wmaraci reklam

Neden "Kazanamıyoruz?" & "Nerede Hata Yapıyoruz?"

46 Mesajlar 8.694 Okunma
smmexpress

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
2 ay falan olmuş paylaşılalı ama ancak gördüm. Konuyu güncelleyen arkadaşa ve İsmail abiye Teşekkür ediyorum. Tabii yazana diyecek lafım yok çok güzel yazmış.

Dediği konu her iş için geçerli. Önemli olan plan ama yapamıyoruz işte. Aslına bakarsanız gerçekten çalışan hakkını alıyor.

Yazıdan sonra kendimi biraz daha geliştirmeyi düşündüm. Umarım ben ve hepimiz başarırız sonuçta boş vakitleri değerlendirmek çok önemli. Millet bilgisayardan oyun oynarken siz alın terinizle para kazanıyorsunuz. Var mı bundan güzeli ?

wmaraci
reklam

elis elis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
İyi hoş arkadaş çok güzel bir noktaya değinmiş Ü-şen-geç-lik
Fakat benim takıldığım konu Nasıl 5-10 dakika da makale yazılıyor? hadi yazıldı diyelim 10 dakikada yazılan makaleden ne hayır gelir? Çok şükür bende web sitelerim den oldukça iyi para kazanıyorum fakat arkadaşın dediği gibi keşki olsa.
Ben 1 sayfayı hazırlamadan önce tüm resimlerimi Program ile boyutlandırıyor,üzerine site ismini yazıyor ve sunucuya yüklüyorum. Genelde alıntı olan ve gerçek kaynağı belli ise mutlaka aktif link ile kaynak belirterek sayfayı yayınladığımı öncelik ile belirteyim. Sitemde bulunan Atatürk ve Tarih bölümü hariç diğer tüm sayfalarımda ki makaleler ve anlatımlar bana ait.Resimleri inceler ve tek tek anlatımlarını ve fikirlerimi bizzat kendim yazarım. Ortalama 1 sayfayı hazırlamam Resim düzeni,makale,anlatım ve sayfayı yayına hazırlayıp zamanlamam 1-1,5 saatimi alıyor.
Mümkün olduğu kadar titiz ve düzenli sayfalar hazırlamaya gayret ediyorum. Her gün siteme 5 özgün yazı girer planlı çalışırım. Artık çöp siteler hiç para kazanmıyor. Benim bundan 7 yıl önce acemilik dönemlerimde açtığım ve 10 bin sayfası olan fakat 3 yıldır hiç güncellemediğim bir sitem şu an en çok ilgilendiğim sitemin 20% kadar kazandırmıyor. Sebebine gelince çöp site olduğu ve neredeyse hiç özgün yazı bulunmadığı için. Sitenizden güzel para kazanmak istiyorsanız üşenmeyecek ve sitenize çok emek vereceksiniz. Sadece içerik girmek yeterli değil elbet. İmleme ve sosyal ağlarda paylaşılmasını sağlamak çok önemli. Ben hiç bir site sahibini sitesinde gördüğüm bir eklentinin ne olduğunu sormam ya da kaynağından araştırmam dahi. Kendim bizzat zaman ayırır gerekirse en iyisi için saatlerce iyisini bulmaya çalışırım. Demem o ki hazıra konmak ve başkalarının yazdıkları yazıları kopyalayıp yapıştırmak ile kimse ne para kazanabilir ne sitesini bir noktaya taşıyabilir.
mehmeter46 yb79

kişi bu mesajı beğendi.

nazarca.com

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
düzenlendi.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

BlackStone adlı üyeden alıntı

Yazılanlara, yıllarca internet'ten para kazanmış biri olarak, şahsen katılmıyorum. Arkadaşın bahsettiği kadar kolay değil artık para kazanmak. Bu saatten sonra sıfırdan makale yazarak ciddi paralar kazanmak çok zordur. Neden mi? Denemesi bedava, en uç, en bilinmediğini sandığınız bir konudaki bir anahtar kelimeyi Google üzerinden aratın bakalım. Sonuç mu? Wordpress kurulu, SEO paketli, çalışılmış bol makaleli bir site...

Bu saatten sonra Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Orijinal bir fikriniz, yapılmamış bir projeniz yoksa eğer, elbet para kazanırsınız ama hep bir "alternatif" olarak kalırsınız.

evet el atılmadık çok az şey kaldı. birkaç kişi bi araya gelip orjinal bişeyler yapacaksın öyle kazanacaksın tek başına zor adsense. tilki gibi olmak lazım adsenseden kazanmak için ama çoğumuz ayakta uyuyoruz :D

wmaraci
wmaraci

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

nazarca adlı üyeden alıntı

Fakat benim takıldığım konu Nasıl 5-10 dakika da makale yazılıyor? hadi yazıldı diyelim 10 dakikada yazılan makaleden ne hayır gelir?

Bu cümleyi bundan birkaç saat önce yazmıştım ancak kaydetmedim. Bu sözünüze sonuna kadar katılıyorum. Bazen bir maddeyi (makale değil) oluşturmam 5-6 saatimi alıyor.

Durgun sular derin akar.

agoren agoren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Kişisel bloglar o kadar rahat kazanamazlar.

