Twitter'da büyük (oldukça büyük) bir hesabım var ve oradan 5-6 reklamla sitemin şu anki hiti 10.000-15.000 arasında değişiyor. Bu hızla devam edip siteyi günlük 20-30.000 tekil civarına getirip sonra reklamları keseceğim. Kendiliğinden alabileceği hite bakacağım.

Sizlere sormak istediğim birkaç soru var. Açıkçası site biraz copy-paste bir site. Elbette birçok şeyi değiştiriyorum ama yine de copy-paste olmasından kurtulamıyorum. Şu sıralar yabancı sitelerdeki yazıları Türkçe'ye çevirip koymaya başladım. Sorulara geçeyim:

1- Bu şekilde copy-paste devam etsem ama twitterdan da desteğe devam edip siteyi binlerce insanın kullandığı site haline getirsem özgün bir site olmamasına rağmen google aramalarında çıkar mıyım? (site wordpress temalı ve seo çalışmalarını oradan yapıyorum).

2- Adsense'e başvurdum. Özgün olmaması onay sürecini uzatır mı?

3- Reklamstore, indirdik gibi özel yapılanmalardan reklamlar koyuyorum. Bunun adsense onayına negatif etkisi olur mu?

4- 3 günlük reklamstore rakamları şu şekilde:
Gösterim: 57.905 - Tıklama:35 - Tıklama Oranı: 0.06 % - Kazanç: 1,64 TL - eCPM: 0,03 TL

bu rakamlar nasıl? Devam etmeli miyim?

Şimdilik sanırım bu kadar sorularım. Link vermek yasak mı serbest mi bilmiyorum ama zaten kullanıcı adım sitemin adının ne olduğunu gösteriyor. Merak edenler oradan da bakabilirler.

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Site adresi= www.bilgiji.com