wmaraci reklam

Evren Nasıl Oluştu Sorunsalı - Kafa Karışıklığı

23 Mesajlar 2.825 Okunma
wmaraci reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Ya uzun zamandır düşünüyorum sıkıntıdan patlayacağım. İnançlı bir insanım ancak bilgi almak istiyorum. Kafamı karıştıran şeyler:

-Bir Ateiste Göre-
Bir ateist olarak düşünelim. Şimdi ne diyor. Evren bir atomdan oluştu, o atom patlayınca da günümüz hayatı meydana geldi değil mi? Tamam buraya kadar sorun yok. Şimdi fizikte nedir? Hiçbir şey yoktan var, vardan da yok olamaz değil mi? Burda işte ben bu ateiste sorarım. O ilk atom nasıl varoldu?

Bunu müslümana göre düşününce en mantıklısının bir yaratıcı olmasına inanmak olduğunu düşünüyorum. Ayrıca düşünün, eskiden tam anlamazdım ama bu düzen nasıl oluştu? Şans eseri mi? Daha doğrusu şans nedir? Şans nasıl oluştu? Beynim şu anda yanmak üzere, şu din mevzusu da ciddi anlamda psikolojimi bozuyor. Yani bu açıklamalar kesin olduğuna götürüyor ama göremeyince de insan tereddüt ediyor. Bilmiyorum yani, hani din yok desek bu sefer insanların bu düzeni vs nasıl böyle oluştu? Daha doğrusu oluşmak ya da olmak nedir acaba...

wmaraci
reklam

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Allahın bir varlık olarak kabul edebilirsek o zaman aklillara hemen şu soru düşer, peki ya allahı kim yarattı?
Diğer dinlere mensup insanların genellikle verdiği yanıt hep onu allah yarattı bunu allah yarattıdır, fakat yaratılmış herşeyin bir yaratanı olmak zorundaysa en basit soru allahı kim yarattı olacaktır?
O zaman onuda başka bir allah yaratmış olmalıdır ki böyle düşünürsek bu durum bu şekilde sonsuzluğa kadar uzanır.

O nedenle bu konuyu fazla incelemeden bir dini kabul etmek gerekir.
Din iyi birşeydir, insanı kötü biri olmaktan korkur, doğru yoldan sapmamasını sağlar. Fakat dine inanmayanlarada saygım sonsuzdur, çünki ne dinde nede dinin olmadığı bir yerde bu sorunun mantıklı bir cevabı yoktur.

Ha şöyle birşey kesindirki eğer iki şeyi hem din hemde bilim farklı şekillerde açıklıyorsa kesinlikle bilime inanmak gerekir. Bunu tarih boyunca en büyük din adamlarındanda duymuşuzdur ztn.

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
Evren bilimi zaten oluşumu tasvir etmek. Bu oluşumu başlatan bir gücün olduğunu bu bilimle ilgilenenlerden de duyabilirsiniz. Yani o güçte Allah cc. oluyor.

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ

30958 30958 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 37 / 21
  • Ticaret 16, (%100)
Ateistlerin dünyadaki amaçları nedir ? Neden yaşıyorlar ki ? Zengin bir ateisti anlarım . Hic bir kısıtlama olmaması icin inançsızlık tam ona göredir peki fakir ateist ? Bende bunları merak ediyorum..

wmaraci
wmaraci

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

zeFir adlı üyeden alıntı

Ateistlerin dünyadaki amaçları nedir ? Neden yaşıyorlar ki ? Zengin bir ateisti anlarım . Hic bir kısıtlama olmaması icin inançsızlık tam ona göredir peki fakir ateist ? Bende bunları merak ediyorum..

Zengin ateist ile fakir ateist mi var ? Şimdi de böyle mi bir ayrım içine düştünüz ? Bence çok merak ediyorum bu zihniyet ile nasıl yaşıyorsunuz ? Fakir müslümanlar var da ne oluyor ? Afrika da açlıktan ölen müslüman çocuklar var da ne oluyor ? Müslüman olmasını bırak fakir açlıktan ölüyor ? Bunları hiç sorgulamıyorsunuz demi ? Tutturmuşsunuz bir sınavdır gidiyor.

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 37 / 21
  • Ticaret 16, (%100)
Hayır hocam ayrım değil sadece merak ediyorum . Fakir bi insan ateist olursa neden yaşar ? İnanc olmadan nasıl yasar onu merak ediyorum . Zenginin aklına inanc gelmezki o düyada yaşamayı sever . ölümü hic düşünmez .. Hocam ben müslümanlığı soruma katmadım . Hristiyan yada Yahudi olsanız size bunu soracak değilim . Fakir müslümanın bir amacı var . Hayatta yaptıklarıyla yargılanacak ve ona göre Cennet veya Cehhenneme gidicek . Yani ölümden sonraki hayata inanıyor . Ve benim bu dünyada bir amacım yok diyemiyor ..

