wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni bir site konusu için ne tavsiye edersiniz?

12 Mesajlar 3.904 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)
Karar veremedim, ne tür konuda site açsam?

wmaraci
reklam

seozone seozone Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bende çok kararsızım toplamda iki editör arkadaşım da var ama daha ne tarzda bir site acaçağımıza karar veremedik

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
tek bir anahtar cümlemiz var. "ürün bazlı bir sektör-konu tercih edilmeli"
örneğin teknoloji sektörü tercih ettin. "telefon-bilgisayar gibi ürün yorumları tanıtımları yapan site" ürün bazlıdır, gelen reklamlar çok alakalıdır ve to yüksek olur. yok eğer "yazılım-kodlama" bazlı siteler varsa to daha düşük olabilir.
örneğin adres sitesi yapmayı düşündün, eğer "okul-hastane" gibi yerleri tercih edersen bununla alakalı ürün daha azdır. fakat "yurt-avm-restoran" gibi yerleri yazarsan ilgili reklam gelme olasılığı daha çok olduğu için Tıklama Oranınız artacaktır.
Sketör ve konu tercihlerini buna göre yaparsanız daha mantıklı olacaktır.
Sağlık sektörünün TO ve TBM lerinin yüksek olma nedeni budur.
Almina monelogg

kişi bu mesajı beğendi.

Elimden Geliyor

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

Malcolm X adlı üyeden alıntı

tek bir anahtar cümlemiz var. "ürün bazlı bir sektör-konu tercih edilmeli"
örneğin teknoloji sektörü tercih ettin. "telefon-bilgisayar gibi ürün yorumları tanıtımları yapan site" ürün bazlıdır, gelen reklamlar çok alakalıdır ve to yüksek olur. yok eğer "yazılım-kodlama" bazlı siteler varsa to daha düşük olabilir.
örneğin adres sitesi yapmayı düşündün, eğer "okul-hastane" gibi yerleri tercih edersen bununla alakalı ürün daha azdır. fakat "yurt-avm-restoran" gibi yerleri yazarsan ilgili reklam gelme olasılığı daha çok olduğu için Tıklama Oranınız artacaktır.
Sketör ve konu tercihlerini buna göre yaparsanız daha mantıklı olacaktır.
Sağlık sektörünün TO ve TBM lerinin yüksek olma nedeni budur.

Peki sağlık, teknoloji, kadın sitesi hangisi daha cazip?

wmaraci
wmaraci

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)

sedat5453 adlı üyeden alıntı

Peki sağlık, teknoloji, kadın sitesi hangisi daha cazip?

açıkçası şöyle düşünün derim: hangisinden 365 tane yazı çıkartabilirsiniz? Buna vereceğiniz en yakın "evet bu" cevabını tercih edin.
bir de daha "niche pazar" düşünün derim. yani daha spesifik. sağlık sitesi demeyin de "sivilce ve akne tedavisi sitesi" kadın sitesi değil de "makyaj sitesi" gibi...

Elimden Geliyor

deha deha yaSakLardayIm.. Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Kararsızsan niye açıyorsun ki ?

Kes yüreğine giden bir bilet.''Can kenarı'' olsun..

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)
İyi yapamadığın işten para kazanır mısın? Ya da şöyle söyleyeyim özel bir firmadasın. Hiçbir iş yapmıyorsun, senden daha düşük maaş alan adamlar senden daha güzel iş çıkarıyor. Yani senin gibi piyasada çok insan var. Bu durumda patronun sana kapıyı göstermesi kaç gün alır?

İnternet sektörü de böyledir. Gerçekten ama bak altını çiziyorum gerçekten vakıf olduğun işe giriş. Başka işlere hiç bulaşma.
Almina

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

Agora adlı üyeden alıntı

İyi yapamadığın işten para kazanır mısın? Ya da şöyle söyleyeyim özel bir firmadasın. Hiçbir iş yapmıyorsun, senden daha düşük maaş alan adamlar senden daha güzel iş çıkarıyor. Yani senin gibi piyasada çok insan var. Bu durumda patronun sana kapıyı göstermesi kaç gün alır?

