lostyazilim

D-Smart Türksat 4A Kanal Ayarları

7 Mesajlar 1.416 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

Türksat 4a‘ya geçiş bir çok kullanıcının kafasında soru işaret oluşturdu. Mevcut kanalların silinmesi ile yeni kanallara nasıl geçiş yapılacağını marka ve modellere göre yazımızda detaylı olarak bulabilirsiniz.

D-Smart Kutu Kullanıcıları için;

Uydu alıcısını 1 numaralı MovieSmart Premium kanalına getirip 10 dakika bekleyiniz ya da D-Smart uydu alıcısının fişini çıkarıp yeniden takmanız yeterli olacaktır. Buna rağmen sinyal alamıyorsanız;

Kumandanın menü tuşu üzerinden -> Ayarlar -> Sistem Ayarları -> Sinyal Ayarları Buradan D-Smart TP1 seçip OK tuşuna basarak sinyal alabilirsiniz.

D-Smart Modül Kullanıcıları için;

1 numaralı kanalın MovieSmart Premium kanalı bulunan CAM modül, kanal güncellemesinin tamamlanması için 10 dakika açık şekilde beklemeniz yeterli olacaktır.

Hiç bir şekilde frekans ayarlarınız ile oynamayın. Kanal güncellemeleri için televizyonun belirttiğimiz kanalların açık olması yeterli olacaktır. Aksi durumda şebeke için kanal aratmanız sorununuzu çözecektir.

Kaynak: http://teknolopi.com/d-smart-turksat-4a-kanal-ayarlari/

wmaraci
reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
televizyoncularda kuyruk oluşmuş teknoloji çağında insanlarımız sadece facebook vb.. siteleri kullandıkları için çok bilgisiz gibi geldi bu durumdan dolayı.

Yeni uydudan kanalları bulmak için yapmaları gereken çok basit uydu alıcısını fabrika ayarlarına döndürün ve sonra otomatik kanal arayın kanallar geri gelicektir hepsi bu kadar uydu cihazları otomatik 4a ya geçiyor zaten geçmeyenler için uydu olarak hortbit uydusunu seçmeleri yeterli olucaktır.

Ben Hortbit uydusundan ayarladım televizyonculara gtimeye gerek yok ama onlarda para kazansın bu işten onlarda işini yapsın.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

televizyoncularda kuyruk oluşmuş teknoloji çağında insanlarımız sadece facebook vb.. siteleri kullandıkları için çok bilgisiz gibi geldi bu durumdan dolayı.

Yeni uydudan kanalları bulmak için yapmaları gereken çok basit uydu alıcısını fabrika ayarlarına döndürün ve sonra otomatik kanal arayın kanallar geri gelicektir hepsi bu kadar uydu cihazları otomatik 4a ya geçiyor zaten geçmeyenler için uydu olarak hortbit uydusunu seçmeleri yeterli olucaktır.

Ben Hortbit uydusundan ayarladım televizyonculara gtimeye gerek yok ama onlarda para kazansın bu işten onlarda işini yapsın.

Çok haklısın hocam. Ben Tivibu kullanıyorum keyfime bakıyorum. Kesinti sıfır. :)

• Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)

KingStar adlı üyeden alıntı

Çok haklısın hocam. Ben Tivibu kullanıyorum keyfime bakıyorum. Kesinti sıfır. :)

ne gerek varki tivibu'ya hiç ihtiyaç duyulan bişey değil bana göre o ve dmart ligtv vs.. internet olduğu sürece onlara ihtiyaç yok bence şahsım adına onlara karşıyım tv ne diye var peki bu uyduyu ne diye fırlatıyorlar süs olsun diyemi :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

ne gerek varki tivibu'ya hiç ihtiyaç duyulan bişey değil bana göre o ve dmart ligtv vs.. internet olduğu sürece onlara ihtiyaç yok bence şahsım adına onlara karşıyım tv ne diye var peki bu uyduyu ne diye fırlatıyorlar süs olsun diyemi :)

Hocam ***** bedava vermişti. Yoksa D-Smart kullanıyoruz. :) Arıza oldu çatıya çıkmaya üşeniyoruz vallahi. :)

• Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)

KingStar adlı üyeden alıntı

Hocam ***** bedava vermişti. Yoksa D-Smart kullanıyoruz. :) Arıza oldu çatıya çıkmaya üşeniyoruz vallahi. :)

Bedava mal baldan tatlıdır :) demiş atalarımız.
Gerilim BertugErdem

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Bedava mal baldan tatlıdır :) demiş atalarımız.

Aynen öyle hocam. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al