wmaraci reklam
lidertakipci

Kurumsal şirketler neden ASP ister ?

11 Mesajlar 1.490 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

wordpressman wordpressman Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 541
  • Beğeniler 43 / 101
  • Ticaret 4, (%100)
Bir kurumsal şirketle görüştüm web sitesi yaptırmak istiyorlar ancak ısrarla ASP dilinde kodlanmasını istiyorlar. Bir kaç şirkette daha önce aynı talepte bulunmuşlardı ve php ile asp arasında ne gibi bir fark olduğunu bilmiyorlar. Şimdi size sormak istiyorum önce PHP ile ASP arasında ne gibi farklar vardır ve şirketler neden ASP ister ? (İstedikleri site standart kurumsal site yapısında olup yönetilebilir panel olmaktadır)

wmaraci
reklam

muhammeddemir muhammeddemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek IT
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
asp mi yoksa aspx mi istiyorlar? Yok asp istiyorlarsa onlar baya bir geride kalmış bu konuda belliki. php mi .net mi dersen bende .net derim. Bir çok açıdan çok daha rahat kullanımlı. Ayrıca bu piyasada .net programlayan sayısı php programlayan sayısından oldukça yüksek. Bu da ileride güncelleme konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağını düşündürüyor olabilir. Aslında bir çok neden sayılabilir. Ama önemli olan o firmanın nedenleri.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Ben şöyle düşünmüyorum php interntte çok fazla video eğitim ve asp göre daha kolay olduğu için saldırıya uğraması daha fazla olur gibilerinden düşüyorum.

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
toplam 3 nedeni olabilir.

1- ASP dilini eskiden aşinalığı olup, eski personeli veya arkadaşlarının asp'yi tavsiye etmesinden dolayı olabilir.
2- Windows Server'ın Microsoft koruması altında olduğundan ve lisansının GPL olmadığını bildiği için kendini güvende hissetmelerindendir. ( Microsoft SQL )
3- ASPX den haberi yoktur.

Kodlama olarak asp kolay php daha karısıktır. Her ikisinide yazan ve yıllardır bu işle uğraşan biri olarak bu kadar söyleyebilirim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 541
  • Beğeniler 43 / 101
  • Ticaret 4, (%100)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Ben şöyle düşünmüyorum php interntte çok fazla video eğitim ve asp göre daha kolay olduğu için saldırıya uğraması daha fazla olur gibilerinden düşüyorum.

yani güvenlik diyorsunuz hocam mantıklı

Ek Olarak:

kralsoft adlı üyeden alıntı

toplam 3 nedeni olabilir.

1- ASP dilini eskiden aşinalığı olup, eski personeli veya arkadaşlarının asp'yi tavsiye etmesinden dolayı olabilir.
2- Windows Server'ın Microsoft koruması altında olduğundan ve lisansının GPL olmadığını bildiği için kendini güvende hissetmelerindendir. ( Microsoft SQL )
3- ASPX den haberi yoktur.

Kodlama olarak asp kolay php daha karısıktır. Her ikisinide yazan ve yıllardır bu işle uğraşan biri olarak bu kadar söyleyebilirim.

hemen hemen aynı fikirdeyim

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
benim yazım dilimde aspx.firmalara yaptığım sitelerde aspx.şirketlerde bundan memnun sadece ben kendi düşüncelerimi aktarıyım yanlış anlaşılmasın ama php ve wordpress sitelerin serverları ucuz ve kalitesiz.phpnin düzgün bir kütüphanesi bile yok ordan burdan addon toplayıp kod yazıyorsunuz ama aspx de daha düzenli open source olmamasından kaynaklanıyor bu tabiki fakat microsoftta artık bulut ile kodların paylaşımını kolaylaştırdı.şiirketlerin ucuz php serverlardansa microsoft serverlarını tercih etmeleri bence bu yüzden.birde php herkez yazabilir açık kod çok fazla bu kötü birşey değil fakat insanları uzaklaştırıyor.

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 541
  • Beğeniler 43 / 101
  • Ticaret 4, (%100)

balporsugu adlı üyeden alıntı

benim yazım dilimde aspx.firmalara yaptığım sitelerde aspx.şirketlerde bundan memnun sadece ben kendi düşüncelerimi aktarıyım yanlış anlaşılmasın ama php ve wordpress sitelerin serverları ucuz ve kalitesiz.phpnin düzgün bir kütüphanesi bile yok ordan burdan addon toplayıp kod yazıyorsunuz ama aspx de daha düzenli open source olmamasından kaynaklanıyor bu tabiki fakat microsoftta artık bulut ile kodların paylaşımını kolaylaştırdı.şiirketlerin ucuz php serverlardansa microsoft serverlarını tercih etmeleri bence bu yüzden.birde php herkez yazabilir açık kod çok fazla bu kötü birşey değil fakat insanları uzaklaştırıyor.

ucuz ve kalitesizi pek anlamadım kalitesiz olan nedir ? :)

• Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)

wordpressman adlı üyeden alıntı

ucuz ve kalitesizi pek anlamadım kalitesiz olan nedir ? :)

ucuzluktan kastım nerdeyse hiçbir yerde bedava microsoft server,hosting bulamazsınız.ama bedava wordpress veya php server zibil gibi.
kaliteden kastım çoğu php hosting paketinde DDos saldırıları ve sql injection sistemleri bulamazsın.ayrıca çoğu kod açık kod olup başka sitelerden çekildiği için güncellemelerde kod hataları kaçınılmaz

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 541
  • Beğeniler 43 / 101
  • Ticaret 4, (%100)

balporsugu adlı üyeden alıntı

ucuzluktan kastım nerdeyse hiçbir yerde bedava microsoft server,hosting bulamazsınız.ama bedava wordpress veya php server zibil gibi.
kaliteden kastım çoğu php hosting paketinde DDos saldırıları ve sql injection sistemleri bulamazsın.ayrıca çoğu kod açık kod olup başka sitelerden çekildiği için güncellemelerde kod hataları kaçınılmaz

temel olarak güvenlik konusuna çıkıyoruz sorumun cevabıda güvenlik zannedersem

• Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
güvenlik,kalite,fiyat(bedava her zaman müşteri çekmez)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al