wmaraci reklam

Neden Bizim Wordpress Gibi Bir Sistemimiz Yok?

27 Mesajlar 3.229 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
fikir güzel, niyetler iyi... ama ekip öneren arkadaşın dediği gibi öyle toplanıp ekip olup yapalım demek çok zor bir iş. Evet imkansız değil ama zor. Wordpress gibi sistemler açık kaynaklı denilsede üretiminin başında her zaman bir şirket vardır. Automattic şirketide aslında en başta kendi ihtiyaçlarını da göze alarak çıkardı bu sistemi. Aynı şekilde eğer bir yazılım şirketimiz kendi bünyesinde start verirse böyle bir sisteme çok daha kolay bir biçimde gelişmeye devam edebilir, yoksa çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum.
brkrtp omerdurmus

kişi bu mesajı beğendi.

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad
wmaraci
reklam

mrshn mrshn Felix Themes (technoesh) Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 1011
  • Beğeniler 46 / 146
  • Ticaret 14, (%100)
Wordpress fazlaca cpu tüketen bir sistem. Eğer bu cpu durumu aşılabilirse ve her türlü eklenti, bileşen, menü, tema ve dil desteği gibi değişkenleri olursa neden olmasınki?

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
düzenlendi.

dragoumis35 dragoumis35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
100 - 200 bin site sahibi vardır bu ülkede 150 tane adam gibi kod yazabilecek adam çıkmaz içimizden. Hadi bu adamları yanyana getirdin Türk milleti ekip olarak çalışmayı bilmez bunun örneği de internette herkesin tek başına sürüklemeyi denediği on binlerce site ve blog...

Malezyalılar, hintliler, Vietnamlılar kadar bile olamıyoruz yazılım dünyasında Wordpress benzeri bir şeyi kodlayacak insan kaynağımız yok en başta...
brkrtp

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

fatihclkl fatihclkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 162 / 43
  • Ticaret 8, (%100)
Düşündüğünüz proje güzel fakat wordpressten çok farklı olması lazım ki bir değeri olsun.Yazılımda farklı olarak Bootstrap ve CodeIgniter kullanılırsa gerçekten bu proje tutar.CodeIgniter Frameworku kullanarak gerçekten wordpressten farklı bir proje bu dedirtilmeli insanlara.Çok daha hızlı ve daha interaktif vs.Faydalarını burda açıklamaya gerek yok.Ayrıca wordpress panelinden daha kullanışlı bir panel olması şart.

BOOTSTRAP KULLANILARAK TASARLANMIŞ
http://startbootstrap.com/assets/img/templates/sb-admin-2.jpg

SONUÇ OLARAK BU TARZ BİR YAZILIMLA WORDPRESS İNANIN PASİFLEŞMEYE BAŞLAR.

wptr wptr Wordpress Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Wordpress Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 30 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Bootstrap kod yapısında olmalı öncelikle herşey. Hızlı olup tüm temalar, admin paneli dahi mobil uyumlu olmalı. Bu şekilde yapılan bir çalışma wp'den bir adım öne geçer. Zira wp bahsedildiği üzere çok fazla kod yığını. Ve bu da çok fazla cpu harcıyor... Yeni yapılacak bir sistem hem kodsal açıdan sade ve temiz olması gerek hemde minimum cpu'da maksimum hıza ulaşması gerek...

Ben bu konuda her türlü desteği verebilirim. Gerek bootstrap admin paneli gerekse temalarda desteğim sonsuz olur...

Acikogretimli Acikogretimli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 23 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
Neden biz ve onlar olaraktan ayrım yapıyorsunuz.
Bunu programcılar yaptı.
Türk, İngiliz, Alman ne farkeder ? Wordpress' i programcılar yaptı.
omerdurmus

kişi bu mesajı beğendi.

2013 de bıraktığım webmaster kariyerime 1 sene sonra tekrardan devam ediyorum.

errorcode errorcode Kullanmıyor Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarımcı ve Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 124 / 60
  • Ticaret 13, (%100)
herkes bir ucundan tutsa yapılabilir.

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Hiç kimse googlede birinci sıra garantisi veremiyorken ben müşterilerime verebiliyorum.Googlenin çalışma mantığını neredeyse çözdüm. googlede arama yaptığımızda sonuçları nasıl ve ne şekilde çıkartıyor ne yapılırsa bir kelimede ön sıralarda oluruz denecek kadar iyi biliyorum.! aynı mantıkda ama dahada geliştirilebilecek şekilde neler yapılabilir bunlar hakkında bilgiyede sahibim.Ancak kodlama bilmiyorum,bildiklerimi ve düşüncelerimi yazılıma dökemiyorum.Türk usulu arama motoruda tutar word pressde,ancak bizde kaynak ve destek olmadıkca ki bu yok ülkemizde !.bildiklerimiz sadece hayale kalıyor.

Bana Googlede istediğim kelimede 1.inci sıra istiyorum diyen müşterilerime bunu sağlayabiliyorken.google gibi arama motorumu yapılamıcak.!Alasını yaparım gerekli ekip oldukdan sonra.Türkün gücünü hafife almayın arkadaşlar.Bir Mustafa K.Atatürk,Bir Fatih Sultan Mehmet,Bir Kanunu Sultan Süleyman ,Cihanlara hükmetmiş Çok dinli Bir İmparatorlugun kurucusu osman bey bizden çıkmıştır.

Dünya Osman beyimizi bilir ve aramızdan başka bir osman doğarmı diye ülkemizi hep iç savaşlarla oyalarken,gelişmemizi engellerken,içimizdeki osmana sahip çıkmalıyız.

Zuperman Zuperman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)
Wordpress in aşırı kod yığını olmasının nedeni her türlü içeriğe altyapı oluşturabilecek düzeyde olmasından kaynaklanıyor şuan firma , resim , blog , portal vs her türlü içeriği kaldırabilecek bir yapıya sahip siz bu yapıya ulaşmayı başarırsanız dle gibi bir sisteme dönüşür ki türk yapımı olduğu için destek gelir bu forumda ben okadar iyi front end back coderler göremedim tafun erbilen bile kendi kodladığı blogunu wordpress e taşıdıysa bir bildiği vardır diye düşünüyorum çünkü hali hazırda uzmancevap.org hala kendi kodlaması tayfun erbilen gibi nice insanlar onlarla iletişime geçersen yada genç programcılarla iletişime geçersen bir farkındalık yaratabilirsin.

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al