wmaraci reklam
lidertakipci

Kopya içerik sorusu

13 Mesajlar 2.261 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AlperenOztrk AlperenOztrk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 34 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, bir blog'a sahibim, siteme çeşitli sitelerden kaynak göstererek içerik çekiyorum anahtar kelimeleri kendim ayarlıyorum. Botla çekmiyorum direk kopyala yapıştır yapmıyorum biraz optimize ediyorum şekil bakımından. Bunlar telif hakkı konusunda sorun yaratmıyor fakat google için bir sorun olur mu acaba? Kopya içerikten dolayı siteme sandbox cezası verir mi?

wmaraci
reklam

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Kopya içerikten sandboxa düşülmez.
AlperenOztrk

kişi bu mesajı beğendi.

elis elis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
Kopyadan kastınız Resimleri alıntı yapmaksa ve yazılarınız Özgünse tabi link vererek Kaynakta belirtiyorsanız sorun alacağınızı sanmıyorum. Bende sitemde kullandığım resimlerin bir çoğunu yabancı sitelerden alıyor fakat kaynak link ile sayfa altından aktif link veriyorum. Fakat aynı siteden 10 sayfa alıp 10 tane link vermek ne kadar mantıklı olur sorun olur mu? emin olmadığım için bir siteden en fazla 3-4 içerik alıp onlara da gerçekten kendilerine aitse link veriyorum. Tercihen Türklere ait içerik ve sitelerden kendilerine ait olmasa bile resim almamaya gayret ediyorum. Zira sitemden aktif link vermeme rağmen benim sayfamın önde olmasını hazmedemeyen o resimleri benim sitemden aldın diye yaygara yapan Webmaster bayan site sahipleri var. Erkekler bu konularda Kaynak link Aktif olarak verildi ise ve Özgün yazılarına hiç dokunulmadı ise sorun çıkarmıyorlar. Fakat hemcinslerim hiç kusura bakmasınlar ama bu konularda hiç çekilmez olup 40 tane mesaj atıyorlar. Farkında değiller ki onların sayfalarına link vermem onlarında menfaatine.
AlperenOztrk bilgiji

kişi bu mesajı beğendi.

nazarca.com

niyazitopcu niyazitopcu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 3, (%0)
Kopya içerikten dolayı sendboxa düşmesiniz ancak aşırı kopya içerik sıralama kaybına sebep olur bunun sebebide google sitelere sadece sendbox cezası vermiyor 6-6 9-9 gibi nitelendirilen ve check edilemeyen sıralama cezaları yemeniz muhtemel.
AlperenOztrk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 34 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

nazarca adlı üyeden alıntı

Kopyadan kastınız Resimleri alıntı yapmaksa ve yazılarınız Özgünse tabi link vererek Kaynakta belirtiyorsanız sorun alacağınızı sanmıyorum. Bende sitemde kullandığım resimlerin bir çoğunu yabancı sitelerden alıyor fakat kaynak link ile sayfa altından aktif link veriyorum. Fakat aynı siteden 10 sayfa alıp 10 tane link vermek ne kadar mantıklı olur sorun olur mu? emin olmadığım için bir siteden en fazla 3-4 içerik alıp onlara da gerçekten kendilerine aitse link veriyorum. Tercihen Türklere ait içerik ve sitelerden kendilerine ait olmasa bile resim almamaya gayret ediyorum. Zira sitemden aktif link vermeme rağmen benim sayfamın önde olmasını hazmedemeyen o resimleri benim sitemden aldın diye yaygara yapan Webmaster bayan site sahipleri var. Erkekler bu konularda Kaynak link Aktif olarak verildi ise ve Özgün yazılarına hiç dokunulmadı ise sorun çıkarmıyorlar. Fakat hemcinslerim hiç kusura bakmasınlar ama bu konularda hiç çekilmez olup 40 tane mesaj atıyorlar. Farkında değiller ki onların sayfalarına link vermem onlarında menfaatine.

Yok hayır alıntı yapmaktan kastım içeriklerin hangi kaynaktan alındığı bilgisi dahilinde kopyalamak, resimlerimi özgün olarak seçiyorum

Ek Olarak:

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Kopya içerikten sandboxa düşülmez.

Sandbox'tan ziyade şöyle söyleyeyim o zaman herhangi bir sıralama cezasına çarptırılır mıyım?

Ek Olarak:

niyazitopcu adlı üyeden alıntı

Kopya içerikten dolayı sendboxa düşmesiniz ancak aşırı kopya içerik sıralama kaybına sebep olur bunun sebebide google sitelere sadece sendbox cezası vermiyor 6-6 9-9 gibi nitelendirilen ve check edilemeyen sıralama cezaları yemeniz muhtemel.

