wmaraci reklam
lidertakipci

Cpanel ftp sorunu Yardım Eder Misiniz ?

6 Mesajlar 1.038 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kursat3 kursat3 [.::.] Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 7 / 19
  • Ticaret 2, (%50)
merhaba arkadaşlar cpaneli ilk defa kullanıyorum. Cpanel üzerinden bir ftp hesabı oluşturdum ancak sitemin dosyaları önceden var olan bir hesabın içine kaydedilmiş ve ben o hesabın şifresini hatırlamıyorum şifresini de değiştiremiyorum ne yapmam gerekiyor bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? şimdiden çok teşekkürler

wmaraci
reklam

mrshn mrshn Felix Themes (technoesh) Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 1011
  • Beğeniler 46 / 146
  • Ticaret 14, (%100)
Cpanel giriş bilgilerin aynı zamanda ftp bilgilerindir zaten. Ftp hesabına cpanel bilgilerinle bağlanırsan tüm dosyaları görebilirsin.

• Üyelik 07.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 7 / 19
  • Ticaret 2, (%50)

technoesh adlı üyeden alıntı

Cpanel giriş bilgilerin aynı zamanda ftp bilgilerindir zaten. Ftp hesabına cpanel bilgilerinle bağlanırsan tüm dosyaları görebilirsin.

sağolun hemen deniyorum

erdalgozum erdalgozum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Profesyonel SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 112 / 91
  • Ticaret 9, (%100)
Cpanel giriş bilgilerin technoesh inde belirttiği gibi aynı zamanda FTP giriş bilgilerindir. Bu bilgilere ulaşmak için şu yolları deneyebilirsin;

1 - Kendi bilgisayarından bir defada olsa FTP den sözünü ettiğin bu hesaba giriş yaptınsa ve eğer kullandığın FPT programı Filezilla ise bilgisayarında bu şifre kayıtlıdır. Şifreni görebilmek için şu yolu takip et. C:\Users\..senin kullanıcı adın..\AppData\Roaming\FileZilla Burada recentserves adında bir XML belgesi göreceksin. Bu belgeyi bir metin editörü ile (örneğin notepad) açarsan orada tüm FTP şifrelerini göreceksin.

2 - Hosting aldığın firmanın sana göndermiş olduğu bir mail vardır. Mail kutunun içinde bu maili bul. Bu mailin içeriğinde şifren vardır.

3 - Kendi server'ın üzerinden host açtıysan yine server ın üzerinden Cpanel şifresini değiştirebilir yeni şifreni kullanabilirsin.

4 - Bu yolların hiç birisi ile bulamadıysan, kendine ait bir server üzerinden host açmadıysan host hizmeti aldığın firmaya kullanıcı bilgilerini yeniden göndermesi talebinde bulunabilirsin.

Profesyonel SEO Uzmanı
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 7 / 19
  • Ticaret 2, (%50)

erdalgozum adlı üyeden alıntı

Cpanel giriş bilgilerin technoesh inde belirttiği gibi aynı zamanda FTP giriş bilgilerindir. Bu bilgilere ulaşmak için şu yolları deneyebilirsin;

1 - Kendi bilgisayarından bir defada olsa FTP den sözünü ettiğin bu hesaba giriş yaptınsa ve eğer kullandığın FPT programı Filezilla ise bilgisayarında bu şifre kayıtlıdır. Şifreni görebilmek için şu yolu takip et. C:\Users\..senin kullanıcı adın..\AppData\Roaming\FileZilla Burada recentserves adında bir XML belgesi göreceksin. Bu belgeyi bir metin editörü ile (örneğin notepad) açarsan orada tüm FTP şifrelerini göreceksin.

2 - Hosting aldığın firmanın sana göndermiş olduğu bir mail vardır. Mail kutunun içinde bu maili bul. Bu mailin içeriğinde şifren vardır.

3 - Kendi server'ın üzerinden host açtıysan yine server ın üzerinden Cpanel şifresini değiştirebilir yeni şifreni kullanabilirsin.

4 - Bu yolların hiç birisi ile bulamadıysan, kendine ait bir server üzerinden host açmadıysan host hizmeti aldığın firmaya kullanıcı bilgilerini yeniden göndermesi talebinde bulunabilirsin.

Cevabınız için çok teşekkür ederim hosting hesabım üzerinden buldum şifreyi tekrardan çok sağolun.

erdalgozum erdalgozum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Profesyonel SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 112 / 91
  • Ticaret 9, (%100)
Sizde sağolun kursat3 kardeşim. Sorununuzun çözülmüş olması güzel. İyi çalışmalar.

Profesyonel SEO Uzmanı
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al