wmaraci reklam

Büyük Projeme (Haber sitesi projeme) Ortak arıyorum

20 Mesajlar 2.482 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
Yeni bir haber sitesi için ortak arıyorum.

Tekrar ediyorum. Haber sitesi yenidir. ve tam faaliyete geçmemiştir. En fazla 7-8 Gün içerisinde tüm sistemi oturacaktır.

Esasen ortak almayı planlamıyordum ama farklı bir beyin ile çalışmak hem daha az yorar hemde daha zengin fikirler üretmemize yardımcı olur gibi düşündüm.

Tema durumu
Sistem WP üzerine kurulu.
Premium bir tema ile başlandı.
Tema Türk insanı davranışlarına uygun editlenecektir.
Akabinde Tema adeta baştan yazılacaktır. (detaylar Skype / Telefon)

Eklentiler
Premium Seo eklentisi
Auto spinner eklentisi
3 Adet bot (özel yapım içerik botları)
Habere Özgün resim ekleme eklentisi (detaylar: Skype)
Makaleyi hedef kelimelerde işaretleme eklentisi (detaylar: Skype)
Sınırsız bilgi makalesi çeken bot eklentisi (detaylar: skype)

HOSTING
Hosting şimdilik bana ait bir VDS'de barınmakta. ikinci ay özel konfigürasyonlu performans odaklı Salt: Nginx tabanlı bir host'a taşınacak. Host masrafı aylık 200 TL. Host bakım elemanı masrafı aylık 100 TL

HABER AJANSLARI
Piyasada ki 2 büyük haber ajansı ile anlaşma yapıldı. (görseller dahil)
Günde en az 150 haber panele düşecek.
Otomatik bot sayesinde paneldeki haberler otomatik yayınlanacak

SEO ÇALIŞMASI
Site dışı Seo çalışmalarını tamamen üstleniyorum. site içi yazılımsal seo çalışmalarını da üstleniyorum. lakin makale içi seo çalışmaları yazarlara ait olacak. Zaten makaleler ajans+bot aracılığı ile geliyor. Editörlerin/Yazarların tek görevi seo uyumlu yapmak olacak.

Kar ORANI Ve hisse paylaşımı
Arkadaşlar bu zamana kadar yaptığım yatırımlar hariç ve bundan sonraki rutin giderler dahil olmak kaydı ile salt kardan %40 öneriyorum. Yani yaptığım yatırımlar zaten 2,000 Liraya yaklaştı. Sadece botlar yetti zaten. bu harcadığım paraları saymıyorum. ama hosting gibi rutin giderler veya tanıtım yazısı gibi seo giderleri ortaklık koşulları arasındadır.

İçerik planı
Arkadaşlar içerik sadece ajanslardan çekilen sıcak haberler değil, Haberler dışında Hava durumu, Astroloji, İddia, Dini bilgiler, Spor, Kredi hesaplama, Trendler, Yol/Trafik durumu, vb bir çok alandan içerikler bulunacak sitede. Bazı detayları buradan paylaşamıyorum. ilgilenenler ile skype, mail telefon aracılığı ile bazı detayları iletebilirim.

Beklentilerim.
Anlaşma sağlamadan önce istanbul içi yada dışı bile olsa farketmez yüzyüze gerçek bir tanışma ile tüm detayları konuşabiliriz. konuşmalıyız.

Arkadaşlar en büyük beklentim şudur ki; pastadan alacağı payın büyüklüğünü değil de pastayı nasıl büyütürüz'ü düşünen biri olması gerekiyor. yani fikirleri ile katkı sağlamanız en büyük önceliğimdir.

Ayrıca Arkadaşlar bilindiği gibi google News kaydı için en az 4 editör olması gerekiyor. (bir tanesi gece editörü). Bu editörleri sizin karşılamanızı beklemekteyim. Ayrıca günde 1 adet orjinal Özel haber girişi beklemekteyim.