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

zeFir adlı üyeden alıntı

Hayır hocam ayrım değil sadece merak ediyorum . Fakir bi insan ateist olursa neden yaşar ? İnanc olmadan nasıl yasar onu merak ediyorum . Zenginin aklına inanc gelmezki o düyada yaşamayı sever . ölümü hic düşünmez .. Hocam ben müslümanlığı soruma katmadım . Hristiyan yada Yahudi olsanız size bunu soracak değilim . Fakir müslümanın bir amacı var . Hayatta yaptıklarıyla yargılanacak ve ona göre Cennet veya Cehhenneme gidicek . Yani ölümden sonraki hayata inanıyor . Ve benim bu dünyada bir amacım yok diyemiyor ..

Hocam mesele müslüman olmak değil sizin bu söylediğiniz vaatler " cennet cehennem " hristiyanlarda da var yahudilerde de var. Farir bir insan inanc olmadan neden yaşamasın ki ? Müslüman olan ve fakir olarak yaşayan onca insan var? Hemen hemen hepsi de belki her cuma dua ediyor sonuc değişiyor mu ? Hayır hala fakir, hala parası yok belkı de zar zor karnı doyuyor, madem o kadar mahremetli biri yatarıcınız şu sınav muhabbetini bır kenara bırakıp açlıktan ölmek üzere olan ve akbabanın başında beklediği çocuga yardım ederdi yahut diğer ölen aç çocuklara. Mesele fakir zengin olmak değil mesele hayatını dilediğin gibi özgürce yaşamak. İster fakir ol ister zengin ister müslüman ister ateist yahudi hristiyan fark etmez eğer " insan " isen gerisi önemli değil.

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 37 / 21
  • Ticaret 16, (%100)
Yani demek istediğiniz Ateistin amacı sadece özgürce yaşamak . Din kavramları hayatımızı kısıtlar biz onları yok sayarız diyorsunuz .. Peki hocam İslam,Hristiyanlık,Yahudilikte sizi gerçek anlamda kısıtlayan şeyler neler ? Ben bir dine inanarak ölmeyi tercih ediyorum derseniz hayatınızda ne kaybedersiniz .

2-İslamda zenginlik fakirlik vardır. Ve ikisininde sınavlarında farklılık var müslüman icin dünya zenginliği önemli olmamalıdır . ( Bunu çevrenizde tanıdığınız ateistten farkı olmayan müslümanlar icin demiyorum) Önemli olan manevi zenginllik . Allah'ın karşısında günahların değil sevabların ağır basmasıdır . Açlıktan ölen çocuklar zaten bizim inancımıza göre Cennete gideceklerdir . Ama onların ölmelerine göz yuman bizlerde hesabını vericez .. Ve ben müslümanlıgı savunmak yada sizin inancınıza saldırmak icin bunları sormuyorum . İlk sorumda sadece sizden ateistlerle ilgili olan merak ettiğim soruları sordum . Ve sizde cevapladınız o yüzden teşekkür ederim ..

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

Hocam tamam fikrinize saygı duyarım ancak ilk paragrafta yanılıyorsunuz. Müslümanlar diğer dinleri önemsemez, yalanlar cümlesi yanlıştır hocam. Müslümanlar Yahudiliği ve Hristiyanlığı kabul eder ancak değiştirilmiş olduklarını söylerler. Bilginiz olsun.

ne tesadüf ki onlar da sizin için aynını söyler ki ben yalanlarlar demedim sadece diğer dinler hakkında yapılan yorumlara sessiz kalırlar. Bakın size bir anaktod aktarayım. Hz isa çarmığa gerilere öldürüldü değil mi ? Ve Haç işareti kullanıyorlar boyunların da kolye yahut kutsal saydıkları bir simge vs Sizce hz isa tekrar dünyaya gelse o çarmığa benziyen tahta parçasını yahut o çarmığa benziyen haç işaretini tekrar görmek ister mi ? Ve bunun gibi diğer islam dahil tüm dinlerde de geçerlidir.

Kuva-i Kafsinkaf

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

ne tesadüf ki onlar da sizin için aynını söyler ki ben yalanlarlar demedim sadece diğer dinler hakkında yapılan yorumlara sessiz kalırlar. Bakın size bir anaktod aktarayım. Hz isa çarmığa gerilere öldürüldü değil mi ? Ve Haç işareti kullanıyorlar boyunların da kolye yahut kutsal saydıkları bir simge vs Sizce hz isa tekrar dünyaya gelse o çarmığa benziyen tahta parçasını yahut o çarmığa benziyen haç işaretini tekrar görmek ister mi ? Ve bunun gibi diğer islam dahil tüm dinlerde de geçerlidir.

Bakın anlamıyorsunuz. Ben size sadece bir hatanızı söyledim. Uzatmaya gerek yok. Ben sizden bilgi de istemedim. Lütfen kapatalım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al