wmaraci reklam

#006 : Backlinklerinizi Kaybetmeyin

8 Mesajlar 1.101 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Bilo Bilo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Backlink almaktan daha önemli bir şey varsa, oda eldekileri kaybetmemektir. İşte, seo teknikleri arasındaki bu çok özel tekniğin konusu budur.

Seo Teknikleri : 006
Sınıfı : Backlink
Seviye : İleri Düzey
Etki Seviyesi : Çok Yüksek
Etki Süresi : Hemen
Amaç : Bağlantılarınızı Geri Kazanmak/Kaybetmemek

Olay şu: Eğer ne yaptığınızdan eminseniz bence tüm #SeoTeknikleri arasında en iyi diyebileceğim ilk üçe girer. Tekniğimiz, kısaltılmış bağlantınıza ait hedef bağlantınızı istediğiniz zaman değiştirmek ve bu sayede paylaşmış olduğunuz backlinklerinizi kaybetmemek üzerine. Normal şartlar altında ne yapıyoruz önce onun adımlarına bir bakalım;

1. Önce bir içerik oluşturup, adresimizi kopyalarız.

2. Herhangi bir kısaltma servisini kullanarak linkimizi kısaltırız (goo.gl, bit.ly, vb.)

3. Kısaltılmış yeni url adresimizi sosyal medyada, forumlarda vs. paylaşırız.

4. Kısaltılmış linkimize tıklayan ziyaretçiler hedef olarak belirlenen adrese giderler.

Buraya kadar olan her şey, hemen hepimizin yaptığı rutin adımlardı. Kısaltılmış linkimizi her yerde paylaştık, ve oldu ya bir şekilde hedef url adresimiz silindi veya değişti. Artık linkimizi bıraktığımız ortamlardan bize kesinlikle bir trafik gelmeyecek. Yani bize backlink olarak dönecek olan onca bağlantımızı kaybetmiş olacağız. İşte bu teknik, artık bu bağlantılarınızı kaybetmeyeceksiniz anlamına geliyor. Nasıl oluyormuş şimdi adımlayalım;

• Kendinize özel bir alan adı satın alın. Bu, sizin tüm bağlantılarınızı yöneteceğiniz kontrol paneliniz olacak.

• Bir tane url kısaltma scripti kurun. Ama dikkat: Kendine özel kontrol panelin olan ve özellikle de hedef url'nin kesinlikle değiştirilebilir olduğu bir script olcak. Script'i yazdırabileceğiniz gibi satında alabilirsiniz. Örnek olması açısından buradaki scriptleri ve panellerini inceleyebilirsiniz. Hedef url'nin değiştirilebilir olmasına dikkat ediniz. (Hiç biri bana ait olmadığı için tarafsız kalmak istedim ve direk örnek vermiyorum)

İşlem tamamdır, artık, hedef url adresini istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz bir kısaltma servisiniz bulunmakta. ".../seo-teknikleri.html" gibi bir adresinizin olduğunu ve bunu da "ax87bc.html" şeklinde kısaltıp bir çok yerde paylaştığınızı düşünelim. İleri bir tarihte, bir şekilde ".../seo-teknikleri.html" adresinizin veya direk bu alan adınızın değiştiğini veya düştüğünü varsayalım. Hiç paniklemeye gerek yok. Panelimize giriyoruz ve "ax87bc.html" kısaltmasına ait olan hedef url adresini (".../seo-teknikleri.html") mesela ".../seo-nedir.html" şeklinde değiştirdiğinizde, hala eskiden paylaşmış olduğunuz tüm "ax87bc.html" linklerine tıklantığında hala çalışıyor ve üstelik artık ".../seo-nedir.html" adresine yönleniyor olacak.

Backlinkleri korumak yeni backlinkler kazanmaktan çok çok daha önemlidir. Zira kaybedilmeleri durumunda ciddi anlamda sıralama kaybı yaşarız. İşte bu teknik bunları korumak içindi. Seo teknikleri içinde yer verdiğim bu on numara tekniği umarım doğru şekillerde kullanırsınız. Nasıl, ne amaçla, nerelerde meselesi ise artık siz seo'ların hayal gücünü kalmış bir olay.

