wmaraci reklam
lidertakipci

Site Ziyaretçi Sayısı

14 Mesajlar 2.154 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Daha çok yeni olan WPokulu.com adlı sitemizdeki ziyaretçi sayılarını takip ediyoruz ve ilginç bir sonuca vardık. Sitemin wmaracında aktif olduğum günlerdeki ziyaretçi sayısı 60 ile 100 arası değişiyor. Geçen haftalarda wmaracında aktif şekilde insanlara yardım ederken veya ben soru sorarken bu rakamlara ulaşmıştık. Fakat üniversite dersleri başladıktan sonra ben fazla giremez oldum foruma. Ziyaretçi sayımız otomatikmen 10- 20 arasına düştü. Yeni bir site olduğunu biliyorum fakat, hiç mi sabit ziyaretçi sayısına ulaşamadık sorusu üzüyor beni. Sizce bu düşüşün sebebi;
Kalitesiz içerik mi ?
Türk insanının fazla wordpress bloglarını benimsememiş olması mı ?
VEYA hangi sebep olabilir ?

Ve bir de şunu sormak istiyorum; Türkiyede bir wordpress anlatan blog nekadar insanların ilgisini çeker ve yararlı bir iş mi yapıyoruz ?

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

demirr demirr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Cevabı imzanız da :).

erkan59 erkan59 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fiber Optik Sonlandırma
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 21 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
bence imzanızdan merak edip bakıyordur arkadaşlar. Ben her imzadaki siteye bakarım alışkanlık , merak :)

www.oyun59.com

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)

erkan59 adlı üyeden alıntı

bence imzanızdan merak edip bakıyordur arkadaşlar. Ben her imzadaki siteye bakarım alışkanlık , merak :)

Soruma tam bir cevap olmasa da teşekkürler. benim asıl öğrenmek istediğim yurtdışında milyonların takip ettiği wordpress bloglar var. Türkiyede bu pazar ne kadar geniş. İnsanlar sitemdeki yazıları okuma konusunda ilgilimi değil mi , yoksa benim içeriğim mi kalitesiz..

wmaraci
wmaraci

BursaMerkez BursaMerkez Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%0)

yasinatagun adlı üyeden alıntı

Soruma tam bir cevap olmasa da teşekkürler. benim asıl öğrenmek istediğim yurtdışında milyonların takip ettiği wordpress bloglar var. Türkiyede bu pazar ne kadar geniş. İnsanlar sitemdeki yazıları okuma konusunda ilgilimi değil mi , yoksa benim içeriğim mi kalitesiz..

hocam siteniz çok yeni üye çekebilmeniz için bazı kelimelerde ilk 5 içinde olmalısınız bunun içinde yavaş yavaş backlink çalışmaları, tanıtım çalışmaları, ilgili forumlarda makale paylaşımı yaparak link eklemeli, makalelerinin hepsi %100 özgün olmalı. öncelikle sitenizle ilgili anahtar kelimelerin aranma hacimlerini çıkarın rekabet analizini yapın ve en kolay yükselebileceğiniz kelimeleri seçin sonrasında bu kelimeler üzerine saydığım çalışmaları yapmanızda sizin adınıza faydalı olacaktır. Son olarak bahsettiğiniz trafik imzanızdaki linkten kaynaklıdır sitenizi merak ederler bakarlar bu bakanlarında %90 kendi siteleri vardır zaten kimisi belki işime yarar bir makale bulurum cp yaparım diye girer kimisine site ismi ilginç gelir girer bunlar kalıcı trafikler değildir.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Sitenize sadece makale girmek yerine açtığınız makaleleri sosyal medya ilede desteklemeniz en doğrusu olacaktır. Kitlenizi oluşturmak için wmaraci gibi,*** gibi ve diğer wordpress forumları/bloglarında sitenizi tanıtmalı makalelerinizi paylaşmanız gerekir.

Youtube sıklıkla kullanmanız gerekir ki bazı kesim özellikle wordpresi tam bilmeyen kişiler sadece yazıyla yazılan şeyleri çok ilgi duymazlar genelikle sesli,görsel anlatımlar tercih edilir bu yönde sitenize içerik girebilirsiniz.

Üniversiteniz'den kalan boş vaktinizde bir video hazırlayabilirsiniz youtube'den arama yapanlar sizin anlatımınızdan hoşlanırsa ve beğenirlerse sizi takip edeceklerdir veya diğer dersleriniz var mı diye bakmak isteyeceklerdir.

Şahsen ben bir konuda videolu anlatımları tercih ederim ve youtubede arama yaparım beğendiğim bir anlatım olursa ve sitesi vs var ise takibe alırım benim gibi birçok kişi vardır eminim bundan :)
yasinatagun

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Sitenize sadece makale girmek yerine açtığınız makaleleri sosyal medya ilede desteklemeniz en doğrusu olacaktır. Kitlenizi oluşturmak için wmaraci gibi,*** gibi ve diğer wordpress forumları/bloglarında sitenizi tanıtmalı makalelerinizi paylaşmanız gerekir.

Youtube sıklıkla kullanmanız gerekir ki bazı kesim özellikle wordpresi tam bilmeyen kişiler sadece yazıyla yazılan şeyleri çok ilgi duymazlar genelikle sesli,görsel anlatımlar tercih edilir bu yönde sitenize içerik girebilirsiniz.

Üniversiteniz'den kalan boş vaktinizde bir video hazırlayabilirsiniz youtube'den arama yapanlar sizin anlatımınızdan hoşlanırsa ve beğenirlerse sizi takip edeceklerdir veya diğer dersleriniz var mı diye bakmak isteyeceklerdir.

Şahsen ben bir konuda videolu anlatımları tercih ederim ve youtubede arama yaparım beğendiğim bir anlatım olursa ve sitesi vs var ise takibe alırım benim gibi birçok kişi vardır eminim bundan :)

Güzel cevabın için teşekkürler. Video anlatımları konusunda bende düşünüyordum. Fakat YouTube'da nasıl bulunacağım konusu beni biraz ürküttü açıkcası :)

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Değinilmemiş veya çözümü tam olarak anlatılmamış konularda paylaşım yaparsanız rahatlıkla aranır bulunursunuz. Eğer bilginiz/tecrübeniz var ise eklentiler,temalar,uygulamalar yaparakta kitlenizi genişletebilirsiniz.
yasinatagun

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Değinilmemiş veya çözümü tam olarak anlatılmamış konularda paylaşım yaparsanız rahatlıkla aranır bulunursunuz. Eğer bilginiz/tecrübeniz var ise eklentiler,temalar,uygulamalar yaparakta kitlenizi genişletebilirsiniz.

Deneyeceğim bunu en kısa zamanda :) teşekkürler.

Ertem Ertem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Seo & E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 5, (%100)
mesela bugün hitiniz 100 ü görmüştür :)

hocam bir de temanız çok güzelmiş. eğer ücretsiz ise arşivime eklemek isterim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al