İnternet sektörü de böyledir. Gerçekten ama bak altını çiziyorum gerçekten vakıf olduğun işe giriş. Başka işlere hiç bulaşma.

deha adlı üyeden alıntı

Kararsızsan niye açıyorsun ki ?

Benim şu an 4000 tekil hite sahip bir sitem zaten var. Ama şu var adsense geri dönüşleri çok zayıf. Site güzel sözler sitesi olduğu için sanirım sektörel bir site olmadığı için. Kazancı yüksek olabilecek, hemde sıkilmadan yapabileceğim alternatifler arıyorum. Artı olarak zaten bir işimde var güzel sözler sitemdende az çok kazaniyorum, ama neden kendimi daha çok geliştirmeyeyim.

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
2 tane çok güzel yorum gördüm, zaten onları da beğendim; arkadaşlar çok güzel anlatmışlar. Bir bayan olarak yorum yazmak istedim ben de ama, öncelikle, 4000 tekil hitli güzel sözler içerikli siteden aylık elde ettiğiniz kazancı yazarsanız, merak ettim, merak eden arkadaşlar da vardır eminim. Bunun dışında konumuza gelecek olursak, neden bayan olarak yorum yazmak istedim?
Nickinden zaten bayan olmadığın belli ki evet bir kadın sitesi açmak için kadın olmaya gerek yok belki de ama, editörlerinin kadın olması gerek. Bir makyaj, mesela göz makyajını nasıl anlatabilirsin? Kuaföre bile gittiğinde saçı erkekler yapsa bile mekyajı kadın elemanlar yapar. Bir anne gibi çocuk bakımını anlatabilir misin? Ben de araba tanıtımı yazamıyorum mesela, deniyorum; olmuyor, zorlanıyorum, sıkılıyorum... Belki araba tanıtımı da sana fikir olur bu arada :) Sıkılacağın şeyler yapma, emek vereceksin, benim sitelerimde 2500'den fazla içerik var hemen hemen her birinde, ve sıkılırsam nasıl yazarım? 2500 araba tanıtabilir miyim ben? Buna göre tercih yapmanda fayda var, ama tabi seçim yine de seni. Bir erkek olarak teknolojiyi de güzel yazarsın belki, ama bilgin varsa...

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

2 tane çok güzel yorum gördüm, zaten onları da beğendim; arkadaşlar çok güzel anlatmışlar. Bir bayan olarak yorum yazmak istedim ben de ama, öncelikle, 4000 tekil hitli güzel sözler içerikli siteden aylık elde ettiğiniz kazancı yazarsanız, merak ettim, merak eden arkadaşlar da vardır eminim. Bunun dışında konumuza gelecek olursak, neden bayan olarak yorum yazmak istedim?
Nickinden zaten bayan olmadığın belli ki evet bir kadın sitesi açmak için kadın olmaya gerek yok belki de ama, editörlerinin kadın olması gerek. Bir makyaj, mesela göz makyajını nasıl anlatabilirsin? Kuaföre bile gittiğinde saçı erkekler yapsa bile mekyajı kadın elemanlar yapar. Bir anne gibi çocuk bakımını anlatabilir misin? Ben de araba tanıtımı yazamıyorum mesela, deniyorum; olmuyor, zorlanıyorum, sıkılıyorum... Belki araba tanıtımı da sana fikir olur bu arada :) Sıkılacağın şeyler yapma, emek vereceksin, benim sitelerimde 2500'den fazla içerik var hemen hemen her birinde, ve sıkılırsam nasıl yazarım? 2500 araba tanıtabilir miyim ben? Buna göre tercih yapmanda fayda var, ama tabi seçim yine de seni. Bir erkek olarak teknolojiyi de güzel yazarsın belki, ama bilgin varsa...

4000 hitli siteden ayda 350 alıyorum .Bu rakam dahada arttırılabilir. Ama ben ne yaptıysam yukseltemedim. Kadın sitesi acarsam zaten bayan editör veya bayan editörler tarafından yazılmış makaleler almayı düşünüyorum tabi arada bir iki bende birşeyler eklerim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al