Merhaba, tanıtım yazısı, backlink ve sidebar/footer link konularını araştırıyorum fakat bazı noktalarda kafam karıştı. Bu noktaları doğru anlamamda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Tanıtım yazısı site kapanmadığı sürece durur ve yazıda geçen linkler dofollow olmalıdır. (Doğru/Yanlış)

2. Tanıtım yazısı ile backlink temelde aynıdır, tanıtım yazısı backlinki doğal gösterir. (Doğru/Yanlış)

3. Eğer yukarıdaki maddeler doğru ise backlinkte olduğu gibi tanıtım yazıları da sınırlı olmalıdır. Yoksa site link çöplüğüne döner. (Doğru/Yanlış)

4. Popüler sitelerin sidebar/footer kısmında çeşitli sitelerin, firmaların vs. 90x90, 125x125 gibi boyutlarda resimli bağlantıları bulunuyor. Bu bağlantılar bireysel reklamlardır dofollow olmalıdır. (Doğru/Yanlış)

5. Sidebar/footer bağlantılar süreli olur. (Doğru/Yanlış)

6. Eğer s/f bağlantılar süreli alınıyorsa ve dofollow olması gerekiyorsa süre bittiğinde silmek, başka bağlantılar getirmek gibi işlemler google bazında siteye zarar vermez mi?

7. Bu işlerden geçim sağlanabilir mi? (Aslında yapabilen kazanır fakat okuduklarım, yukarıdaki sorular kafamı karıştırdı.)

Eğer yazdıklarımdan yanlış olanlar varsa kısaca açıklayabilirseniz sevinirim.