wmaraci reklam
lidertakipci

Whatsapp Durumuna Neden Meyve İsmi Yazılıyor?

26 Mesajlar 18.622 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Whatsapp durumuna meyve ismi yazılmasının nedeni meme kanserine dikkat çekmektir. Whatsapp durumundaki meyvelerin farklı farklı anlamları var. Yazılan meyveler şunlar: mavi kantaron, ananas, ahududu, çilek, elma, muz, kiraz, avokado, limon, üzüm.

Meyvelerin anlamları ise aşağıdaki şekilde.

mavi kantaron : bekâr
ananas : karmaşık
ahududu : kararsız
elma : nişanlı
kiraz : çıktığı var
muz : evli
avokado : onun diğer yarısıyım
çilek : doğru olanı bulamıyor
limon : bekâr olmak istiyor
üzüm : çıktığıyla evlenmek istiyor

Sizde meme kanserine dikkat çekmek istiyorsanız whatsapp durumunuza bu meyvelerden hangisi ya da hangileri sizi anlatıyorsa yazabilirsiniz. Meme kanseri önemli derecede bir rahatsızlıktır. Buna dikkat çekmek için bir süreliğine whatsapp durumunuzu değiştirmek zor olmamalı herhalde.

Kaynak: Whatsapp Durumuna Neden Meyve İsmi Yazılıyor?

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Amaç meme kanserine dikkat çekmek olabilir mi, belki olabilir; ama pratikte olaylar farklı gelişecektir. Birkaç gün içerisinde bu meyve salatası durumlar iyice yaygınlaşacak sanırım (belki de çoktan yaygınlaşmıştır, neyse ki listemde henüz rastlamadım), fakat bildiğim bir şey var ki bu durum saçmalıkları kansere dikkat çekmenin yanından bile geçmeyecek.

Size ne olacağını söyleyeyim: İnsanlar Whatsapp durumlarını bu meyvelerin anlamlarına uygun olarak yeşillendirecek ya da arkadaşlarının bu furyasını görüp merak edecek, araştıracak ya da arkadaşlarına sorup nedenini öğrenecekler. Tabii nedeni ve amacı kimsenin umurunda olmayacak, herkes hangi meyvenin ne anlama geldiğini öğrenip listelerinde çilek durumu olan kızları aramakla meşgul olacak.

Meme kanserinin varlığı ve yaygınlığı biliniyor. Peki kaç kişi bunun hayati olduğunu ve erken teşhisin büyük önem arz ettiğini biliyor? Whatsapp durumlarımıza neden "Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır" yazmıyoruz? Çünkü biliyoruz ki kimsenin aslında bunu umursadığı yok, bir oyun oluşturup arkasından da "meme kanseri için" demek insanların kendini kandırmasından başka bir şey değil.
isousluer Aliihsansaran urungu

kişi bu mesajı beğendi.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Amaç meme kanserine dikkat çekmek olabilir mi, belki olabilir; ama pratikte olaylar farklı gelişecektir. Birkaç gün içerisinde bu meyve salatası durumlar iyice yaygınlaşacak sanırım (belki de çoktan yaygınlaşmıştır, neyse ki listemde henüz rastlamadım), fakat bildiğim bir şey var ki bu durum saçmalıkları kansere dikkat çekmenin yanından bile geçmeyecek.

Size ne olacağını söyleyeyim: İnsanlar Whatsapp durumlarını bu meyvelerin anlamlarına uygun olarak yeşillendirecek ya da arkadaşlarının bu furyasını görüp merak edecek, araştıracak ya da arkadaşlarına sorup nedenini öğrenecekler. Tabii nedeni ve amacı kimsenin umurunda olmayacak, herkes hangi meyvenin ne anlama geldiğini öğrenip listelerinde çilek durumu olan kızları aramakla meşgul olacak.

Meme kanserinin varlığı ve yaygınlığı biliniyor. Peki kaç kişi bunun hayati olduğunu ve erken teşhisin büyük önem arz ettiğini biliyor? Whatsapp durumlarımıza neden "Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır" yazmıyoruz? Çünkü biliyoruz ki kimsenin aslında bunu umursadığı yok, bir oyun oluşturup arkasından da "meme kanseri için" demek insanların kendini kandırmasından başka bir şey değil.

