Byboo adlı üyeden alıntı

Onaylanmaması Halinde Alan adını Kaybetmezsiniz, Burada ince bir detay var, Başka bir firmanın amacı sadece iş yeri için marka tescil alıyorsa sizin aldığınız alan adı ile ilgilenmiyordur. bu yüzden alan adı sizde kalır, sizde eğer alan adını kaybederseniz ve boştaysa farklı bir marka oluşturucam diye farklı sınıfta o alan adını almak için tekrar marka tescil alırsınız. Bu nerede son bulur, birisi marka tescili gerçekten onaylayıp alırsa ve alan adını da isterse siz alamazsınız. Ancak dediğim gibi şimdiye kadar ben bir çok marka başvurusu ile aynı alan adını bir çok kez aldım, çünkü bana getirisi aylık 15 bin tl ve 250- 300 tl marka tescil ücreti hiçbir şeydir.

Şimdi hocam domain italyanca.com.tr gibi bir dile ait domain. Tabi benimki farklı bir dil. Ben 41. numara ile marka başvurusu yaptım. Ne olur da ben bu domaini kaybederim? Bir başkasının da 41. numara ile marka başvurusu yapması mı lazım? örneğin italyanca için 40 numara ile marka başvurusu yaparsa beni alakadar eder mi. Bir gördüğün gibi bir dile ait olduğu için kullanımı geneldir marka başvurunu redederler diyebilir miyiz?