsedilmektedir.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Hayvanlarda_eşcinsel_davranışlar

Mağara devrinde de eşcinsel varmış!
5 bin yaşındaki iskeletin Bakır Çağı'nda MÖ 2900-2500 yılları arasında yaşayan bir erkeğe ait olduğunu, ancak iskeletin bu çağda yaşamış kadınlara ayrılan mezarlardan birinde bulunmasının, bu erkeğin eşcinsel ya da transeksüel olma ihtimalini güçlendirdiğini belirten arkeologlar, bu erkeğin diğer kadınlar gibi çömlekleriyle ve takılarıyla gömülmüş olduğuna dikkati çektiler.
http://www.haber7.com/arkeoloji/haber/730960-magara-devrinde-de-escinsel-varmis

2,500-year-old erotic graffiti found in unlikely setting on Aegean island
Dünyanın ilk erotik duvar çizimi Yunanistan’daki on iki adadan biri olan Aegon Adası’nda bulundu. M.Ö 5. yüzyıla ait olduğu düşünülen çizimde iki erkeğin penisi yer alıyor.
Dr. Andres Guardian’a yaptığı açıklamaya şunları da ekledi: ”Bu iki adam cinsel ilişkiye vurgu yapmışlar ve uzun süredir ilişkiye girdiklerini belirtmişler. Bu erotik sanat eseri oldukça ilginç.”
http://www.theguardian.com/science/2014/jul/06/worlds-earliest-erotic-graffiti-astypalaia-classical-greece

Arabistandan çok uzaklarda, Asya kıtasında, Çin'de Şincan’ın başkenti Urunçi’ye 45 kilometre uzaklıkta bulunan Tiyenşan bölgesinde ortaya çıkarılan boyları birkaç santimden bir metreye kadar değişen M.Ö. 2000’li yıllarda yapıldığı tahmin edilen 100 kadar duvar çizimleri arasında kadın ve erkek figürlerinin yanında eşcinsel/biseksüel figürleri'de yer alıyordu....

http://www.huffingtonpost.com/2013/02/14/worlds-oldest-****ography-3000-years-old-bi-curious_n_2687937.html

Eşcinsel ilişkiler, tarih boyunca bilinen bütün uygarlıklarda var olmuştur; kuşkusuz, bu toplumları oluşturan kişiler, bir aile sahibi olmak, dünyaya çocuk getirmek için, hetereseksüel ilişkiler kurmuşlardır.
Cinsiyet karmaşıklığı eski Mısır Kültüründe de kök salmıştır. Tanrıların yaratılışının Mısırlı öyküsünde, ilk Tanrı hem erkek hem de dişidir…
hm rahipliği yalnız, ‘eşcinsellerin’ bulunduğu bir kurumdu...
Zuperman

kişi bu mesajı beğendi.

47hkn47 47hkn47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Eğer helak olmuyorsak nenelerimizin dedelerimizin duaları sayesindedir.

Dua'nın kabul olduğuna dair bilimsel bir kanıt var mı? Hani nasıl bu kadar emin söyleyebiliyorsunuz anlamadım. Kanıtınız nedir? O kadar İsrail'e el kahhırdır, bilmem nedir dolu beddua edildi, filistinliler içinse hayır duaları edildi. Ben hiç bir şey olduğunu görmedim? Siz gördünüz mü bir faydasını?

Allah katında tek din İslam'dır. Müslümanlık ise semavi dinlerdendir ve bozulmayan tek dindir. Hristiyanlıktan örnek vereyim. Şuanki Hristiyanlık ile Hz. İsa'nın görevlendirildiği Hristiyanlık aynı mıdır? Şuan nedir?

Müslümanlık bozulmayan tek din demişsiniz. Buna ait bir kanıtınız var mı? Şuan ben kurana istediğim 3-4 ayet eklesem ve dağıtsam beni kim durdurabilir?
SafakCALiSKAN Zuperman gokhanergun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

47hkn47 adlı üyeden alıntı

Dua'nın kabul olduğuna dair bilimsel bir kanıt var mı? Hani nasıl bu kadar emin söyleyebiliyorsunuz anlamadım. Kanıtınız nedir? O kadar İsrail'e el kahhırdır, bilmem nedir dolu beddua edildi, filistinliler içinse hayır duaları edildi. Ben hiç bir şey olduğunu görmedim? Siz gördünüz mü bir faydasını?

Müslümanlık bozulmayan tek din demişsiniz. Buna ait bir kanıtınız var mı? Şuan ben kurana istediğim 3-4 ayet eklesem ve dağıtsam beni kim durdurabilir?