Ben ancak ayda 100 TL kazanıyorum az bence. Günde gelen ziyaretçi değişiyor bazen 100 bazen 600 bazen 1400 ama ayda bir şekilde 35 bin gösterim yapıyor sayfa. Arama motorunda tanımlanmamış keywordle geliyolar o yüzden neyi arayıp geldiklerini bilmiyorum. Ama google'da görüyor 35 bini. IP'ler birbirinin tamamen farklısı.

Bazı IP'ler 2 günde bir geliyor. Bot IP'si değiller. Feed'e abone kişiler de var. Ama az kazanılıyor sonuçta kişiselsin. Sürekli yoğunluk yok.

aligoren.com

tiwaly tiwaly NodeJS / PHP / NoSQL Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad i** A**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 135 / 104
  • Ticaret 7, (%100)

nazarca adlı üyeden alıntı

İyi hoş arkadaş çok güzel bir noktaya değinmiş Ü-şen-geç-lik
Fakat benim takıldığım konu Nasıl 5-10 dakika da makale yazılıyor? hadi yazıldı diyelim 10 dakikada yazılan makaleden ne hayır gelir? Çok şükür bende web sitelerim den oldukça iyi para kazanıyorum fakat arkadaşın dediği gibi keşki olsa.
Ben 1 sayfayı hazırlamadan önce tüm resimlerimi Program ile boyutlandırıyor,üzerine site ismini yazıyor ve sunucuya yüklüyorum. Genelde alıntı olan ve gerçek kaynağı belli ise mutlaka aktif link ile kaynak belirterek sayfayı yayınladığımı öncelik ile belirteyim. Sitemde bulunan Atatürk ve Tarih bölümü hariç diğer tüm sayfalarımda ki makaleler ve anlatımlar bana ait.Resimleri inceler ve tek tek anlatımlarını ve fikirlerimi bizzat kendim yazarım. Ortalama 1 sayfayı hazırlamam Resim düzeni,makale,anlatım ve sayfayı yayına hazırlayıp zamanlamam 1-1,5 saatimi alıyor.
Mümkün olduğu kadar titiz ve düzenli sayfalar hazırlamaya gayret ediyorum. Her gün siteme 5 özgün yazı girer planlı çalışırım. Artık çöp siteler hiç para kazanmıyor. Benim bundan 7 yıl önce acemilik dönemlerimde açtığım ve 10 bin sayfası olan fakat 3 yıldır hiç güncellemediğim bir sitem şu an en çok ilgilendiğim sitemin 20% kadar kazandırmıyor. Sebebine gelince çöp site olduğu ve neredeyse hiç özgün yazı bulunmadığı için. Sitenizden güzel para kazanmak istiyorsanız üşenmeyecek ve sitenize çok emek vereceksiniz. Sadece içerik girmek yeterli değil elbet. İmleme ve sosyal ağlarda paylaşılmasını sağlamak çok önemli. Ben hiç bir site sahibini sitesinde gördüğüm bir eklentinin ne olduğunu sormam ya da kaynağından araştırmam dahi. Kendim bizzat zaman ayırır gerekirse en iyisi için saatlerce iyisini bulmaya çalışırım. Demem o ki hazıra konmak ve başkalarının yazdıkları yazıları kopyalayıp yapıştırmak ile kimse ne para kazanabilir ne sitesini bir noktaya taşıyabilir.

Dikkat ederseniz konunun içinde arkadaş rewrite makale olarak bahsetmiş. Yani hazır makaleye bakıp özet çıkarmak gibi birşey. Bu şekilde 10 dakikada 2 makale rahat yazılabilir. Diğer söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız.

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
wmaracida okuduğum ve sonuna kadar yanında olabileceğim en güzel makale idi bu..

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

agoren adlı üyeden alıntı

Kişisel bloglar o kadar rahat kazanamazlar.

Ben ancak ayda 100 TL kazanıyorum az bence. Günde gelen ziyaretçi değişiyor bazen 100 bazen 600 bazen 1400 ama ayda bir şekilde 35 bin gösterim yapıyor sayfa. Arama motorunda tanımlanmamış keywordle geliyolar o yüzden neyi arayıp geldiklerini bilmiyorum. Ama google'da görüyor 35 bini. IP'ler birbirinin tamamen farklısı.

Bazı IP'ler 2 günde bir geliyor. Bot IP'si değiller. Feed'e abone kişiler de var. Ama az kazanılıyor sonuçta kişiselsin. Sürekli yoğunluk yok.

Yanlış düşünüyorsunuz. Kişisel blog üzerinden çok güzel paralar kazananlar mevcut.

Aslında konuda anlatılmak istenen 5-10 dakikada bir makale yazımı değildi. Ana fikir milletimizin sabırsızlığı ve üşengeçliği. Siz 5-10 dakikada değil de yarım saatte bir makale yazın. Günde en fazla ekstradan bir-iki saat harcarsınız.

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
5-10 dakika olayına gelince.. Ben kendi adıma 5-10 dakikada bir makale çıkarabiliyorum.. yani işinin biraz ehli olan biri bu dakikalar içinde çok hoş ve ilgi çekici makale yazabilir.. o kadarda abartmayın gözünüzde.. sonuçta kendinizdeki bilgi dağarcığı ile ilgili bir konu bu.. Ne yazman gerektiğini biliyor ve uygun kelime dağarcığınız varsa sorun yok demektir.

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al