wmaraci reklam

Böyle bir index atmışlar

56 Mesajlar 6.247 Okunma
wmaraci reklam

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

patavatsiz adlı üyeden alıntı

Hocam ftp ellememiş olsaydiniz ayni sekilde dosyalari cekip bir taratsaydiniz shell oldugu cikardi. Shell ismide degistirilmistir buyuk ihtimal dosyayi tektek aramak gerekirdi. Acikcasi bu isi biliyorum ama wordpress kulanan biri degilim hani senin acigin wordpress den kaynakli eger wp-config.php yolunu degistirebilirsen acigin kapanmis olur

Ftp'de ne kadar dosya var hepsini indirdim ve tarattım 6 tane shell dosya çıktı ve temizledim nod32 lisanslı ürün mevcut. Bilgilendirme için teşekkür ediyorum hocam, sağ olun var olun.

kişisel bloğ • tevfik.org
wmaraci
reklam

patavatsiz patavatsiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek inşaat teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 77 / 35
  • Ticaret 31, (%100)

Vitaminsiz adlı üyeden alıntı

Ftp'de ne kadar dosya var hepsini indirdim ve tarattım 6 tane shell dosya çıktı ve temizledim nod32 lisanslı ürün mevcut. Bilgilendirme için teşekkür ediyorum hocam, sağ olun var olun.

Ne demek hocam bu sizin icin bir deneyim oldu ve ogrenmis oldunuz islemi, bunlar hep tecrube. :)

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

Ne demek hocam bu sizin icin bir deneyim oldu ve ogrenmis oldunuz islemi, bunlar hep tecrube. :)

Aynen hocam, bir de suç duyurusunda falan nasıl bulunulur onu da öğrenmiş olacağım. :) Ki bir daha insanları uğraştırmasın böyle çocuklar, spora gitmem gerekiyordu seansım geçti site ile uğraşıyorum.

ShTrOnur ShTrOnur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 1, (%100)

Ahmet TUTAK adlı üyeden alıntı

cw nin misyonu yavaş yavaş değişmeye başlamış bence bu çocuk çünkü cw'deki aklı başında şahıslar türk topraklarına saldırılmayacağını bilir.

ftp ve admin şifrelerini değiştir wp_login.php kısmına + olarak güvenlik

Cw misyonu Türk sitelerini engellemek yasaktır.
Bu lamer kendi başına yapmış zaten yöneticiye bildirdim onlar gerekli işlemi yapacak.

wmaraci
wmaraci

onurrt onurrt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

hocam database şifresi ile cpanel şifrenizi aynı yapmışsınızdır büyük ihtimal ordan girdi. sonra sizin sitenize girmesi için buldurdugunuz hostingde açığı olan bir domain olsa ve ordan girse yine sizin siteye girebilir. yani aldıgınız hostinginde güvenlikli olması şart. sizin sitenize sizin sunucunuzdaki sitelerden girmiş olma ihtimalide yüksek.

2. wordpress açığı var, yaptığı işi nasıl yaptıgınıda az çok biliyorum. wp kullanıyorsanız config.php yolunu değiştirin. bir komutla bilgileri çekmeye bakar.

örnek
http://beckerbaowordpress.googlecode.com/svn/trunk/wp-config.php

• Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 77 / 35
  • Ticaret 31, (%100)

:D gibi ama gecerli db bilgileri yaziyor. Iste sıkıntı ayni sifreyi kullanınca oluyor zaten

oorka oorka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)

ShTrOnur adlı üyeden alıntı

Cw misyonu Türk sitelerini engellemek yasaktır.
Bu lamer kendi başına yapmış zaten yöneticiye bildirdim onlar gerekli işlemi yapacak.

Site yi Hackleyen Kişi Cwbilge degil onun Kodlarını Kullanan biri oldugunu açıkladı Ki haklısınız CW de Türk sitelerini hacklemek yasaktır

ShTrOnur ShTrOnur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
CWBilge :

1 Siteye atilan index kodlarinin bana ait olmadigi

2 Bilisim e gidilse dahi benim ip adresim uzerinden siteye bir saldiri olmadigi

3 Adima yapilan hakaretlerin SS i alinip belirli kisiler hakkinda tazminat davasi acacagimi

4 Yasimin 19 oldugu ve herseyin bilincinde oldugumu belirli kisilere belirtmek istedigimi

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

ShTrOnur adlı üyeden alıntı

CWBilge :

1 Siteye atilan index kodlarinin bana ait olmadigi

2 Bilisim e gidilse dahi benim ip adresim uzerinden siteye bir saldiri olmadigi

3 Adima yapilan hakaretlerin SS i alinip belirli kisiler hakkinda tazminat davasi acacagimi

4 Yasimin 19 oldugu ve herseyin bilincinde oldugumu belirli kisilere belirtmek istedigimi

Çok iyi olur, umarım kendisi davayı açar ve bizlerde bu olayı sonuçlandırırız. Kendisi 19 yaşında ama kimleri nasıl korkutacağını bilmiyor, davayı yanlış kişiye açacağını belirtiyor. Madem kendisi yapmadı, onun adını kullanarak böyle bir halt yiyen kişiden davacı olsun. Kısacası ben memnun olurum böyle bir hareket karşısında, korkmuyorum da sorun yok. Benim siteme index atacak ve tanımadığım bir kişi hakkında ne yorum yapmamı bekliyor gerçekten çok merak ediyorum. Benim gözümde yine çocuk kendisi, bu nedenle dava açabilir :)

• Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 77 / 35
  • Ticaret 31, (%100)

Vitaminsiz adlı üyeden alıntı

Çok iyi olur, umarım kendisi davayı açar ve bizlerde bu olayı sonuçlandırırız. Kendisi 19 yaşında ama kimleri nasıl korkutacağını bilmiyor, davayı yanlış kişiye açacağını belirtiyor. Madem kendisi yapmadı, onun adını kullanarak böyle bir halt yiyen kişiden davacı olsun. Kısacası ben memnun olurum böyle bir hareket karşısında, korkmuyorum da sorun yok. Benim siteme index atacak ve tanımadığım bir kişi hakkında ne yorum yapmamı bekliyor gerçekten çok merak ediyorum. Benim gözümde yine çocuk kendisi, bu nedenle dava açabilir :)

hocam tecrübesi olabilir hafife almayın, bence uzatmayın bu olayı boş yere. siz onun yaptıgını kanıtlayamazsınız ama o hakaretleri kanıtlayabilir. bende biraz bakındım onun indexleri farklı sizin attığınızdan. kodlar düzenlenip atılmış olma ihtimali de yüksek unutmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)