Ayrıca siteye aradığım ortaklık yapısı Kar ortaklığıdır. yani domain, Host, Kısacası site bana aittir ve öyle kalacaktır. ama bu demek değildir ki "İSTEDİĞİM ZAMAN TEKMEYİ BASARIM" gibi bişey yoktur. Buna şöyle bir garati/Güvence verebilirim. Gerekirse noter dahil onaylı/imzalı karşılıklı bir antlaşma/Sözleşme yapabiliriz. Her sene yenilenmek sureti ile gibi ibareler ekleyebiliriz. Nihayetinde günde 200+ post girilecek bir haber sitesi 6 ay içinde günlük 1M hit alır gibi düşünüyorum. sizin fikirleriniz de önemli tabi. Yani Çok iyi planladığıma inanıyorum. Bu nedenle hızla yükselen bir proje olacak. Eklemeliyimki; Bu projeye yaklaşık 1 Senedir çalışıyorum. (ispatlayabilirim)

Editörlerin görev planı ile ilgili kafamda bir taslak var. tartışıp anlaşabiliriz.

Soru Öneri ve görüşleriniz için PM atmanız kafidir. PM isterken Lütfen sorularınızı iletin. 22 Yaş altı ve Öğrenciler lütfen yorulmayın.
rkorkmaz riko

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ArifErdem ArifErdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 21 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Nihayetinde günde 200+ post girilecek bir haber sitesi 6 ay içinde günlük 1M hit alır gibi düşünüyorum.

6 ay değil 12 ay sonra bile bu bahsini ettiğiniz site günlük 1 milyon değil, 50 bin tekil alıyor olur ise kendinizi bu işte müthiş başarılı biri olarak görebilirsiniz. Ama öyle bir şey olmayacak. Boş hayallere kapılıp insanları da ortaklık vaadiyle umutlandırmayın. Günahtır.

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)

Arif Erdem adlı üyeden alıntı

6 ay değil 12 ay sonra bile bu bahsini ettiğiniz site günlük 1 milyon değil, 50 bin tekil alıyor olur ise kendinizi bu işte müthiş başarılı biri olarak görebilirsiniz. Ama öyle bir şey olmayacak. Boş hayallere kapılıp insanları da ortaklık vaadiyle umutlandırmayın. Günahtır.

Bunu kimse bilemez. Tabi ki düşünceniz "bot olarak çektiğin haber siteleri zaten o haberi yayınlıyor,bunlar büyük siteler,günlük gazete yayını yapan siteler" olabilir. Fakat sizin yaptığınız konu baltalamaya giriyor. Milyon tabi ki abartılı ama işte kimse müneccim de değil.

• Üyelik 23.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 21 / 20
  • Ticaret 0, (%0)

riko adlı üyeden alıntı

Bunu kimse bilemez. Tabi ki düşünceniz "bot olarak çektiğin haber siteleri zaten o haberi yayınlıyor,bunlar büyük siteler,günlük gazete yayını yapan siteler" olabilir. Fakat sizin yaptığınız konu baltalamaya giriyor. Milyon tabi ki abartılı ama işte kimse müneccim de değil.

Konunun sunum şeklinden verilen tahmini rakamlara kadar bir göz attığınızda zaten boş bir proje olduğunu anlarsınız. Bunun için müneccim olmaya gerek yok.

Yine de "uğraşıp edeceğiz 200-300 bin tekile ulaşmaya çalışacağız" dese biraz inandırıcı olabilirdi. Ama "günde 200 yazı girileceği için 6 ay sonra günlük 1 milyon tekil alacak"mış. Yok daha neler :) Kaldı ki daha birkaç gün önce http://wmaraci.com/forum/beyin-firtinasi/gunde-300-post-girilen-haber-portalindan-kac-hit-gelir-188670.html başlıklı ilanla sözde bilgi edinmeye çalışan arkadaş şimdi milyonluk sözler veriyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)

Konunun sunum şeklinden verilen tahmini rakamlara kadar bir göz attığınızda zaten boş bir proje olduğunu anlarsınız. Bunun için müneccim olmaya gerek yok.

Yine de "uğraşıp edeceğiz 200-300 bin tekile ulaşmaya çalışacağız" dese biraz inandırıcı olabilirdi. Ama "günde 200 yazı girileceği için 6 ay sonra günlük 1 milyon tekil alacak"mış. Yok daha neler :)

Bölümün ve konunun amacı yaptığınız yorumlarla denk değil. Herkes hayalperesttir. Herkes en iyiyi düşünür. Bunu yorumlamak size düşmez. Bırakın herkes kendi yoluna baksın.