Kaynak : http://www.seobilog.com/2014/11/seo-teknikleri-006-backlink-kaybetmeyin.html

Sevgiler

Domainog.com | Seobilog.com
wmaraci
reklam

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
301 ne güne duruyor arkadaş :D

uzayperformans.com

• Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

terzi312 adlı üyeden alıntı

301 ne güne duruyor arkadaş :D

peki domaini kaybedincede yeni sahibi senin adına 301 çekecek mi :)
.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

Bilo adlı üyeden alıntı

peki domaini kaybedincede yeni sahibi senin adına 301 çekecek mi :)
.

Bence link taşıma için yedek link kısaltma servisi kurmaktansa domaini kaybetmeme konusunda alınacak tedbirler daha mantıklı ve daha yararlı olur :)
isousluer rkorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Samsunweb Samsunweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İşletme
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 6 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Bazı konular yol göstermesi ve alternatif seçenekler bulmak için yararlıdır, bu konuda öyle bir konu olmuş. 301 yönlendirmesi olayı'da doğru ama yüzlerce link olduğunu düşünürsek tercih sebebi olamayabilir. Domain kaybedilmişse zaten 301'de yapılamaz.

Terzi312'ye şu yorumundan dolayı katılıyorum, amaç domaini kaybetmemek olmalı, ben domaini kaybettikten sonra link kısaltmadan gelecek linkleri düşünmem diye düşünüyorum.

Konu açıklamalarıyla başarılı olmuş teşekkürler.
Bilo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

Samsunweb adlı üyeden alıntı

Bazı konular yol göstermesi ve alternatif seçenekler bulmak için yararlıdır, bu konuda öyle bir konu olmuş. 301 yönlendirmesi olayı'da doğru ama yüzlerce link olduğunu düşünürsek tercih sebebi olamayabilir. Domain kaybedilmişse zaten 301'de yapılamaz.

Terzi312'ye şu yorumundan dolayı katılıyorum, amaç domaini kaybetmemek olmalı, ben domaini kaybettikten sonra link kısaltmadan gelecek linkleri düşünmem diye düşünüyorum.

Konu açıklamalarıyla başarılı olmuş teşekkürler.

Kesinlikle haklısınız.
Ama burada "domaini kaybetmek" derken, altını çizmek isterim:
Varsayınki sılıdınız, varsayınki kirlendi veya varsayınki o projeden iş çıkmadı.
ve/veya domainlerinizin çok fazla olduğunu düşünün.
İşte bu gibi durumlar içindir, bu gösterdiğim teknik.

Sevgiler

AhmetTUTAK AhmetTUTAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 189 / 80
  • Ticaret 40, (%100)
Bilo hocam söylediğiniz manuel spam cezası alındığında domain sürenizi 1-2 yıl uzatın cezadan kurtulursunuz demiştiniz? bu söylediğiniz yalnış 3 farklı sitede aynı işlemi uğraladım 1 ay bekledim hiç bir sonuç alamadım

• Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

Ahmet TUTAK adlı üyeden alıntı

Bilo hocam söylediğiniz manuel spam cezası alındığında domain sürenizi 1-2 yıl uzatın cezadan kurtulursunuz demiştiniz? bu söylediğiniz yalnış 3 farklı sitede aynı işlemi uğraladım 1 ay bekledim hiç bir sonuç alamadım

Selamlar
Yanlış değil hocam. O konudada belirtmiştim. Cezaya göre değişkenlik gösterir diye. Zira öyle ağır cezalar için 20 kağıt veripte çıkabilecek olmak tabi ki komik olurdu :)
Özellikle xx, oyun ve film sektöründe kesinlikle bir işe yaramadığını söyleyebilirim.
Diğerleri içinse dediğim gibi, ceza türüne bağlı bir durum
.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al