Merhabalar arkadaşlar, daha önceden kağıda yazmış olduğum makalelerimi temize geçiriyorum :D

Konu:Wordpress spam çilesi :)

Çoğu webmaster wordpress kullanmakta ve yine çoğu webmaster spam yorumlar için onlarca çözüm aramakta.

Garip birşey söylemek gerekirse ben spam yorumlar için sitelerimi txtye kaydedip forumlara blog backlink list diye dağıtıyorum, on kişi gördükten sonra bir hafta içinde adına paylaşım diyip forumlarda dağıtıma başlıyorlar, yorumlar ortalama günde 100 kadar geliyor.Bunları sistemde bekletiyorum ve günde yirmi kadar yorumu kendime göre düzenliyorum (adres kısmını siliyorum, isim değişiyorum, yorumu yazıyla ilgili hatta aramalarda çıkabilecek kelimelere göre çevirip) sonrasında onaylıyorum.Sadece bu yöntem ile başka hiçbir uğraş vermeden saniyelik index alan siteler yaptım :)

Özellikle Google'un son algoritmaları ikinci ziyaretlerinde sayfayı değişmiş görmeyi fazlasıyla seviyor, botu eli boş göndermeniz hiç hoş karşılanmayacaktır.

Sitenizi olabildiğince backlink listelerine kaydettirin, ve spamlardan en iyi şekilde yararlanmasını bilin! ;)

Yazar: Sefa SEVİKA
Kategori: Seo