freelance iş ilanları

Wordpress Güvenlik Eklentileri

7 Mesajlar 915 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda Wordpress tabanlı sitelere fazlasıyla saldırı olmaya başladı. Size sormak istediğim şu Wordpress güvenlik eklentileri yararlı mıdır, siz kullanıyor musunuz? Şayet kullanıyorsunuz tercih ettiğiniz Wordpress eklentiniz hangisi?

wmaraci
reklam

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
All In One WP Security & Firewall Eklentisini kullanıyorum. Ne kadar yararlıdır orası kişiden kişiye değişir tabi ama ben faydalı bir eklenti olduğunu düşünüyorum. Kullanımı da kolay geldi bana.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

TEHET adlı üyeden alıntı

All In One WP Security & Firewall Eklentisini kullanıyorum. Ne kadar yararlıdır orası kişiden kişiye değişir tabi ama ben faydalı bir eklenti olduğunu düşünüyorum. Kullanımı da kolay geldi bana.

Güncel sürümlerde öyle durmadan hedef alınacağınız bir zaafiyet yoktur, TEHET isimli arkadaşın sitesine yapıldığı gibi brute force ile default olan giriş panel www.siteniz.com/wp-admin kısmında şifre denemeleri yapılabilir.

Wordpress admin giriş adresini değiştirir zor bir şifre seçimi yaparsanız bir sorun olmayacaktır, tabi bununla birlikte en önemli nokta, hosting firmanızın kalitesi ve güvenliği, temalarınızda warez olmamalıdır, bunları yaparsanız hacklenme ihtimaliniz en aza inecektir.

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Güncel sürümlerde öyle durmadan hedef alınacağınız bir zaafiyet yoktur, TEHET isimli arkadaşın sitesine yapıldığı gibi brute force ile default olan giriş panel www.siteniz.com/wp-admin kısmında şifre denemeleri yapılabilir.

Wordpress admin giriş adresini değiştirir zor bir şifre seçimi yaparsanız bir sorun olmayacaktır, tabi bununla birlikte en önemli nokta, hosting firmanızın kalitesi ve güvenliği, temalarınızda warez olmamalıdır, bunları yaparsanız hacklenme ihtimaliniz en aza inecektir.

Yok hocam öbür konuda yanlış anladınız galiba.:p Sitemin saldırıya falan uğradığı yok. O konuyu açan arkadaşla aynı hosting firmasını kullanıyoruz. Firma bugün bir mail atmıştı arkadaş haberdar olsun diye ekledim.

Bu konuda bahsettiğim eklenti ile wp-admin yolunu değiştirmek mümkün. Giriş deneme sayısını belirleyip yanlış girilmesi durumunda ip banlama vs. gibi özellikleri var.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

TEHET adlı üyeden alıntı

Yok hocam öbür konuda yanlış anladınız galiba.:p Sitemin saldırıya falan uğradığı yok. O konuyu açan arkadaşla aynı hosting firmasını kullanıyoruz. Firma bugün bir mail atmıştı arkadaş haberdar olsun diye ekledim.

Bu konuda bahsettiğim eklenti ile wp-admin yolunu değiştirmek mümkün. Giriş deneme sayısını belirleyip yanlış girilmesi durumunda ip banlama vs. gibi özellikleri var.

İnside arkadaşımızmış o kişi :)
TEHET

kişi bu mesajı beğendi.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

O halde eklenti kullanmamıza gerek yok mu diyorsunuz?

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

TheIce adlı üyeden alıntı

O halde eklenti kullanmamıza gerek yok mu diyorsunuz?

Diğer konularda bir problem yoksa eklentiye gerek yok hocam, sadece panel yolunu değiştirin yeter, fazla eklenti kullanmaktan her zaman için kaçının.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al