ABNA Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; IŞİD, Kur’an-ı Kerim’de bazı münafık din adamları tarafından değiştirilmiş bölümler olduğunu öne sürerek bu bölümlerin değiştirileceğini açıkladı.

http://www.ensonhaber.com/isid-kurani-degistirecek-iddiasi-2014-08-02.html
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26933425.asp
http://gundem.bugun.com.tr/kuran-i-kerim-karari-haberi/1209236
47hkn47 Zuperman

kişi bu mesajı beğendi.

47hkn47 47hkn47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

cwt adlı üyeden alıntı

ABNA Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; IŞİD, Kur’an-ı Kerim’de bazı münafık din adamları tarafından değiştirilmiş bölümler olduğunu öne sürerek bu bölümlerin değiştirileceğini açıkladı.

http://www.ensonhaber.com/isid-kurani-degistirecek-iddiasi-2014-08-02.html
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26933425.asp
http://gundem.bugun.com.tr/kuran-i-kerim-karari-haberi/1209236

Zaten hocam akıl var mantık var. 1400 yıllık bir kitaptan bahsediyoruz. Kaldıki kitap halinede çok sonradan geçirildi. E değişmeme imkanı var mı? Bakın kendi dinimiz olmadığı için ne kadar güzel incil değiştirildi vs diyoruz. E onlarda bizim için aynısını diyor.

Neyse konuyu çok farklı yerlere çektim, kusura bakmayın. Konuya dönecek olursak; bence harika bir haber. Destekliyorum!
Zuperman cwt

kişi bu mesajı beğendi.

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)
Din Allahın tekelindedir. Bile bile Hem eşcinsel olup hemde namaz kılmak bir çeşit cahilliktir sapıklıktır.

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

Din Allahın tekelindedir. Bile bile Hem eşcinsel olup hemde namaz kılmak bir çeşit cahilliktir sapıklıktır.

1.bir insan harama inanıyorsa o insan kafir olmaz.
2.islama göre eşcinsel bir müslüman eşcinsel ilişki yaşadığı için kafir olmaz günahkar olur.
3.bir müslümana sende din yok, iman yok diyorsan sen kafir olursun.
4.sen eşcinselsin namaz kılamazsın diyorsan ve bir insanı namazdan,dinden soğutuyorsan onun hesabını fazlasıyla verecek olan sensin.
5.kendini allahın yerine koyup kimin namaz kılıp kılmayacağına karar vermen şirktir.
Androman

kişi bu mesajı beğendi.

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)
Allah, fuhuş ile LGBTI'yi bir tutanlara, müslüman geçinip burada farklı görüşlerdeki insanların imanını sorgulayanlara, kimin hangi cinsel görüşe sahip olduğuna bağlı olarak namaz kılıp kılamayacağını belirtenlere, akıl fikir niyaz etsin.

Hepiniz hafız kesildiniz de Diyanet'in mi haberi yok? Kaçınız kılıyor 5 vakit? Kaçınız verdi cebinde olan 10 liranın 5'ini fakire, fukaraya? Komşunun dertlerinden sıkıntılarından haberdar mısın? O açken tok uyuyabiliyorsun değil mi? Kalkıp bu tarz mecralarda anca ve anca klavye mücahitliği yaparsınız. Size ne kardeşim kimin kimle yattığından, kimin kimi sevdiğinden? Size ne? Bu düşünceye sahip olmanızı, sadece sevgiye olan açlığa ve karşıtlılığınıza bağlamamak elde değil. Kimseyi mi sevmediniz kardeşim siz? Sevilmediniz mi hiç?

Hiçbir LGBT'li, sizlere nasıl yaşamanız gerektiğini öğretmiyor, sayfalarca alıntı yaptığınız metinlerle sizi ezmeye çalışmıyor. Sizde, insanların neye inanacağı ve neyi tercih edeceğini tayin edemezsiniz. Böyle bir hakkı, başta demokrasi olmak üzere, Allah'ta size vermiyor. Ama sizin fıtratınızda bu var, sizide anlıyorum.
cwt

kişi bu mesajı beğendi.

errorcode errorcode Kullanmıyor Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarımcı ve Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 124 / 60
  • Ticaret 13, (%100)

LGBT ile tesettürü aynı kefeye koyan aklınıza yazık. :)

Türban siyasi islamin semboludur ve moda haline getirilip kadinin basina sarilmistir, anadoluda hic bir kadinin basinda bu cahil sarmasini goremezsiniz, bilmeyen takiyor iste.
Anadolu kadini turban degil basortu takar.

LGBT olayina gelirsek insanlarin cinsel, duygusal tercihlerine karisamayiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al