• Üyelik 23.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 21 / 20
  • Ticaret 0, (%0)

riko adlı üyeden alıntı

Bölümün ve konunun amacı yaptığınız yorumlarla denk değil. Herkes hayalperesttir. Herkes en iyiyi düşünür. Bunu yorumlamak size düşmez. Bırakın herkes kendi yoluna baksın.

Aslında bir önceki mesajınız kategoriye uygun değil demek istediniz sanırım. Zira burası beyin fırtınası bölümü. E-ticaret değil. Dolayısıyla bir baltalama söz konusu olamaz.

Konu sahibi birkaç iddiada bulunmuş. Bende bunların mümkün olmadığını, boş hayal ve sözler olduğunu belirttim. Kendine ve iddialarına bu kadar inançlı ise konuyu cevaplayıp şu şekilde bir yol izleyerek hedefime ulaşmayı umuyorum deyip konuya bir açıklık getirebilir. Fakat nedense izlemeyi ve özel mesajdan taciz etmeyi tercih ediyor.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Aslında bir önceki mesajınız kategoriye uygun değil demek istediniz sanırım. Zira burası beyin fırtınası bölümü. E-ticaret değil. Dolayısıyla bir baltalama söz konusu olamaz.

Konu sahibi birkaç iddiada bulunmuş. Bende bunların mümkün olmadığını, boş hayal ve sözler olduğunu belirttim. Kendine ve iddialarına bu kadar inançlı ise konuyu cevaplayıp şu şekilde bir yol izleyerek hedefime ulaşmayı umuyorum deyip konuya bir açıklık getirebilir. Fakat nedense izlemeyi ve özel mesajdan taciz etmeyi tercih ediyor.

Konuyu okusaydınız belki anlardınız nasıl bir yol izleyeceğimi.
Ve Gerçek bir proje geliştirme yetisine sahip olsaydınız projenin can alıcı detaylarının paylaşılmaması gerektiğinide anlardınız.
ArifErdem

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 21 / 20
  • Ticaret 0, (%0)

panteist adlı üyeden alıntı

Konuyu okusaydınız belki anlardınız nasıl bir yol izleyeceğimi.
Ve Gerçek bir proje geliştirme yetisine sahip olsaydınız projenin can alıcı detaylarının paylaşılmaması gerektiğinide anlardınız.

Bu mesajınızla "başta beni" aydınlattığınız için teşekkür eder, projenizde umduğunuzdan büyük başarılar dilerim.
riko

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)

Aslında bir önceki mesajınız kategoriye uygun değil demek istediniz sanırım. Zira burası beyin fırtınası bölümü. E-ticaret değil. Dolayısıyla bir baltalama söz konusu olamaz. Konu sahibi birkaç iddiada bulunmuş. Bende bunların mümkün olmadığını belirttim. Kendine ve iddialarına bu kadar inançlı ise konuyu cevaplayıp şu şekilde bir yol izleyerek hedefime ulaşmayı umuyorum deyip konuya bir açıklık getirebilir. Fakat nedense izlemekle ve özel mesajdan taciz etmekle yetiniyor.

Konu baltalamaktan anladığınız buysa lütfen konuşmaya devam edin. Beyin fırtınasını ilgili konularda yaparsınız. Konunun amacı ortak bulmak.
Tabi kabahat sizde de değil. Ortaklık kategorisi açılabilir foruma. Belki beyniniz o zaman rahat eder.
Kimse kendini sana kanıtlamak zorunda değil. Neyse. Yeterince boş bir konuşma oldu. Kırdıysam kusuruma bakmayın. Bunlar sadece benim düşüncelerim. Benim beyinim. İyi geceler dilerim.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Bu mesajınızla "başta beni" aydınlattığınız için teşekkür eder, projenizde umduğunuzdan büyük başarılar dilerim.

İçten olduğunuzu varsayarak dileğinize ve duyarlılığınıza teşekkür ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al