Ama bahsettiğim gibi içerikler bire bir olmuyor biraz değişiklik oluyor yine de bu cezaya düşer miyim? Özgün içerik üretme imkanım yok ceza yememenin bir yöntemi var mı?

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Şu şekilde yap alıntı yaptıpın yazının başlığını değiştir. İlk iki cümleyi kendin yaz gerisini copy paste yap. İnternette boyut değiştirici 2-3 mblık programlar var ondan bi tane kur bulduğun bi fotoğrafı ondan düzenle onu kullan. Bu şekilde hem siten çöp site olmaz hemde arakladığın konularda sitene ziyaretçi gelir. Google kurumsal sitelerle uğraşır genelde çünkü ekmek kapısı orası bloglarda portallarla pek uraşmaz çoğu hırsız googlede bunu biliyor. yazının hepsini birebir kopyalasanda ceza almazsın ama boşa kolunu yorarsın çünkü ziyaretçi almazsın bu şekilde. bilmem anlatabildimmi :D
AlperenOztrk

kişi bu mesajı beğendi.

niyazitopcu niyazitopcu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 3, (%0)
kopya içerikle çok ama çok kesin konuşabilirim zira deneyimlerimle bu durumları defalarca yaşadım. binlerce sayfa kopya içeriğiniz olabilir google sizi bir anda en tepeye vurur trustrank değerleriniz bile astronomik şekilde fırlar ancak bu yükseliş emin olun çok kısa sürüyor akabinde daha sonra girdiğiniz özgün içerikler dahi kayle alınmıyor. Bir sitenin özgün olarak yorumlanabilmesi için %80 içeriğin özgün olması gerek. 80.000 tane kopya yada eş sözcüklerle değiştirilmiş içeriği 8 tane sağlam makaleye düşünmeden değişirim. gerisi size kalmış.
AlperenOztrk

kişi bu mesajı beğendi.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Doğru, düzgün Türkçe içerik bulabiliyor musunuz ki? Ben bulamıyorum da..! Bulsam, kopyala, yapıştır yapacağım yani :)
AlperenOztrk

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 34 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Şu şekilde yap alıntı yaptıpın yazının başlığını değiştir. İlk iki cümleyi kendin yaz gerisini copy paste yap. İnternette boyut değiştirici 2-3 mblık programlar var ondan bi tane kur bulduğun bi fotoğrafı ondan düzenle onu kullan. Bu şekilde hem siten çöp site olmaz hemde arakladığın konularda sitene ziyaretçi gelir. Google kurumsal sitelerle uğraşır genelde çünkü ekmek kapısı orası bloglarda portallarla pek uraşmaz çoğu hırsız googlede bunu biliyor. yazının hepsini birebir kopyalasanda ceza almazsın ama boşa kolunu yorarsın çünkü ziyaretçi almazsın bu şekilde. bilmem anlatabildimmi :D

Teşekkür ederim google'da sıralama kaybı yaşamak beni korkutuyor da biraz çünkü domain'im yıllanmış bir domain iyi yer alıyor fakar kopya içerikten bir gün çöpe döner diye korkuyorum

Ek Olarak:

niyazitopcu adlı üyeden alıntı

kopya içerikle çok ama çok kesin konuşabilirim zira deneyimlerimle bu durumları defalarca yaşadım. binlerce sayfa kopya içeriğiniz olabilir google sizi bir anda en tepeye vurur trustrank değerleriniz bile astronomik şekilde fırlar ancak bu yükseliş emin olun çok kısa sürüyor akabinde daha sonra girdiğiniz özgün içerikler dahi kayle alınmıyor. Bir sitenin özgün olarak yorumlanabilmesi için %80 içeriğin özgün olması gerek. 80.000 tane kopya yada eş sözcüklerle değiştirilmiş içeriği 8 tane sağlam makaleye düşünmeden değişirim. gerisi size kalmış.

Tabi ki bende özgün içerik taraftarıyım bilgi kirliliği yapmanın anlamı yok fakat özgün içerik oluşturacak kadar iyi değil kalemim, o yüzden kopya içerik alıyorum üzerinde biraz oynuyorum umarım dediğiniz gibi kötü bir düşüş yaşamam

ozderemy ozderemy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek egitim
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Kopya içerik zaman kaybıdır, google tespit eder ve yükselmeniz hayal olur. Adsense içinde en büyük risklerden biridir..
AlperenOztrk

kişi bu mesajı beğendi.

https://dizioyuncu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al