freelance iş ilanları

Kan Kaybediyoruz..

20 Mesajlar 2.644 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Sosyal imleme, backlink, tanıtım yazısı vs. bitmedi aslında. Bunların bilinçsizce yapılması bitti. Onlarca paravan blog açıp açar açmaz da backlink ekleme devri bitti. Forumlarda satılan çöpe dönmüş sitelerden beş on liraya tanıtım yazısı alma devri bitti. Google şunu dedi "madem beni kandırıyorsun bunun için biraz daha fazla ve kaliteli çalışman gerekecek, yoksa saniyeler içinde knock out olursun" dedi.

Konuyu kısa ve öz olarak açıklamış arkadaş. Olay budur. Kaliteli ve disiplinli çalışacaksınız. Bir de son olarak yeni algoritmada SSL'in önemi artıyor. SSL'i olan siteler sıralamalarda öncelikli olacak.

wmaraci
reklam

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
@isousluer Aynen. 5-10 TL ye bilinçsizce SEO yaptırmak hem Google ı hem de kendini kandırmaktır. Ben tanıtım yazısı almaya devam edicegim, çünkü işimizi dogru yapıyoruz. Copy makaleyi başka bir sitede tekrar kullanmıyoruz, Tanıtım aldıgımız siteleri analiz ediyoruz, spam olmamasına, sitelerde çok tanıtım olmamasına dikkat ediyoruz ve şuana kadar bir sıkıntı olmadı ve sıralamamız yerinde.
Kısacası, durmak yok devam.. :) ;)
Alpazen

kişi bu mesajı beğendi.

.

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

Anil adlı üyeden alıntı

@isousluer Aynen. 5-10 TL ye bilinçsizce SEO yaptırmak hem Google ı hem de kendini kandırmaktır. Ben tanıtım yazısı almaya devam edicegim, çünkü işimizi dogru yapıyoruz. Copy makaleyi başka bir sitede tekrar kullanmıyoruz, Tanıtım aldıgımız siteleri analiz ediyoruz, spam olmamasına, sitelerde çok tanıtım olmamasına dikkat ediyoruz ve şuana kadar bir sıkıntı olmadı ve sıralamamız yerinde.
Kısacası, durmak yok devam.. :) ;)

Seo'da başarılı olmanın en önemli yolu bunlar zaten %100 özgün, %100 disiplin ve düzen. Başarılı olamamak mümkün değil.
Anil

kişi bu mesajı beğendi.

kadirbakmaz kadirbakmaz kadirbakmaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 12 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
18 ekim güncellemesinden sonra sıralama kaybı yaşayan sitelerim eski yerlerine geri geldi. Hatta birkaç tanesi de daha yukarılarda.

SSL olayı e-ticaret siteleri için +1 puan bence. Zaten sanal pos sistemi kullanılan bir e-ticaret sitesinde bankalar ssl olmadan sanal pos vermiyor.

Yeni açtığım 2 wordpress tanıtım sitesine ssl kurdum (talep üzerine). Adwords reklamı verenler için +1 puan olsa da hiç adwordsle uğraşmayan blogcular, film siteleri vb. siteler için uygun değil. Çünkü zaman zaman sitenin açılış hızını yavaşlatıyor.

Mantık olarak bir wordpress blog sitesinde 25-30 liraya satın alınabilecek SSL sertifikası ne işe yarar, hiç düşündünüz mü ? Google'ın resmi kaynaklarından ben böyle bir şey okumadım hiç. Ki yazsa bile, bir spekulasyondan ibaret olduğunu düşünüyorum.

Not : Adwords ile uğraşanlar, bu dediklerimin dışında kalabilir. Çünkü adwords ayrı bir platform.

wmaraci
wmaraci

celal celal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 37 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
html ile yazdığım siteler daha ön sıralararda çıkarken benzer içerikli daha özen gösterdiğim seo yazılımlı wordresler adeta sürünüyor

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Ssl olayında ben de @kadirbakmaz a katılıyorum. Sıradan bir site için gerek olmadığını düşünüyorum.
kadirbakmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Can TURGUT Can TURGUT Şimdilik Boş Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
2013 den beri siteme tek kopya içerik yazmadım ve yazdırmadım. Hepsi özgün %100 özgün. Sosyal imlemle kendim yapıyorum.Bu zamana kadar nasıl yaptıysam o şekilde yapıyorum. Ssl konusuna gelecek olursak. Tek sorun buysa paraya kıyar onuda alırız.

Acaba bu güncelleme ne zaman biter ve biz eski sıralamalarımıza kavuşur muyuz ?

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Hala backlinkin tanıtım yazısının,makalenin işe yaramadığını öğrenemediniz gitti arkadaş

Can TURGUT Can TURGUT Şimdilik Boş Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

Üstad adlı üyeden alıntı

Hala backlinkin tanıtım yazısının,makalenin işe yaramadığını öğrenemediniz gitti arkadaş

İşe yarayanı söyle de bizde bilelim o zaman.

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

Can TURGUT adlı üyeden alıntı

İşe yarayanı söyle de bizde bilelim o zaman.

Burada kaç kişi web sitesinin adresini verdi baktım.Arkadaş siteniz bozuk siteniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al