freelance iş ilanları

Kan Kaybediyoruz..

20 Mesajlar 2.660 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Can TURGUT Can TURGUT Şimdilik Boş Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar hepinize iyi geceler öncelikle. Saat 01.55 olmuş. Bu yazıyı fazla uzatıp sizleri okurken sıkmak istemiyorum direk konuya geçeceğim.
Hepimizin de fark ettiği gibi Google bu son güncellemeden sonra her şey alt üst oldu. Ekmek yediğimiz siteler 3k-4k belkide daha fazla hiti olan sitelerimiz şimdi 1k göremiyor.(Görünce sevinir olduk.)

Çok makale okudum.Sosyal imleme bitti backlink bitti paravan bloglar bitti.
Peki sorum şu biz ne yapacağız ? Zaten bu seo işinden ekmek yiyenlerde bir takım sitelere backlink ekliyor tanıtım yazıları yayınlanıyor ve paravan bloglar açılıp içerikler ekleniyor.

Bunların tümü bittiyse biz ne yapacağız ? Ben seo işi yapmıyorum. Kendi kendime yetiyordum bir zamanlar. Ama bazıları diyor adwords kullanmaya teşvik ediliyoruz mecburiyetten. E ben sitemde birşey satmıyorum ki adwords kullanayım. Sizinle fikir alış verişinde bulunmak istiyorum.

Biz ne yapacağız ? Seo Paketleri satan arkadaşlar. Biz ne yapacağız ?

wmaraci
reklam

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Sorma berbat bir durumda şu an tüm düzenim :(
Bir de işin garip yanı siteyi anında indexliyor ama sıralamadan kaldırd keşke önceki gibi 1 günde indexleseydi de 2-3. sıralarda olsaydım yine.
Düzelir umarım :(

Can TURGUT Can TURGUT Şimdilik Boş Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

KaGaN adlı üyeden alıntı

Sorma berbat bir durumda şu an tüm düzenim :(
Bir de işin garip yanı siteyi anında indexliyor ama sıralamadan kaldırd keşke önceki gibi 1 günde indexleseydi de 2-3. sıralarda olsaydım yine.
Düzelir umarım :(

2 haftadır benim indexlenmemde anında oluyordu. 2 hafta sonra bugün fark ettim benim içeriklerde hemen indexleniyor. İndexlenmek mesele değil. Bakıyorum her zaman ilk sayfada çıkan sitem 2. sayfada çıkıyor. Nerede hata yaptık anlamış değilim.

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

Can TURGUT adlı üyeden alıntı

2 haftadır benim indexlenmemde anında oluyordu. 2 hafta sonra bugün fark ettim benim içeriklerde hemen indexleniyor. İndexlenmek mesele değil. Bakıyorum her zaman ilk sayfada çıkan sitem 2. sayfada çıkıyor. Nerede hata yaptık anlamış değilim.

Sen yine iyisin düne kadar 2.sırada olan sözlük şu an 38.sıraya atıldı. Amaç ne, sebep ne, hatam mı var ben de anlamıyorum.

wmaraci
wmaraci

runnerrunner runnerrunner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEM/SEO Expert
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 11 / 36
  • Ticaret 39, (%92)
Öncelikle sitenize güveniyorsanız sakin olun.

Hayır sosyal imleme bitmedi: Google sosyal olmanızdan yana ama spam yapmanızdan yana değil. Bu ikisi çok ince bi çizgi. Siz kalkıp hile programlarıyla fan kasıp basarsanız linklerinizi sosyal imleme bitti olarak algılanır. Doğal şekilde yapın, insanlara karışın sevdirin kendinizi kısaca.

Paravan bloglar:Yine üstte açıkladığım gibi yapan onlarca kişi var. Zamana yayılmalı bunlar 1-2 ay civarı sürmeli paravan çalışmalar. Eğer paravan bloglarla ana siteniz gibi ilgilenmezseniz bi anlamı kalmaz. Kaldı ki Tier olaylarına hiç girmiyorum.

Son olarak; paket adı altında satılan otomatik işlemlerle yapılan spam olaylarını kesinlike satın almayın.

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
Lanet olası Google plus servisi çıktığından beri backlinklerin değeri günden güne düştü, Sosyal medyadan backlink almaya bakın.

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Nedenini bilmiyorum ama bu google bana yaradı beyler :) demkki siteyle ilgilenmeyeceksin milletin seo makalelerinin tammen saçmalıktan ibaret olduğunu bileceksin.
yok kurumsal olacakmışım yok ziyaretçiye müşteri gibi iyi davranacakmışım vs vs vs saçmalık tamamı :)

Sitelerim gayet iyi durumda seo çalışması yapıp veya yapıyorum seocuyum ayağına yatanların saçma sapann fikirleri ve önerilerilerinin ne kadar boş olduğunu birkez daha kanıtladım Teşekkürler Google ;)
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Paravan blogların değerini yitirmesi, daha kaliteli arama sonuçları anlamına geliyor bence. Biz kan kaybediyor olabiliriz ancak insanlık kazanıyor :)
krrgh Bykazekage

kişi bu mesajı beğendi.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”

Bykazekage Bykazekage http://www.hdcineizle.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO&CodeR
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 57 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Ya şu yanlışı düzeltelim ne imleme ne backlink bitmez bakın yaptınız backlinkler eğer kalitesiz yerlerdense gerçekten sizin için backlink bitmiştir ne makale nede imleme bitmez işi kaliteli şekilde yaparsanız bu işi iyi götürürsünüz ayrıca konuya gelicek olursak sana %100 hit konusunda katılıyorum. siteler öyle yerlerinden oynadılarki sana hak vermemek elde değil.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Sosyal imleme, backlink, tanıtım yazısı vs. bitmedi aslında. Bunların bilinçsizce yapılması bitti. Onlarca paravan blog açıp açar açmaz da backlink ekleme devri bitti. Forumlarda satılan çöpe dönmüş sitelerden beş on liraya tanıtım yazısı alma devri bitti. Google şunu dedi "madem beni kandırıyorsun bunun için biraz daha fazla ve kaliteli çalışman gerekecek, yoksa saniyeler içinde knock out olursun" dedi.
mucan Alpazen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al