wmaraci reklam
lidertakipci

Steam Türk Lirasına Geçiş Yaptı

10 Mesajlar 1.104 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

OiS OiS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci / Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 92 / 79
  • Ticaret 25, (%96)

Steam amca'nın uzun süredir Türk Lira'sına geçiş yapacağı konuşuluyordu. Eminim bu konu hakkından birçok yerden yazılar okumuş yada okumamış olsanız bile en azından birinden duymuş olabilirsiniz. Sonunda haberlerin gerçekliği ortaya çıktı ve resmi olarak Steam Türk Lira'sına geçiş yaptı.

Steam gibi büyük oyun satışı platformuna sahip bir sitenin hem yapımcı firmalar açısından hem de Türk oyuncular açısından TL fiyatlandırma baz alınması iki tarafı da sevindirdi. Özellikle Türk oyuncuları için dolar kurunu 1.5TL'den hesaplayan Steam amca sevenleri için muhteşem bir suupriz yaptı.

Steam üzerinden alınan oyunlar artık Türkiye üzerinden hesaplanarak satışı yapılacak. Böylece Türk oyuncusunun oyunlar ile ilgisi ortaya çıkacak. Bakalım inşallah Türk oyuncusu korsan'a alışmamıştır. Sonuçta oyunlar artık 120-170TL gibi uçuk rakamlara çıkmicak. Bugünden sonra eli korsan oyuna giden oyuncunun kırılabilir. :) Tavsiyem sevdiğiniz oyunları aldıktan sonra Türk geliştiricileri tarafından geliştirilen oyunlara destek sağlamanız. Şuan bende sırf destek amaçlı oyunları kütüphaneme eklemeye başladım. Onlar destekliyor da biz desteklemiyek mi. Adama söverler valla :D

Uzun lafın kısası Türkiye'de artık korsan oyunun azalacağını tahmin ediyoruz. He oyun alırken acele etmeyin biliyorsunuz steam amca biraz delidir. Siz bugün bir oyuna ucuz diye 50TL verirsiniz yarın kampanya olur 25TL'ye gider. O zaman midenizde biraz ağrı hissedersiniz. Özellikle yıl sonu, cadılar bayramı gibi önemli günleri veya haftaları bekleyin.

İyi oyunlar..

Kaynak: http://pcroid.blogspot.com.tr/2014/10/steam-turk-lirasina-gecis-yapti.html

wmaraci
reklam

Korgoth Korgoth WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Steam'de 480 üzeri oyunu, ve aktif olarak ticaret ile uğraşan biriolarak TL'ye geçiş çok canımı sıkıyordu. Steam market üzerinden yaptığım ticaretlerde de şu güne kadar hep dolar kullanıldı, dolayı ile alış-satış fiyatlarını hep dolara göre ezberlemiştim. Fakat bahsettiğiniz gibi dolar kurunu 1.5TL'den hesaplaması muazzam bir haraket oldu :) Umarım söylediğiniz gibi Türk oyuncuları tarafından daha çok ilgi çekici hale gelir ..
OiS

kişi bu mesajı beğendi.

an1l an1l WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Dolar kurunun sabit tutulması muhteşem oldu cidden 3 oyun birden aldım
OiS

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Steam cüzdanımdaki paranın ederi 150 TL iken elime geçen para kur sabitlemesi yüzünden azaldı şaka gibi ya

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Steam cüzdanımdaki paranın ederi 150 TL iken elime geçen para kur sabitlemesi yüzünden azaldı şaka gibi ya

Benim cüzdanımda 82$ vardı, şu an 185TL olarak gözüküyor, sizinkinde bir terslik olmasın ?

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
1.5 TL de sabitlendi mi alırım 1 dal

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Deumos adlı üyeden alıntı

Benim cüzdanımda 82$ vardı, şu an 185TL olarak gözüküyor, sizinkinde bir terslik olmasın ?

63 Dolar 130 TL gözüküyor hocam ben mi yanlış hesaplıyorum acaba kura göre diye düşünür oldum

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
En güzel yanı oyunları daha ucuza alabilecek olabilmemiz. Teşekkürler Steam.
OiS

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

63 Dolar 130 TL gözüküyor hocam ben mi yanlış hesaplıyorum acaba kura göre diye düşünür oldum

63 x 2.2~ = 138TL gibi bir rakam yapıyor, çok fazla fark yok arada fakat 63 dolar olduğundan eminseniz ticket açarak yardım almanızı öneririm.

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Deumos adlı üyeden alıntı

63 x 2.2~ = 138TL gibi bir rakam yapıyor, çok fazla fark yok arada fakat 63 dolar olduğundan eminseniz ticket açarak yardım almanızı öneririm.

Eminim eminim 63 dolar olduğuna ticket açayım bakalım ne cevap verecekler umarım yanlışlık vardırda düzeltilir...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al