Burada mesele genelinin yapacağı ile ilgili değil. Siz olaya yanlış açıdan bakıyorsunuz. Burada amaç ne kadar çok ya da ne kadar az kişinin meme kanserini araştıracağı bile değil. Bunun olayı meme kanserini ne kadar kişi araştırırsa araştırsın erken teşhisin önemli olduğunu anlayanların kurtulmasıdır.

Eğer özelden genele meseleyi göz önünde bulundurursak tabiki dediğiniz şey doğru ama dediğim gibi. İnsanların çoğunun ne yapacağı önemli değil, o az biraz kesimde olsa meselenin özünü kavrayacaktır ve erken teşhisin önemini anlayanlar, hastanelere gidip kontrol olacaklardır.

Bize ne kim çilek yazan kızları arıyor, şunu arıyor bunu arıyor? Bırakın aramak isteyenler arasınlar, bu neden bu kadar tepki vermenize yol açıyor anlamış değilim. Böyle bir şey yapsalar dahi, olayın meme kanserine dikkat çekmek olduğunun farkında olacakları için birbirlerine soracaklardır. Ne kadar kişiyi kurtarsak kardır.

NEDEN OLAYA OLUMLU TARAFINDAN BAKMAK VARKEN BU KADAR TERS TEPİYOR BİZİM TOPLUMUMUZDA ANLAMIŞ DEĞİLİM.

SOSYOLOJİK TESPİT YAPMAKTAN VAZGEÇİNDE KİMİ NASIL KURTARIRIZ ONU DÜŞÜNÜN. BUNU BURAYA YAZMAK YERİNE BU ŞEKİLDE DAVRANAN İNSANLARA GERÇEĞİ VURGULAYIN. EMİN OLUN DAHA YARARLI OLACAKTIR.

BEN ÖYLE YAPIYORUM VE CİDDİ ANLAMDA YARARLI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM. İNSANLARIN FARKINDALIĞINI ARTTIRMAKTA BUNU YAZABİLECEK, YANİ BÖYLE BİR DURUMUN SOSYOLOJİK TESPİTİNİ YAPABİLECEK SİZİN GİBİ, BENİM GİBİ İNSANLARIN ELİNDE.

İYİ FORUMLAR. UMARIM AÇIKLAYICI OLMUŞTUR.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Meme kanserine dikkat çekmek için neden ilişki durumu meyve isimleriyle yazılır? Hatta neden ilişki durumu yazılır? Erken teşhis hayat kurtarır demek varken insanın bekar veya evli olmasını öğrenmek neden gerekli anlam veremedim.
Ogulcan Aliihsansaran urungu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Hurma ulan hurma. Müslüman adamız. Mavi Kantaron ne zilli..
nega MertKoseoglu UmitOzgen

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Açıkçası bende arkadaşlar gibi olumlu düşünmüyorum. Arkadaşında bahsettiği gibi meme kanserine dikkat çekmek için insan neden ilişki durumunu belirtir.

30958 30958 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 37 / 21
  • Ticaret 16, (%100)
Bende diyorum listem niye meyve bahçesi olmuş :) Çokta olumsuz bakılmamalı ancak iliski durumlarini yansıtması gereksiz olmuş..

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
popüler kültürün allah bin belasını versin diyorum ne yapacağını şaşırdı millet
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

zeFir adlı üyeden alıntı

Bende diyorum listem niye meyve bahçesi olmuş :) Çokta olumsuz bakılmamalı ancak iliski durumlarini yansıtması gereksiz olmuş..

Ben de ondan bahsediyorum hocam. Olayın temeline olumsuz bakmıyoruz, çok da doğru bir şey erken teşhis mesajının verilmesi. Ama bunu ilişki durumlarını yazarak mesaj vermek tamamen saçmalık ve alakasız bir şey.

Ben bu konuyu okumadan önce listemdeki meyvelerin ne anlama geldiğini bilmiyordum, hatta araştırma gereği dahi duymadım. Ama o meyveleri koymak yerine meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır yazılsa asıl verilmek istenen mesaj söylenmiş olacak.
Batuhan 30958

kişi bu mesajı beğendi.

RuLeT RuLeT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek SEO işleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 2, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Erken teşhis hayat kurtarır demek varken insanın bekar veya evli olmasını öğrenmek neden gerekli anlam veremedim.

. (Nokta)

Tamamen farklı durumlara saptırılmıştır bence. İçimden zaten sizide pusuda bekleyenler var demek geliyor ayrıca. Şuna bakarmısınız; Resim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al