wmaraci reklam
lidertakipci

Subdomain mi yoksa normal domain mi?

10 Mesajlar 1.877 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BYILDIZ BYILDIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir kaç tane aklımda site var. Bunları ayrı ayrı mı domain almak daha mantıklı yoksa bir site.com tarzında alıp. design.site.com, blog.site.com tarzı siteler yapmak istiyorum. Böyle bir site yaparsam adsense falan sorun olur mu veya böyle yapmaktansa design****.com tarzı mı daha iyi olur ? Yardımlarınızı ve tavsiyenizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

mustafaozay mustafaozay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Takipteyim

www.tasosaticisi.com

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
aklımda bir fikir var çok geniş kapsamlı detay vermelisinizki okuyanlar fikir sahibi olsun. hangi katagoride bu şekilde düşünüyorsunuz

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
yabanci diller için google subdomain tavsiye ediyor örneğin sitenizin birden fazla dili varsa
şöyle yapmanızın daha olumlu olduğunu söylüyor

en.site.com
rus.site.com
es.site.com
vs...

ama sizinki dil değilde içerik olacağı için durum biraz farklı google sub domainde yabancı diller için şunu demiş

Kurulumu kolaydır
Web Yöneticisi Araçları coğrafi hedeflemesi kullanılabilir
Farklı sunucu konumlarına olanak tanır
Siteler kolayca ayrılabilir

şimdi eğer baş edebilirseniz sub domain almanızda fayda olabileceğini düşünüyorum

örneğin desing.site.com adresinde tasarımlarınızı yayınlar iken ana sayfanıza konu başlıklarını linklerle gösterirseniz hem ana sayfanız zenginleşecektir. Hemde sub domain için doğal bir backlink olacaktır şimdi aynı ip back link faydalı olmaz diye düşüne bilirsiniz ama sizin tek bir siteniz var zaten sublardan ana siteyi besleyip subların yükselmesini sağlarsınız tek bir siteniz ama çok büyük bir yapı olusacaktır tabi becerebilirseniz

benim sitemde sublar yok alt klasorler var ama sub domainlerimi açmaya başladım bende tek tek

yararlı olacaktır kanatindeyim
BYILDIZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)

kadir001 adlı üyeden alıntı

aklımda bir fikir var çok geniş kapsamlı detay vermelisinizki okuyanlar fikir sahibi olsun. hangi katagoride bu şekilde düşünüyorsunuz

hocam design olarak belirttim orada. design ve kisisel blog tarzı

Ek Olarak:

ubrtrade adlı üyeden alıntı

yabanci diller için google subdomain tavsiye ediyor örneğin sitenizin birden fazla dili varsa

en.site.com
rus.site.com
es.site.com
vs...

ama sizinki dil değilde içerik olacağı için durum biraz farklı google sub domainde yabancı diller için şunu demiş

şimdi eğer baş edebilirseniz sub domain almanızda fayda olabileceğini düşünüyorum

örneğin desing.site.com adresinde tasarımlarınızı yayınlar iken ana sayfanıza konu başlıklarını linklerle gösterirseniz hem ana sayfanız zenginleşecektir. Hemde sub domain için doğal bir backlink olacaktır şimdi aynı ip back link faydalı olmaz diye düşüne bilirsiniz ama sizin tek bir siteniz var zaten sublardan ana siteyi besleyip subların yükselmesini sağlarsınız tek bir siteniz ama çok büyük bir yapı olusacaktır tabi becerebilirseniz

benim sitemde sublar yok alt klasorler var ama sub domainlerimi açmaya başladım bende tek tek

hocam ana siteyi kişisel gibi yapacağım. sub-domainlerde de yazılar yazacağım. belki ana siteyi de blog tarzı yapabilirim.

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

BeightWM adlı üyeden alıntı

hocam design olarak belirttim orada. design ve kisisel blog tarzı

Ek Olarak:

hocam ana siteyi kişisel gibi yapacağım. sub-domainlerde de yazılar yazacağım. belki ana siteyi de blog tarzı yapabilirim.

hocam wordpress yapacaksan hiç uğraşma biraz araştır bir sürü açık kaynak (ücretli) script var hem farklılık yaratırsın hemde seo bakımından daha sağlıklı olur wordpress yüklersen yok eklentisini yükle yok all in seo oldmadı eklenti arızalandı açık çıktı 100000000 insanın kullandığı scripti hacklemek isteyen daha çok olur 1000 kişinin kullandığıyle kimse uğraşmaz

codecanyon bir incele derim
BYILDIZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)
Hocam peki adsense başvuru yaparken tüm subdomainleri ayrı ayrı yapabiliyor muyuz ? yoksa tek site için mi alabiliyoruz ?

Ek Olarak:

en.site.com
rus.site.com
es.site.com
vs...

Ek Olarak:

hocam wordpress yapacaksan hiç uğraşma biraz araştır bir sürü açık kaynak (ücretli) script var hem farklılık yaratırsın hemde seo bakımından daha sağlıklı olur wordpress yüklersen yok eklentisini yükle yok all in seo oldmadı eklenti arızalandı açık çıktı 100000000 insanın kullandığı scripti hacklemek isteyen daha çok olur 1000 kişinin kullandığıyle kimse uğraşmaz

codecanyon bir incele derim

bir tane örnek bulup verebilir misiniz linkini ?

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

Hocam peki adsense başvuru yaparken tüm subdomainleri ayrı ayrı yapabiliyor muyuz ? yoksa tek site için mi alabiliyoruz ?

Ek Olarak:

Ek Olarak:

bir tane örnek bulup verebilir misiniz linkini ?

pm atıyorum
BYILDIZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar peki adsense başvuru yaparken tüm subdomainleri ayrı ayrı yapabiliyor muyuz ? yoksa tek site için mi alabiliyoruz ?

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

Arkadaşlar peki adsense başvuru yaparken tüm subdomainleri ayrı ayrı yapabiliyor muyuz ? yoksa tek site için mi alabiliyoruz ?

adsense ile hiç işim olmadı genelde reklam veriyorum o yüzden bir bilgim yok

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al